Skocz do zawartości
WW

Biały dym z rury wydechowej - co jakiś czas.

Rekomendowane odpowiedzi

pierścienie , uszczelniacze , wymiana uszczelki pod głowicą - załatwi sprawę

 

oleju może nie ubywać ale robi się coraz bardziej rzadki - miesza się z ropą.

 

a po co uszczelka pod głowicą skoro płynu chłodniczego nie ubywa....?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak zdejmiesz głowicę to przecież nie założysz starej , oczywiście głowicę też trzeba planować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. odświeżę trochę stary temat.

trochę mi kopci na postoju na zimnym to się nie przejmuję , ale już podczas jazdy widzę dym w tylnej szybie. Nie ma tego dużo ale jest. Pytałem gościa na CB jak to wygląda i powiedział że teraz nic nie kopci a za chwilkę że kopci, a to było na prostym odcinku , bez redukcji biegów bez specjalnego przyśpieszania.

Podobno nie mam DPF (podobno był i znikł- nie wiem czy to plus czy nie)

Zaznaczę że poziom płynu jest ok , olej to chyba inna bajka bo nie widzę ani max- ani min.

rano trochę ma trudności z odpaleniem- kręcę go na 2 razy.

Temperaturę pokazuje 90*.

Trochę chyba brakuje mi mocy- chociaż ciężko to mi ocenić bo to mój pierwszy diesel no i te 105KM to szału nie robi.

A i leciała kiedyś hmmmm woda z wydechu. Coś tam się skraplało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie wiem czy to będzie miało znaczenie ale dolałem specyfiku chyba firmy STP do czyszczenia wtryskiwaczy i może przez to więcej kopcić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Współczuje i dziwie sie tym którzy kupuja auta z DPF , kupują a potem płacz i lament......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czym mają jeździć? 17-to latkami bez DPF? Co takiego jest w DPF, że aż trzeba nad nim lamentować i płakać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ano to że są awaryjne tak jak silniki 2.0TDI 140 i 170km.Nie muszę wspominać jaka jest droga impreza wymiany wtrysków....Sąsiada ta impreza po przejechaniu od nowości 120.000km kosztowało 10.000zł wymiana w serwisie wtrysków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OJJ chłopie chłopie ale się osłuchałeś fantasmagorii sąsiada. pewnie wódkę razem pijecie i takie bajki sobie opowiadacie, że stare zajechane 1,9 od niemca co płakał jest najlepsze :D

w 2 litrowych pompowtryski wymieniał serwis w ramach akcji. z drugiej strony patrząc na czym sąsiad jeździł, że przy tym przebiegu musiał je wymienić?? ojj coś mi tutaj pachnie opowiastką z giełdy samochodowej hahaha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówie jak jest.Już mnie od jednego słyszałem ze jak szybko kupił 2.0 TDI to bardzo szybko sie tego pozbywał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za to mnóstwo ludzi jeździ tym autem od lat i nie narzeka, ale tak jak powiedziałem takie historie są jedynie domeną domorosłych mechaników znających to wszystko ze słyszenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ze słyszenia tylko z REALIÓW!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:takiego Mase osób narzeka na 2.0 TDI zwłaszcza na układ paliwowy i na głowice.Niestety taka prawada, wiem że to boli użytkowników 2.0 Passatów no ale takie realia i trzeba prawdzie spojrzeć w oczy sobie.:doh

Jak by były takie dobre te silniki to nie było by tutaj tyle tematów poświeconym 2.0

a tutaj można by książkę napisać o awaryjności 2.0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak te głowice w 2.0 TDi to szajs !! Tylko czy Ty i Ci Twoi koledzy wiedzą ,że w BMP ( tak w tym gównie 2.0 TDI ) jest taka sama głowica jak w każdym 1.9 TDI 130 HP ?? I Co teraz większość B5FL to szajs i gówno tak ??? :manga

 

POZDRAWIAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie. W związku z kopceniem (trochę się nasiliło) wymieniłem olej bo jak się okazało było go 5,3 L.

I teraz się nasuwa pytanie czy mechanik nie zlał do końca poprzedniego i dolał a dałem mu 4,5 L czy podeszła tam ropa bo stan płynu jest ok.

Trochę kiepsko odpala na zimnym niekiedy na 2-3 razy po 3-5 sek kręcenia.

Jest wycięty DPF( podobno- tak twierdzi poprzedni właściciel)

Nie ma znaczenia kiedy kopci czy mu gazuje czy jadę delikatnie - co zauważyłem że na ostrych zakrętach kopci-

Kopcenie nie występuje non stop ale się zdarza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopie sprzedaj toto w ciorty.....bo się wykończysz przez te 2.0 TDI pójdziesz w koszty masakryczne!!! To najbardziej awaryjne i nie udane silniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz jeszcze coś mądrego do powiedzenia?? Jakbyś umiał czytać ze zrozumieniem, to wiedziałbyś, że kolega opisuje problem z silnikiem 1.9 :wmorde

Jak masakrycznie dużo włożyłeś w motor 2.0 że tak go przeżywasz??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chłopie sprzedaj toto w ciorty.....bo się wykończysz przez te 2.0 TDI pójdziesz w koszty masakryczne!!! To najbardziej awaryjne i nie udane silniki.

 

dobre i co ma b5 kupić 1,9 :)

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Masz jeszcze coś mądrego do powiedzenia?? Jakbyś umiał czytać ze zrozumieniem, to wiedziałbyś, że kolega opisuje problem z silnikiem 1.9 :wmorde

Jak masakrycznie dużo włożyłeś w motor 2.0 że tak go przeżywasz??

 

ja od 2010 jak wymieniłem turbawkę, cztery pompowtyski, w tym jeden na swój koszt i pompkę sprzęgła za 150zł. Chyba tragedia to nie jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomijając sugestie kolegi szczypaka28 opisze do czego jeszcze doszedłem.

Jak jadę na gazie to nie kopci, jak tylko spuszczę z gazu zaczyna kopcić. Więcej kopci w mieście.

Co panowie obstawiacie oprócz sprzedaży (przecież jak sprzedam to przyjdzie następny kowalski i tylko mu pozostanie skopiować moje posty a problem zostanie, ja się chcę zacząć cieszyć tył autkiem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
gość ewidentnie buja w obłokach i nie ma pojęcia o czym mówi. nie nakręcajcie się bo to tak jak z idiotami na CB radio...lepiej odpuścić i sami się uciszą :)

 

widze że prawda w oczy kole.No ale tak jest jak ktoś kupi 2.0 :) zaczyna sie płacz i lament i trwoga do Boga :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności