Skocz do zawartości
lesz1979

odczuwalne wibracje na N i D w czasie postoju

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was. Pomóżcie bo mnie juz ręce powoli opadaja... gdyby nie to że tyle juz zainwestowałem w ten samochód to pewnie bym się go pozbył ... z bólem serca ale powoli mam go dosyć....

Panowie mam taki problem i żaden z moich mechaników nie umie sobie dać rady...a może nie chce im się poprostu szukać ...do rzczy... samochód (dsg) na n i d (na pierwszym biegu) przenosi wibracje chyba z silnika...najbardziej są odczuwalne na kierownicy i na fotelu ...takie lekkie mrowienie - mnie to strasznie irytuje.... jak tylko rusze to wszystko mija ...jak stane znowu mrowi... moje odczucie jak bym czuł jak pracuje silnik na kierownicy i na plecach ... oczywiście wymieniłem dwumase 170 tys.. myślalem ze to jest winowajca ale nie dalej to samo... w zasadzie nic się nie zmieniło po wymianie. Mechanik stwierdził że pewnie to "łapy" silnika ...wymienił...dalej to samo swoja drogą nie wiem czy te łapy to poduszki? sprawdziłem wydech czy nie wpada a rezonans... nic nie widać wszystko jest oki a jednak wibruje... macie jakieś pomysły? w ostateczności pojadę do tych złodzieji z ASO i niech szukaja... proszę poradzcie co robic... pozdrawiam!! aha... z silnikiem wszystko oki... korekcje na wtryskach w normie... moc w normie... tylko te cholerne wibracje ...

Edytowane przez lesz1979

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewny czy wtedy juz robili werjse 4x4 ale, twoje auto nie jest czterolapem przypadkiem ??? Gdzies na forum jest ze w wersjach 4x4 byl problem z jakims wlasnie tlumikiem drgan w tych wersjach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie nie jest ... moje auto to koncowka 2006r. w vinie juz 2007... tak sobie jeszcze mysle a może to poduszka pod skrzynia np?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli mechanik wymienił łapy (a raczej poduszki bo łapa to kawałek metalu) pod silnikiem i dalej drga to obejrzałbym jeszcze właśnie ostatnią poduszkę, czyli pod skrzynią. Generalnie trzeba wziąć pod lupę wszystkie elementy połączeniowe układu silnik-skrzynia z nadwoziem.

 

Do jamal_2005. Problem z tłumikiem drgań w 4x4 występuje w trakcie jazdy.

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Do jamal_2005. Problem z tłumikiem drgań w 4x4 występuje w trakcie jazdy.

Pozdrawiam

Nie bylem pewny, ale wolalem przypomniec. W kazdym razie dzieki za sprostowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie delikatne wibracje odczuwalne na kierownicy występują generalnie podczas postoju. Nie ważny tryb skrzyni, przy czym na N niemal ustają. Natomiast zmieniając tryb tuż po odpaleniu auta z P na D potrafi mocniej bujnąć. Odpalenie i gaszenie silnika też komfortowe nie jest.

 

I tu ciekawostka. Zauważyłem, że wibracje wraz z trząsawką przy odpaleniu/gaszeniu znikają, gdy przód auta postawię na podwyższeniu. Jakiś podjazd pod większym kątem, bądź wyższy krawężnik. Sprawdzałem kilkukrotnie i zawsze pomagało. Także jest szansa, że po wymianie poduszek będę miał spokój z drganiami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poduszki pod skrzynią i silnikiem (łącznie z tulejami) wymienione. Komfort powrócił.

 

Niemniej, nadal zdarza się, że drgania na kierownicy są czasem znacznie mniejsze i odczuwam tylko lekkie mrowienie. Silnik również wtedy pracuje bardziej miękko i ciszej. Podejrzewam EGR'a, który mimo, że wyczyszczony może być sednem dyskomfortu. Powinno być jasne po podpięciu VCDS'a. Wszystko wskazuje na niego ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja obstawiałbym po pierwsze poduszki (silnik, skrzynia), a następnie koło dwumasowe, ewentualnie pompowtryski.

I jeszcze nawiązując do wcześniejszych postów nie było DSG w 4motion, taka opcja doszła dopiero w 2010r (170KM+DSG+4motion).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Niestety muszę odświeżyć temat.

Dane pojazdu: DSG silnik 170km CR (CBBB) rocznik 2008 katalogowo 2009. Nie 4x4.

Problem wygląda bardzo podobnie jeśli nie identycznie.

Kupiłem samochód, zaraz po zakupie wymieniłem rozrząd i tydzień później koło dwu masowe bo już przyszedł na nie czas. Przez jakieś 3k km było idealnie. Jakiś miesiąc temu zauważyłem że auto drży.

Tak jak koledzy pisali bardziej na D i P niż na N. Poduszka Silnika (ta przy rozrządzie) wygląda jak nowa, żadnych luzów itd. Tak samo poduszka reakcyjna od spodu. Obie poduszki (okrągłe) + lizak w nienagannym stanie. Ich ruchomość jeśli mogę się tak wyrazić jest taka sama jak nowe wyjęte z pudełka. Tyle co udało mi się sprawdzić i przetestować.

Dodam że wystarczy że auto zacznie się poruszać i drgania ustają.

Wydaje mi się również że mój wcześniejszy pomysł że zostało zamontowane wadliwe koło dwu masowe odpada bo ono kręci się tak czy inaczej czy auto jest na N czy na D. a na N drgania ustają. Dodam że komputer nie wykrył żadnych błędów mających wpływ na silnik czy skrzynie biegów a i moc i elastyczność jest na przyzwoitym poziomie.

 

Proszę o pomoc gdyż pomysły moje i moich mechaników powoli się kończą, bez wymienianie wszystkiego po kolei jak leci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie wiec u mnie w passacie b5 wygladala sprawa nastepujaco. podczas przegladu dostrzeglem ze poduszka silnika od strony kierowcy jest wybita i naderwana oraz poduszka skrzyni rowniez lewa strona. wymienilem oba elementy na poduszki firmy Max gear - niestety niezbyt wysoka Połka . aczkolwiek nie sygerowalbym sie tym bo nie zawsze dolna polka oznacza problemy. a wiec kontynuujac po wymianie tych oto poduszek nadeszlo bardzo duze drzenie uata calej karoserki najbardziej czuc na fotelu i kierownicy ale kiedy podniesie sie maske tez widac ze silnik bardziej drzy. wczesniej pomimo zerwanych poduszek objawu nie bylo..... czy ktos moze pomoc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomoże tylko wymiana na poduszki org. VW lub Corteco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj po większym przelocie zauważyłem po wjeździe do miasta i zatrzymaniu się na światłach że drżenie ustało. Przez 5-6 świateł było tak fajnie że ściszałem radio by sprawdzić czy silnik działa. Ale niestety po gwałtowniejszym ruszeniu znowu drżenie powróciło.

Czy wydech może powodować takie drgania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że może, ze względu chociażby na korozję obejm, które trzymają układ wydechowy. Dwie są o ile dobrze pamiętam i w zeszłym roku na przeglądzie jedna została w ręku mojego mechanika. Jak jesteś z Łodzi to na ul.Kolumny 105 mają świetny serwis wydechowy. 40 zł i było po kłopocie. Wszystko przy okazji dokładnie sprawdził mi mechanik. Z tym, że w moim przypadku te drżenia były bardziej słyszalne niż odczuwalne na kierownicy. Po wymianie znowu spokój. Kombinuj. Nie wymieniaj broń Boże połowy auta metodą prób i błędów, bo nie tędy droga ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakład na kolumny znam bardzo dobrze. W starszym aucie majstrowali mi przelot i było super. W aucie mamy też spisali się świetnie.

Pytam o wydech bo zorientowałem się że cały układ mam przesunięty w kierunku silnika. Musiałem uderzyć tłumikiem w krawężnik. Widać to na szczególnie na wieszakach.

Gdyby drżenie było tylko na kierownicy to pal sześć, ale nie specjalnie lubię mrowienie na du***. Po za tym wiem że było dobrze i coś się zesrało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności