Skocz do zawartości
WW

Biały dym z rury wydechowej - co jakiś czas.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Kilka razu już zauważyłem, ze po zatrzymaniu samochodu, np. po dojechaniu do świateł, nagle z rury wydechowej leci dość intensywny biały dym. Wydobywa się przez chwile a potem jest dobrze, czyli nie dymi. Oleju nie ubywa, żadna kontrolka czy komunikat nie występują, samochód nie traci mocy.

Zjawisko powtarza się co kilka tygodni. :zeco

 

Co to może być ?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Była już mowa kiedyś o tym. Najpewniej dpf daje znać o sobie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To możliwe, ale ja szukałem i nie znalazłem. Temat białego dymu był w 7 watkach, ale żaden nie dotyczył mojego przypadku, to znaczy rzadko i krótko.

 

Zupełnie jak nieudany seks :fajny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Woda w wydechu ;-) ? Zbiera się i raz na jakiś czas odparowuje ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Woda w wydechu ;-) ? Zbiera się i raz na jakiś czas odparowuje ...

DPF ma to do siebie, że co jakiś czas sam się oczyszcza. Stąd jest ten dym.

Edytowane przez lolo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam też mi się to dzieje co jakiś czas a w szczególności jak jeżdżę po mieście i stoje w korkach to czasem zadymi na biało , z kolei jak wracam z trasy to jest wszystko oki.

Myślę że to DPF....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A płynu chłodniczego nie ubywa??

 

Bo ja mam DPF'a i nigdy mi biały dym nie leciał z rury, nawet przy oczyszczaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Ja mam pytanie czy ktoś z was maił na rurze wydechowej białą obwódkę?

Ja zauważyłem że mam obwódkę, która przypomina sól na rurze. To jest niewielka ilość na końcu rury, ale mnie zaniepokoiła.

Poziom płynu chłodniczego jest na min, ale nie wiem czy ma to coś wspólnego. Jeśli możecie się podzielić doświadczeniami to będę wdzięczny.

 

---------- Post added at 18:08 ---------- Previous post was at 18:07 ----------

 

A i nie mam DPF.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasami bywa tak, że jeśli pokazuje się co jakiś czas biały dym z rury wydechowej oznaczać to może, że mamy do czynienia z mikropęknięciami w głowicy przez które dostaje się płyn chłodniczy. Do tego powinien jeszcze uciekać płyn z układu chłodniczego, co skutkuje obniżaniem się płynu w zbiorniku wyrównawczym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kontrolowałem starannie, płynu nie ubywa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość R@fał

Witam, mam identyczny przypadek jak kolega, czyli dymi co jakiś czas na biało, dodam tylko, że występuje to przy nie pełnej temperaturze silnika, a z tego co wiem to DPF wypala się przy pełnej ? Płynu i oleju nie ubywa. Zauważyłem że robi się tak coraz częściej i tylko w mieście.

 

Czy ktoś już rozwiązał tą zagadkę ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

niestety mi ubywa płynu, więc jest prawdopodobne że mam pękniętą głowicę. Płynu ucieka do poziomu minimum, później się już zatrzymuje. Cóż pewnie kolejny wydatek. :dupablada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem. Jak stoje w korkach lub auto chodzi na wolnych obrotach kilka minut na parkingu wtedy passat dymi gryzącym białym dymem.

Sprawdzone już mam:

pompowtryski, egr, turbine, płyn chlodniczy nie ubywa nawet mm, olej nie ubywa, DPF wypalony do 1,5%, Brak błędów w komputerze...

 

Nie wiem co dalej sprawdzać.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam identycznie to samo, jestem w trakcie sprawdzania, ale czuję , że diagnoza będzie trudna-jak uda ci się ustalić to daj znać, ja ze swojej strony obiecuję też podanie rozwiązania na forum o ile się uda znależć awarię. Sprawdź jeszcze czy po kilku dniach postoju po odpaleniu dymi, bo u mnie w takim przypadku jest ok 10 min. ok, a później się zaczyna kopcenie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

arczi a olej Ci bierze? ja zauważyłem że mam za duży stan oleju, ale nie wiem co to mogło spowodować, bo płynu chłodniczego nie ubywa, a ropy nie czuć w tym oleju... po 6 tys km nic nie ubyło oleju... Wymieniłem teraz olej i bede obserwował czy stan się zwiększa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
arczi a olej Ci bierze? ja zauważyłem że mam za duży stan oleju, ale nie wiem co to mogło spowodować, bo płynu chłodniczego nie ubywa, a ropy nie czuć w tym oleju... po 6 tys km nic nie ubyło oleju... Wymieniłem teraz olej i bede obserwował czy stan się zwiększa.

 

Możesz być pewny że się zwiększy stan oleju bo to jest następstwo regeneracji dpf im częstsze i niedokończone tym więcej ON w oleju silnikowym!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oleju mi nie ubywa ani nie przybywa w znaczący sposób

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3666704300_1338316968.jpg w tym miejscu mam "spocone" jakby olejem... wiecie co tam sie może dziać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ale czarny czasem siwy jestem po usunięciu dpfa fizycznie i systemowo i nie wiem czy po usunięciu filtra jak i z ecu samochodu powinnein kopcic jak ruszam imu dodam gazu czy ktos wie czy to normalne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pierścienie , uszczelniacze , wymiana uszczelki pod głowicą - załatwi sprawę

 

oleju może nie ubywać ale robi się coraz bardziej rzadki - miesza się z ropą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności