Skocz do zawartości
Marek

ZIMA - TRUDNOŚCI Z ODPALENIEM SAMOCHODU

Rekomendowane odpowiedzi

tutaj to widać słaby akumulator

 

Aku jest w 100% ori z 2001 roku wiec może być słaby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i test zdany!!!

 

-15*C - kontrolka od świec żarowych dalej pali się przez około 5 sec , rozrusznik wykonuje dwa obroty - i pali - co najważniejsze od samego początku motor pracuje równo i beż żadnych drgań.

 

Dziękuje wszystkim, którzy przyczynili się do rozwiązania moich problemów.:fajny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Aku jest w 100% ori z 2001 roku wiec może być słaby.

 

trzeba by go wymienić bo dni jego są już policzone widać jak zapalasz że za parę dni to on wyzionie ducha nawet przy takim roczniku nie ma co już reanimować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

mam passata b3 90 75KM z LPG

nie chce odpalać, problem objawia się tym że rozrusznik nie może obrócić wałem, po przestawieniu aparatu zapłonowego zgodnie z ruchem wskazówek zegara - odpala, jednak na takim ustawieniu nie da się jeździć, więc wracam do poprzednich ustawień

im jest zimniej tym gorzej

 

szczotki na alternatorze zmienione, rozrusznik czysty, szczotki wyglądają jak nowe, próbowałem na 2 akumulatorach - i na zmiane i oba podpięte i nic, nawet podłączenie kabli do innego auta nie zawsze pomaga

 

 

moja diagnoza - zły KWZ (kąt wyprzedzania zapłonu), zbyt wczesny do zapłonu, podejrzewam że jest tam jakiś automat który to reguluje, jest tam jakiś przewód jednak nie bardzo wiem jak sie za to złapać aby nie rozregulować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie bardzo wiem jak sie za to złapać aby nie rozregulować

To jedź do mechanika to ci stroboskopem ustawi.

Na słuch też można ustawic ale jest też metoda

http://forum.vw-passat.pl/threads/14297-Ustawienie-aparatu-zaplonowego-a-kat-wyprzedzenia-zaplonu?p=1071849&viewfull=1#post1071849

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hejka wszystkim czasem mam tak ze po odpaleniu auto przerywa tak jak by palil na 3 gary,i zapala sie kontrolka od silnika,ale po chwili chodzi normalnie. W sumie zdarzylo mi sie to ze 3 razy,i to przewaznie jak temperatura w dzien jest dodatnia a w nocy troszke przymrozi?!czy to moze byc ktoras z cewek?ostatnio mialem tak samo tylko ze kontrolka mi sie palila caly czas a auto chodzilo ok,po przejechaniu 150 km zgasla,ale postanowiel go podlaczyc pod kompa i wyskoczyl blad "wypadniecie zaplonu na 3 cylindrze" i mechanik powiedzial ze to moze byc od mrozu?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy to moze byc ktoras z cewek?

 

A byłeś na akcji serwisowej wymiany cewek zapłonowych? Jeśli nie, to podjedź do serwisu i sprawdź, czy się łapiesz. Ja miałem takie objawy (też pod kompem wyskoczyło "wypadanie zapłonu" tyle, że u mnie na 2 cylindrze). Łączyło się to właśnie z zapaleniem się i miganiem kontrolki silnika. Przestawała migać i gasła po minucie. Poza tym na biegu jałowym telepało Passatem. :D

 

Po wymianie cewek problem jak ręką odjął.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nio wlasnie nie bylem,ale pisalem dzisiaj mejla do VW czy obejmuje moje autko i zobaczymy co odpisza?!dzieki.pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nio witam i dzisiaj rozmawialem z Panem z VW i powiedzial ze na dzien dzisiejszy nie obowiazuje akcja serwisowa wymiany cewek?! i o co tu kaman?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa. Jeśli Twój samochód nie miał nigdy robionej tej akcji serwisowej, to powinno to wisieć w systemie dopóki nie przyjedziesz i nie wymienisz tych cewek. Ja miałem to robione w lecie w zeszłym roku.

Jest też możliwość, że Twój samochód się w tą akcję nie łapie i po prostu musisz te cewki wymienić sam lub to co szarpie to nie cewki. ;)

 

Sprawdzałeś w Polsce, czy w Szwecji? Sprawdzali Ci to po numerze VIN?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzalem poki co to tylko w Polsce,tak po numerze VIN i Pan powiedzial ze na dzien dzisiejszy na te auto nie ma zadnych akcji?tez mi sie wydaje ze dziwne to jest?i powiedzial ze to nie zalezy od serwisu tylko od producenta?? Nio wszystko wskazuje ze to cewki,jak byly te mrozy to czasem,w sumie moze ze 4,5 razy jak odpalilem to migala kontrolka od silnika i chodzil na 3 garki,ale po minucie juz bylo ok?!sam nie wiem! passata mam od 4 miesiecy i do konca go jeszcze nie rozgryzlem,moze tylko od mrozu cos fisiowal,wiesz jak to z elektryka jest w nowych autach?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
moze tylko od mrozu cos fisiowal,wiesz jak to z elektryka jest w nowych autach?!

 

Oj wiem, wiem... Z mojego Krwiopijcy przy mrozach wychodzą różne zachowania, które świadczą o jego niestabilnej psychice. :D :D Czasem muszę go do porządku przywołać perswazją słowną. W 90% działa. :D

 

A mróz to wróg elektroniki (nie elektryki) i ma tak każdy samochód z wyprodukowany w ostatniej dekadzie. Żebyś widział, co potrafią wyczyniać elektryczne drzwi i klapa tylna w nowym Sharanie/Alhambrze jak jest kilkanaście stopni mrozu.... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh nio tak to wlasnie jest,ale coz zrobic?! Czym mniej elektroniki tym lepiej,ale kiedy sie chce jak najlepsze wyposazenie? Nio poki co to narazie jest ok,ale moje autko jak mnie wkurzy to bardzo lubie je tak przegonic dobrze!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość power10

Jestem pierwszy raz na forum. Potrzebuję pomocy na temat mojego passata. Wczoraj odmówił mi posłuszeństwa,zgasiłem auto i po pół godzinie niechciał odpalić. Wszystko kręci, zachowuje się tak jakby było brak paliwa. Na kompie nie wykryto żadnej usterki. co to może być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jestem pierwszy raz na forum. Potrzebuję pomocy na temat mojego passata. Wczoraj odmówił mi posłuszeństwa,zgasiłem auto i po pół godzinie niechciał odpalić. Wszystko kręci, zachowuje się tak jakby było brak paliwa. Na kompie nie wykryto żadnej usterki. co to może być?

 

Podepnę się pod pytanie i dodam garść info. Silnik BGW 2.0 diesel 136KM 2003, mokry DPF

Gdy jest zimny (silnik - temperatura powietrza +30) odpali ale co kilka/kilkanaście sekund lekko rzuci silnikiem.

Gdy nagrzeje się to nie chce odpalić. Póki akumulator trzyma to kręci i kręci ale nie odpali. Wymieniłem wszystkie filtry. Paliwo jest. Zauważyłem, że plecionka znajdująca się przed katalizatorem (łącze elastyczne?) jest do wymiany bo widać nalot z sadzy i leci z niej mocno dym gdy silnik jest włączony. Podpiety do kompa - brak informacji o zapchaniu/niedrożnosci lub innych problemach z filtrem dpf i katalizatorem. Problem narastał długo, pierwsze problemy pojawiły się jakieś 4-5 miesięcy temu. Nie odpalał za pierwszym razem, ale to było raz na tydzień lub dwa, nasiliło się wszystko tydzień temu gdy po 1,5 godzinnym postoju nie oodpalił i holowanie do warsztatu.

I teraz co mówią mechanicy:

1. wtryski do sprawdzenia i ewent. wymiana - podpięty komputer pokazuje jakiś błąd na 4 pompowtrysku, więc mechanior wyciągnął 3 i 4 wtrysk i zamienił je miejscami, samochód odpalił, żadnego błędu ale problem następnego dnia powrócił.

2.pojechałem do innego i tam na komputerze pokazuje że są wychylenia (nie wiem jak to się nazywa ale pokazują się cieniutkie kreski to tutaj były potężne krechy czerwone na trzech pompowtryskach) i twierdzi że to wtryski, ale on najpierw by wymienił dwumasę bo on już słyszy że są z nią problemy i bez wymiany dwumasy on wtrysków nie ruszy.

3. trzeci stwierdził, że to pompa paliwowa nie podaje prawidłowo paliwa i po nagrzaniu sie silnika zaczyna świrować.

4. kolejny stwierdził, ze to elektronika lub komputer w aucie szwankuje i kazał jechać do kogoś kto wgra/naprawi oprogramowanie ponownie

w poniedziałek jade na komputer ponownie i sprawdzę jak wyglądają te wtryski.

Ręce opadają, bo każdy z nich wyklucza opcje poprzedników. Auto po odpaleniu chodzi choć rzuca silnikiem, zwłaszcza gdy właczę na postoju radio, światła i klimę (wrażenie jakby był za duży pobór mocy i silnik "krztusi się".

Trzy miesiące temu wymieniane było sprzęgło i ten co wymieniał stwierdził ze dwumasa pochodzi jeszcze długo.

Zauważyłem, że gdy samochód stoi przodem wyżej niż tył to ma większe trudności z odpaleniem niż gdy stoi tyłem wyżej.

Może nałożyło się kilka problemów razem i dlatego takie objawy?

 

Nie wiem co o tym myśleć? Szukać nowego silnika? A może lepiej inwestować w ten silnik co mam?

Może ktoś pomóc?

Edytowane przez Bombelq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam paska 1,9 TDI 115 AJM. Mam takie objawy: przy temperaturze od +5 stopni do -20 stopni samochód pali trudno tzn. ciężko mu się przełamać przy odpaleniu rano jak jest zimny. Rozrusznik robiony był we wrześniu tzn. wymienione wszystkie tulejki i łożyska. Kontrolka świec żarowych gasnie po 1 sek, ale rano silnik zanim zapali to kreci od 3 do 6 sekund i kreci wolniej niz normalnie. Wystarczy jednak ze go odpale na chwile, zgaszę i potem już za drugim razem odpala tak jak powinien i potem caly dzien odpala bez problemu, rano znowu problem powraca. Aku. mam nowy kupiony w listopadzie, ładowanie przy uruchomionym silniku ma od 14,40V do 14,60V. Po skończonej jeździe jak mierzę napięcie to ma 12,85V. Czy ta kontrolka grzania świec nie gaśnie za szybko, ile czasu powinny się grzać sprawne świece z nowym aku. powiedzmy przy temp. -15 stopni, zostaje mi jeszcze sprawdzić świece oraz czy nie ginie nigdzie prąd, ale najbardziej nie podoba mi się tak szybko gasnąca ikona grzanych świec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odłącz czujnik temperatury i zobacz jak będzie wyglądać rozruch na zimnym i jak długo będzie grzalo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam nagrany film z odpalenia ale nie wiem jak go dodać na you tube

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie proszę o pomoc już pytałem na forum ale nikt nie ma pomysłu.Passat 1.9 ahu strasznie ciężko pali.Jak odpali to trzęsie silnikiem aż wskoczy na obroty.Wyłączę silnik i poczekam z 30min i znowu ciężko odpala.Wymieniłem zaworek nad filtrem paliwa i nic nie pomogło.Wyjąłem czujnik temp płynu i też nic..tylko dłużej grzał świece tzn bardzo długo.Samochód stoi w garażu więc mrozu nie ma na pewno.Czy mogą to być świece?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności