Skocz do zawartości
bobasspr

B3 2e Nie działa wspomaganie RANO

Rekomendowane odpowiedzi

pewnie masz rację ale najważniejsze jest że wspomaganie działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i tego bedziemy sie trzymac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
atf to skrot od automatic transmision fluid

Który też się stosuje do wspomagania,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem znaleziony ale nie usunięty. Zamieszczam fotke co u mnie się zepsuło - dodam iż jak podciągałem pasek to leżałem pod autem i na myśl by mi nie przyszło żeby zajrzeć głębiej.

Od razu pytanie czy ktoś ew. posiada taką łąpę?? Silnik 2E z klimą w automacie.

 

c196ae571b348249med.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wykręć tą łape i zanieś do zkładu gdzie maja tiga i ci zespawaja bez problemu:) dasz chłopakom na flaszke i bedzie śmigać:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wykręć tą łape i zanieś do zkładu gdzie maja tiga i ci zespawaja bez problemu dasz chłopakom na flaszke i bedzie śmigać

 

Też jestem tego zdania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli łapa jest żeliwna to przypominam że najpierw materiał trzeba dobrze nagrzać przed spawaniem a później studzić,żeby naprężenia odpuścić, bo inaczej znów pęknie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie będe spawał, wiem że powinno to 3mać ale jakoś nie lubie manewrów typu "pospawać, dorobić podkleić" Przepraszam ale takie mam zdanie i nie chce nikogo urazić - chce mieć wszystko do oryginalu i już. Auto jest mi potrzebne a koszt takiej łąpy na alledrogo to ~30zł. Jak już kupie albo ktośz WAS ma taką to po wymianie napisze czy problem ustał. Co do płynu wspoamgania powinien być mineralny koloru zielonego dostępny w serwisie Płyn to Febi jak tylko go dostane to zamieszcze zdjęcia i numer katalogowy płynu. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FEBI - M 6162 - mineralny. Taki ma być:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie taki jak napisal hammerbial. Po za tym gdzies kiedys wyczytalem czy slyszalem- nie pamietam juz, zielony rozni sie tym od czerwonego, ze ten pierwszy jest z domieszka silikonu.

Przedluza zywotnosc wszystkich uszczelnien w ukladzie wspomagania- podobno:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje wspomaganie przerywa z rana, na zimnym silniku i chodzi dość głośno. Wymieniałem ostatnio maglownice (bo stara ciekła) i teraz mechanik powiedział, że pompa sie kończy. Z objawów moge jeszcze powiedzieć, że np podczas jazdy czuje kazdą dziurę na kierownicy i czasami zmienia mi tor jazdy gdy na coś najadę. W prawą strone czuję wiekszy opór niż w lewą. Czy można coś z tym zrobić, czy tylko wymiana? A co w ogóle myślicie o tych płynach co niby wyciszają układ wspomagania i go uszczelniaja? pomaga to czy pic na wode i nie warto nawet sie interesować?

Edytowane przez SiaraRB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja ostatnio stosowałem taki specyfik firmy STP,i niestety nie pomogło wrecz zaszkodziło zasyfiło cały układ wspomagania,olej ktory sie wylał był czarny jakbym z silnika na płukanie poszło 2 litry czystego oleju,kupiłem nowa pompe i narazie wszystko gra,co do oleju zielonego FEBI to ja tego oleju niepolecam,koledze w golfie zaczeła pompa lac,a tak wogole to on niespełnia normy ZF,juz lepiej zalac nasz olej Hipol ATF mineralny ktory posiada norme producenta pomp ZF,pisałem na forum o olejach a informacje były zaczerpniete z forum golfa bo miałem dylemat jaki olej zalac,a kazdy ma wybor

Edytowane przez marcin007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
objawów moge jeszcze powiedzieć, że np podczas jazdy czuje kazdą dziurę na kierownicy i czasami zmienia mi tor jazdy gdy na coś najadę

Czy ta nowa czasem nie ma większych luzów niż stara?

Do sprawdzenia luzy w zawieszeniu i stan łożysk na zwrotnicy-góra amortyzatora.

Moje wspomaganie przerywa z rana, na zimnym silniku i chodzi dość głośno.

Układ do przepłukania, czyszczenie filtra siatkowego w pompie i sprawdzenie luzu łozyska w pompie.

A co w ogóle myślicie o tych płynach co niby wyciszają układ wspomagania i go uszczelniaja?

Praktycznie nic nie dają,jak wycieki spore to nic nie pomorze płyn z uszczelniaczem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Co do tych luzów to nie mam pojęcia... mechanik wymienił ustawił zbieżność i mowił, że wszystko powinno śmigac, tylko że pompa wymiera. W tym momencie nie mam żadnych wycieków tylko sie zastanawiałem czy te specyfiki coś pomogą na głośne chodzenie i przerywanie.

Ja zalewam swojego zielonym, taki był jak go kupiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zastanawiałem czy te specyfiki coś pomogą na głośne chodzenie i przerywanie.

Na te bolączki to akurat nie pomogą,poczytaj kilka tematów o układzie wspomagania jak i samej pompie to będziesz wiedział jak skutecznie wypłukać i odpowietrzyć układ, jak i o mozliwości kupna tanio używanej pompy-choćby TUTAJ.

Co do tych luzów to nie mam pojęcia... mechanik wymienił ustawił zbieżność i mowił, że wszystko powinno śmigac

Jedź na stacje diagnostyczna,szarpakami wymarają Ci wszystkie luzy w zawieszeniu, a co do łozysk zwrotnicy to wystarczy przyłozyć rękę do górnej części amora i kręcic kiera (druga osoba) będzie czuć skoki-szarpania(rozsypane kulki w łozysku).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,mam taki problem ,ze gdy skrece w prawo lub w lewo gasnie mi silnik (wtedy musze przygazowac)a poza tym na wolnych obrotach wlasnie od pompy wspomagania slychac halas jakby cos ocieralo o cos (?) jakies porady ? Dziex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odpal silnik, otwórz machę i popatrz na paski i kółka (napinacze, rolki prowadzące-ach te profesjonalne teksty :lol ) przy wspomaganiu i pompie wody (te po prawej na samym dole-3 rolki) i altku. Może któraś z tych części się kończy (łożysko) i coś blokuje....ja miałem podobnie jak Ty, ale z pompą wody jak mi się kończyła (przedwczoraj...) strasznie czasami silnik chodził (i nowiutki pasek zdzierało po bokach nierówno-takich dostała luzów)...Co do kiwających się rolek i rzęcholenia w tych okolicach to jak na wolnych obrotach nic nie będziesz słyszał to przygazuj trochu i dalej słuchaj...

Edytowane przez makumba50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
odpal silnik, otwórz machę i popatrz na paski i kółka (napinacze, rolki prowadzące-ach te profesjonalne teksty :lol ) przy wspomaganiu i pompie wody (te po prawej na samym dole-3 rolki) i altku. Może któraś z tych części się kończy (łożysko) i coś blokuje....ja miałem podobnie jak Ty, ale z pompą wody jak mi się kończyła (przedwczoraj...) strasznie czasami silnik chodził (i nowiutki pasek zdzierało po bokach nierówno-takich dostała luzów)...Co do kiwających się rolek i rzęcholenia w tych okolicach to jak na wolnych obrotach nic nie będziesz słyszał to przygazuj trochu i dalej słuchaj...

Wlasnie ja stawiam na The End pompy wspomagania ,slychac takie typowe szuranie jakby lozyska.A poza tym dzieki za rade

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, już wszystko wiem. Moja pompa to jest szrot. Póki olej się troszkę nie zagrzeje to daje za słabe ciśnienie (jak dobrze pamiętam startuje od ok 4.2 bara a powinna chyba mieć 7 - nie pamiętam bo chłop co mi to sprawdzał nie dał mi kartki tylko tak powiedział w każdym bądź razie za mało) ale jak zalał ciepłego oleju to pompa zaczęła dawać "prawie" dobre ciśnienie - usterka - wytarta bieżnia łopatek. Pompa była rozebrana cała, wyczyściłem wszystko co się dało, mam nawet nowy zaworek z filterkiem. Ale to nie koniec, - w maglownicy są jakieś dwa zawory przelewowe czy jakoś tak i to u mnie też jest spiepszone bo się "zawiesza"

Jednym słowem mówiąc u mnie problemem jest pompa i magiel - wszsytko się ponoć stało przez to że przez 19 lat nikt nie wymieniał płynu. Na chwilę obecna wspomaganie działa układ przepłukany kilka razy i zalany płynem ATF Valvoline maxlife full synthetic (do automatu) i jest poprawa w 80%. To tyle jeżeli chodzi o mój problem. Może komuś to pomoże pozdrawiam.

Acha, wszystkie klamory wyciągałem z auta, szkoda że nie wiedziałem ze maglownice się regeneruje bo kupa roboty jest przy wyciąganiu uoooojjjjjjjjj...........

Paski klinowe nowe, naciągnięte, nowa łapa pompy wspomagania (stara była pęknięta) węże szczelne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności