Skocz do zawartości
bobasspr

B3 2e Nie działa wspomaganie RANO

Rekomendowane odpowiedzi

Chłopaki, znowu problem - po całonocnym postoju, rano nie działa mi wogóle wspomaganie. Po 1 -2 min zaczyna prawidłowo działać. Przez tą chwile rano, jak nie działa, to czasami na sekundę zadziała - efekt jak na lużnym pasku - pasek wymieniony na nowy, naciągnięty, nie ślizga się, nic nie "rzęzi" a wspomagania:serducho rano dalej nima. Pod autem sucho, płynu nie ubywa, brak oznak opiłków w pompie.... kosmici???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest taki efekt rano jak stoi na mrozie i płyn jest zimny.

Może nie tyle że nie ma go wcale ale jest dużo słabsze niż jak się silnik zagrzeje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kup jakiś lepszy płyn i zalej i wtedy zobacz. ja mam nalany od skrzyń automatycznych. elfmatic podajże

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyn jest ok, jest wlany ATF Mobil1, Rano nie to że jest słabe wspomaganie tylko NIE ma go wcale. Coś się chyba kończy tylko co.... ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja myślę ze masz zaworek popsuty albo sie kończy juz w pompie wspomagania było gdzień na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja myślę ze masz zaworek popsuty albo sie kończy juz w pompie wspomagania było gdzień na forum.

gdzie znajduje się ten zaworek, można go naprawić, wymienić, może jakieś foto?? Będę wdzięczny bo mam problem ze wspomaganiem z tym że nie działa w prawą stronę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaworek powinien być na wyjściu z pompy, są też czasem na listwie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę zakładać nowego (podobnego) tematu na temat płynu wspomagania dlatego piszę tutaj. W dziale technicznym b5 większość forumowiczów poleca zielony płyn, ale to chyba do b5. W książce, Sam naprawiam.. jakoś tak napisane jest że powinien być dexron II a jak się dowiadywałem jest to czerwony płyn. Rekomendowaną firmą przez forum jest febi która ma żółty płyn na klasie Dexron II.

Bardzo proszę o rozwianie moich wątpliwości na temat koloru płynu wspomagania do b3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Dzięki za zainteresowanie ale temat nie ma nic wspólnego z kolorem płynu do b3.

Filterek był czyszczony. Co do preparatu do wspomagania to nie ma go u mnie w sklepie a jak zapytałem o sprowadzenie to zobaczyłem wielkie oczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się dorać do tego filterka?? Czy jego się wymienia czy kupuje?? Jak kupuję to czy jest dostępny?? Bardzo proszę o odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak się dorać do tego filterka?? Czy jego się wymienia czy kupuje?? Jak kupuję to czy jest dostępny?? Bardzo proszę o odpowiedź.

Musisz odkręcić przewód z metalową okrągłą końcówką (górny) przy pompie klucz 22, wyciągnąć tą śrubę a następnie odkręcić tym samym kluczem filterek. Co do do kolejnych pytań sam szukam odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

umnie takii podobny objaw miala kończąca sie pompa.. aż pewnego razu umarła ;p ale ze mam troche czesci to jescze w ten sam dzien nowa i nie mam juz problemow z wspomaganiem ::)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja po niedzieli przepłuczę jeszcze raz układ i wleję czerwony płyn zamiast zielonego (brat ma czerwony i jest gęstszy) może coś pomoże jak nie wymienię pompę koszt ponad 100zł z allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bardzo proszę o rozwianie moich wątpliwości na temat koloru płynu wspomagania do b3

W tak starym układzie mając na względzie wiekowe uszczelniacze w pompie i maglownicy to zalecam mineralny, a czy to będzie zielony FEBI czy inny to kwestia własnego uznania, ja używam właśnie tego zielonego-układ suchutki, zero wycieków siła wspomagania nie jest rewelacyjna ale w tych rocznikach taka była, ważne że bez względu na temp. powietrza ,wilgotność, temp. samego płynu i inne takie tam wspomaganie zawsze działa tak samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W tak starym układzie mając na względzie wiekowe uszczelniacze w pompie i maglownicy to zalecam mineralny, a czy to będzie zielony FEBI czy inny to kwestia własnego uznania, ja używam właśnie tego zielonego-układ suchutki, zero wycieków siła wspomagania nie jest rewelacyjna ale w tych rocznikach taka była, ważne że bez względu na temp. powietrza ,wilgotność, temp. samego płynu i inne takie tam wspomaganie zawsze działa tak samo.

 

Mam febi zielony mineralny ale jest bardzo rzadki prawie jak woda. Czerwony atf220d w brata pasku ma konsystencję oleju takiego rzadszego.

Układ w moim pasacie jest szczelny i suchy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie. W końcu udało mi się ożywić wspomaganie. Przepłukałem kilkukrotnie układ ropą (5 razy aż ropa była czysta), ponownie czyściłem filterek (był czysty) i zalałem najtańszy możliwy płyn Hipol ATF IID za 15zeta/l. Odpowietrzyłem układzik i śmiga aż miło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

plyn do atomatycznych skrzyn biegow ? kup sobie lepiej do wspomagania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zalałem taki bo brat i wujek mają taki w swoich passkach. Na etykiecie napisane jest że do skrzyń automatycznych i układów wspomagania. Poprzednio na zielonym febi (mineralnym) nie było wcale w lewą stronę a w prawą było. Jak polatam trochę to wymienię na mobil 1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

atf to skrot od automatic transmision fluid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności