Skocz do zawartości
newmario

Pilot centralnego zamka nie działa

Rekomendowane odpowiedzi

Mam też padnięty jeden mikrostyk w jednym z pilotów, ktoś podpowie gdzie na śląsku (okolicy Gliwic) znajdę osobę która to naprawi ? Generalnie spróbowałbym sam ale samo rozebranie tego pilota jest już problematyczne, jasne plastikowe wnętrze jest przyklejone do obudowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę swój problem pod ten temat. Ni stąd ni zowąd w pilocie zaprzestała działać funkcja otwierania drzwi, jak zajechałem do domu sprawdziłem drugiego pilota - tam wszystko hula jak należy, więc doszedłem do wniosku że wymienię baterię w tym niedziałającym częściowo pilocie i po sprawie. Niestety nic to nie dało, bateria wymieniona , przycisk zamykania dalej nie działa, otwieranie bagażnika i zamykanie działa należycie, dodam że nie świeci dioda sygnalizująca pracę pilota. W temacie było opisanych kilka podobnych objawów, moze ktoś cos doradzi, z tego co przejrzałem posty to może być uszkodzony mikrostyk w tym pilocie w przycisku otwierania. Próba pnownego kodowania pilota tez nic nie dała. Jakieś sugestie?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie ostatnio też spotkał problem z pilotem odnośnie otwierania drzwi. Działało tylko otwieranie bagażnika i zamykanie drzwi.

Od razu wymieniłem baterię na nową, ale jednak dalej pilot nie działał prawidłowo. Podczas oglądania pilota, zauważyłem, że bateria jest trochę luźno usadowiona i wpadłem na pomysł aby poodginać te blaszki co trzymają baterię, żeby bateria nie była taka luźna tam. Od tej pory pilot działa jak nowy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój problem zakończony, kilka dni temu opisałem ( 2 posty wyżej) swój problem, faktycznie tak jak kolega atmosferyczny myslałem że to wina mikrostyku, po świętach zamierzałem szukać magika który coś by zaradził, ale przeczytałem również post kolegi naziol

, jeszcze raz rozebrałem pilota, odgiąłem blaszki i złożyłem, bez efektu, dioda dalej nie mrugała więc nawet do garażu nie schodziłem, jeszcze raz rozebrałem, w zasadzie już nic wiele nie robiłem ale przy składaniu pilota do kupy zrobiłem to na tyle nieudolnie że dość mocno kliknęły połówki przy składaniu, no i wtedy niespodzianka - diodka zaczęła mrugać, zszedłem do auta no i wszystko ok, zamyka, otwiera, otwiera , zamyka :jupi ależ jestem zadowolony :jupi

Pozdrawiam wszystkich a z okazji zbliżającego Bożego Narodzenia życzę wam Wszystkim Zdrowych Spokojnych Rodzinnych Świąt oraz żeby nasze bryczki przysparzały jak najmniej klopotów ;) Wszystkiego Najlepszego !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobne problemy. Jakiś czas temu nie działało otwieranie z pilota. Działały przyciski zamykania i otwierania klapy. Po wymianie baterii nic nie pomogło. Po jakimś czasie próbowałem rozebrać pilot i nagle zaczął działać. Niestety problem wrócił i coraz częściej stoję dłuższy czas przy by udało sie go otworzyć lub zamknąć pilotem. Tez myślicie ze to uszkodzone mikrostyki? Gdzie można to naprawić w Świętokrzyskim ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie.Passat CC.Dwa piloty działają ale tylko z bliskiej odległości.Kiedys dzialalynormalnie .Baterie nowe.Podobno jakas antenka mogla sie odłączyć.Przeszukalem calyinternet chyba i nie wiem gdzie szukac tej antenki zeby przynajmniej sprawdzic czy nie wypadla z modułu ktory tez nie wiem gdzie szukać.W serwisie od razu chca umowic mnie na diagnoze nie chca powiedzieć gdzie ta antena sie znajduje...Chcialem zzacząć od tego...Może ktoś wie gdzie szukać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączam się. U mnie problem z kluczykiem, który leży w domu nie używany. Kluczyk zamyka, odpala ale nie można nim zamknąć samochodu (centralny)... Ktoś coś?

Edytowane przez milka.koja1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pilot nagle przestał zamykać i otwierać samochód, lampka się na pilocie zapala, baterie wymieniłem na nową. Pilot się rozkodował czy zepsuł? Ktoś w Warszawie mi to ogarnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam w swojej B7 taką usterkę. Nie mogę zamknąć drzwi z centralego zamka. Okazało się, że na wyświetlaczu jedne z drzwi(kierowcy) mają sygnalizację, że są otwarte podczas gdy są zamknięte. Później zauważyłem, że nie działa mi sterowanie szybami, lusterkami z panelu przy drzwiach kierowcy, prz innych drzwiach jest ok. Dodatkowo na wyświetlaczu nie ma sygnalizacji otwarcia drzwi tylnych po stronie kierowcy, druga strona sygnalizuje ok.

Proszę o pomoc w diagnostyce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

Mam w swojej B7 taką usterkę. Nie mogę zamknąć drzwi z centralego zamka. Okazało się, że na wyświetlaczu jedne z drzwi(kierowcy) mają sygnalizację, że są otwarte podczas gdy są zamknięte. Później zauważyłem, że nie działa mi sterowanie szybami, lusterkami z panelu przy drzwiach kierowcy, prz innych drzwiach jest ok. Dodatkowo na wyświetlaczu nie ma sygnalizacji otwarcia drzwi tylnych po stronie kierowcy, druga strona sygnalizuje ok.

Proszę o pomoc w diagnostyce.

Centralny z pilota nie działa bo system myśli, że ma otwarte drzwi kierowcy - to normalne.

Co do reszty objawów to już nie tak trywialnie, bo wygląda na to, że sterownik drzwi kierowcy nie działa poprawnie (powód? usterka wewnętrzna, usterka okablowania itd.)

Ten sterownik odpowiada za pracę wszystkich elementów które wymieniłeś, łącznie ze sterownikiem lewych tylnych drzwi.

Bez podłączenia "kabelka" i odczytania błędów raczej się nie obejdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.mam podobny problem-kluczyk działa w stacyjce ale jako pilot już nie i oczywiście dioda nie świeci.wymiana baterii też nie pomogła..szukam jakiegoś speca w Krakowie, który by się podjął naprawy.będę wdzięczny za info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Miałem znane objawy z jednym z kluczyków.

Nagle przestał otwierać, zamykać i otwierać klapę. Dioda działała.

Wymieniłem baterię ale nic nie pomogło.

Kluczyk cały czas normalnie odpalał auto.

Drugi kluczyk działał bez zarzutu.

Wziąłem zepsuty kluczyk, wyjąłem awaryjny sztyft i otworzyłem auto. Od tego momentu "zepsuty" kluczyk zaczął działać z pilota. Otwiera, zamyka.... Nie wiem co się stało ale tak jakby coś się odwiesiło albo kluczyk się ponownie zaprogramował.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Dodam, że rozkładałem go, poprawiałem blaszki itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czołem załoga. Pacjent to moja b6tka. Dziś nie mogłem go zamknąć z pilota. Wymiana baterii w pilocie niewiele pomogła w końcu sie zamknął z drugiego pilota ale problem jest taki, że teraz nie idzie dziada otworzyć ani pilotem ani awaryjne kluczykiem (nie idzie przekręcić ani w lewo ani w prawo). Dioda na obu pilotach mryga a ja nie mogę wejść do auta. Ktoś coś jakieś pomysły??

 

 

 

Edit. Udalo sie otworzyc z pilota za którymś razem. Przy kazdym naciśnięciu dioda na pilocie sie swieci takze nie mam pojecia co to moze byc.

 

 

Wysłane z mojego LG-K220 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Orson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ja mam problem w Passacie B6 mojej żony.  Problem polega na tym ze po naciśnięciu na przyciski otwierania i zamykania nic sie nie dzieje , nawet dioda na kluczyku nie działa. Nie moglem wejsc do auta więc probowalem otworzyć samym grotem i dopiero po chyba 100 przekręceniu załapalo i udalo sie auto otworzyć,  wsadzilem żonę do auta, szyba w dół i zamknalem drzwi i przekręciłem grot w zamku zeby zamknac drzwi i zobaczyc czy otworze i niestety nie mozna bylo ich juz otworzyc , dopiero po wlozeniu kluczyka do stacyjki mozna bylo drzwi otworzyć i to nie grotem ale po pociągnięciu klamki od wewnątrz... gdzie szukać rozwiązania problemu? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od upewnienia się czy na pewno dobrze używasz grotu. Sekwencje otwierania i zamykania to lewo-prawo-lewo, albo prawo-lewo-prawo. Pewnie jak kręciłeś to za którymś razem ci się udało 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj uwierz ze użyłem tylu kombinacji ze głowa mała, na wszystkie rozne sposoby i dopiero sie udalo za ktoryms.. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podpinam się do tematu z nieco innym problemem: mój pilot raz na kilkadziesiąt-kilkaset razy nie działa - dioda led świeci pokazując reakcję na wciśnięcie, natomiast auto pozostaje martwe do momentu użycia grota - po manualnym otwarciu wszystko od nowa działa kompletnie poprawnie, aż do kolejnego "takiego" razu. Wymieniłem baterię jakieś 2 miesiące temu (na litową, Energizera) i do dziś nie powtórzyło się. Znów klikanie bez reakcji, dioda świeci, auto nie reaguje, trzeba było interweniować grotem. Na VCDS błędów brak. Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.02.2015 o 21:16, mati napisał:

Nie działa mi otwieranie na jednym pilocie. Zamknąć mogę , otworzyć bagażnik tez mogę, ale po naciśnięciu otwartej kłódki samochód się nie otwiera, uszkodzony by był pilot

Mam taki sam problem co pomogło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.12.2016 o 22:09, naziol napisał:

Mnie ostatnio też spotkał problem z pilotem odnośnie otwierania drzwi. Działało tylko otwieranie bagażnika i zamykanie drzwi.

Od razu wymieniłem baterię na nową, ale jednak dalej pilot nie działał prawidłowo. Podczas oglądania pilota, zauważyłem, że bateria jest trochę luźno usadowiona i wpadłem na pomysł aby poodginać te blaszki co trzymają baterię, żeby bateria nie była taka luźna tam. Od tej pory pilot działa jak nowy :)

Dzięki za tipa, robiłem wszystkie procedury które znalazłem i nic działało tylko zamykanie, vcds podpinany i nic, dalej tylko zamykanie z pilota... Po podgięciu blaszek działają ona kluczyki bez zarzutu. Jedyny problem to to, że byłem wkurwiony niepowodzeniami (przy okazji uszkodził się lekko mechanizm opuszczania szyby, bo nie wiedziałem że przy przekręcaniu na kilka sekund na pozycję otwórz zamknij zamkną się i otworzą okna, a na jednej szybkie y była mata przyciemniająca) to na początku włożyłem baterie odwrocie i myślałem, że jeden kluczyk całkiem zepsułem. Dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności