Skocz do zawartości
WW

Biały dym z rury wydechowej - co jakiś czas.

Rekomendowane odpowiedzi

dziś wróciłem ponownie z warsztatu gdzie był montowany emulator DPF , autko cały czas dymi na biało-niebiesko- bardziej nawet niebiesko. w/g komputera zawartość sadzy 0%, autko dymi najczęściej na zimnym silniku tak do 50 stopni C. mechanik zauważył że dawki paliwa na wtryskach są dziwne - pierwszy 0,68 , drugi -2,82 trzeci 3,68 a czwarty 1,44 czy to oznacza że są one do regeneracji? bo tak zasugerował mechanik. na wolnych obrotach na biegu P mam 800-840 obrotów i spalanie 1.3 l/h ma ktoś jakiś pomysł.

jest jeszcze ponoć druga wersja że któraś z sond za lub przed DPF daje błędne dane temperatury i komputer wtedy zwiększa dawkę bo chce dopalić filtr. czy to może być prawda? u tego mechanika byłem pierwszy raz więc nie mam zdania czy ma rację czy gada głupoty.

proszę o pomoc i fachowe rady.

Edytowane przez manyl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawki to masz masakryczne. Z tego co pamiętam to norma jest od -1,5 do 1,5.

Dane odnośnie temperatury można zczytać VCDS-em

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko jest pytanie dlaczego dymi tak rzadko co 200-300km skoro byłyby to wtryski to powinien dymic cały czas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znalazłem taki zamiennik dpf na allegro http://allegro.pl/vw-passat-b6-1-9-2-0-tdi-filtr-czastek-stalych-dpf-i5578758235.html

czy warto go kupić? na oryginał za 7000 mnie nie stać a chcę się pozbyć tego emulatora i wrócić do pierwotnego softu.

tak się jeszcze zastanawiam czy nie udać się do ASO może jakaś darmowa akcja objęła by te wtryski?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darmowa akcja na wtrysku skończyła się z końcem roku 2015.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A silników BMP nie obejmowała nigdy, bo tu się "nie psują".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności