Skocz do zawartości
rafal102

[B5][Instrukcja] Wymiana skrzyni z 5 na 6 biegową sprzęgło 240mm

Rekomendowane odpowiedzi

a od benzyny 2.8 V6? albo od W8? tylko za to to już grube pieniadze jakby się taka znalazła... albo od audi S4 B6 4.2? tylko tam już chyba jest na tej belce skrzynia a nie na dwóch łapach, ale nie jestem pewien... ze skrzyniami z nowszych audi na pewno było by większe pole manewru, ale jest ten ból że nie będą chyba jednak pasować... bo są na tej belce mocowane a nie na łapach...

 

ale kurde, skoro od A6 2.5 tdi pasuje, to były6 jeszcze w tych A6 też silniki 4.2, tylko nie wiem czy w manualu czy automat :/...

 

---------- Dodano o 22:12 ---------- Poprzednia wiadomość o 22:07 ----------

 

http://allegro.pl/skrzynia-biegow-vw-passat-w8-szesc-biegow-manualna-i2412855897.html

http://allegro.pl/skrzynia-biegow-vw-passat-w8-kod-frr-i2386607326.html

Edytowane przez farmer91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz.... mieszanie skrzyń diesel<>benzyna nie jest wskazane. Niestety nie mam przełożeń tych skrzyń (od W8 oraz innych benzyn) bo bym wszystko porównał. Jak dla mnie skrzynia EKM nadała by się na swap (na dłuzszą) i chyba mie ma co szukac innej bo w końcu passat nie dał by rady się normalnie rozpędzać i będzie taki muł jak u mnie :P Czyli 10sekund- 0-100km/h oraz około 42sekundy 0-180km/h :wmorde Znaczy.... nie jest źle ale zawsze może być lepiej szczerbaty.gif

 

Jeśli ktoś wymyśli sposób jak wsadzić tylni most do paśka to sie zainteresuję sprawą przekładki :P:)

 

 

pozdro mniszek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnichu skoro audi A4 z ośki idzie zrobić na quattro to passata na 99% pewnie też... jest temat na forum audi, ale chyba gra nie warta świeczki... mase, na prawde mase roboty i pieniędzy... no chyba że masz drugie auto na części za darmo z quattro/ 4motion... zaczynając od skrzyni, wału, dyfra, poprzez całe tylne zawieszenie, hamulce, wydechy, zbiornik paliwa, podłogę bagażnika, i wiele innych mniejszych rzeczy... to tak w skrócie, także chyba prościej i taniej byłoby sprzedać auto i kupić 4motion

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chyba prościej i taniej byłoby sprzedać auto i kupić 4motion

 

Zdecydowanie prościej :) Robiłem swapa w Audi (z podpisu) z benzyny na diesla. I na początku wydaje się że będzie ładnie.... szybko i tanio :] A jest całkiem na odwrót :) Pewnie tak samo byłoby przy 4motion. Ale nie napalam się na to bo juz ktoś na naszym forum opisywał że podłogi są inne w 4motion - co oznacza że nici z 4 łap :P Co innego kupić W8 z zepsutym silnikiem (odziwo pełno tego na allegro) za 10 tys i zrobić swapa na dieselka :D Fura full wypas :) Koniec of topa bo nas jeszcze z forum wyniosą szczerbaty.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do posiadaczy kombinacji AVF + DQS

Opłaciła się ta zmiana? Widzę że jest to tylko 10km/h więcej na 6 biegu niż w FRK z drugiej strony frk jest krótka i średnio się z nią jeździ, ja np. bardzo często pomijam 5 bieg.

Jak wygląda sytuacja ze spalaniem na takiej skrzyni i czy avf da sobie z nią radę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tylko chciałem dorzucić coś od siebie na temat tego dystansu między silnik i skrzynię. jeśli montujemy sprzęgło 240mm to MUSIMY go założyć bo docisk zaprze się o skrzynię i sinik nie będzie się obracał. ja tak zrobiłem przy okazji wymiany z tiptronica. mnichu próbowałeś zakładać ten dystans do sprzęgła 228mm?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mnichu próbowałeś zakładać ten dystans do sprzęgła 228mm?

 

No pierwszy raz założyłem z tym dystansem (ori śruby na to pozwalają bez problemu) ale coś mnie tkneło żeby skręcić tylko "na krzyż" skrzynię z silnikiem i sprawdzić sprzęgło.... No i było... ale jakieś dziwne (nisko brało - a kwestia zapowietrzenia nie była możliwa bo wysprzęglik odkręciłem od skrzyni zanim ją wyciągnąłem, także weżyka od płynu nie rozłączałem, a sam wysprzęgli wisiał sobie podwiązany na sznurku. Wyciągnąłem skrzynię z powrotem.... i pomierzyłem metrem (zwykła miarką) rozmiary korpusów skrzyni 5 i 6 biegowej. Ucieszyłem się po mierzeniu bo wyszło że sa identyczne :D Do korpusu przyłożyłem waserwagę i odległości np do wałka atakującego były takie same, odległości do łożyska oporowego różniły się o 2mm - ale to dlatego że "łapy" tych łożysk są inaczej wyprofilowane. Cała reszta jest identyczna. No to wiedziałem już że na 100 % ma być bez dystansu :) Złożyłem bez... i znowu śruby "na krzyż" - sprzęgło jest :D Jak narazie przeleciałem niecałe 4 tys km... sprzegło żyje i dwumasa też :D

 

Pytanie do posiadaczy kombinacji AVF + DQS

 

mam inny zestaw ale też 132km/308nm - więc taki prawie seryjny AVF :D Jeździ się super :P

Opłaciła się ta zmiana? Widzę że jest to tylko 10km/h więcej na 6 biegu niż w FRK z drugiej strony frk jest krótka i średnio się z nią jeździ, ja np. bardzo często pomijam 5 bieg.

W DQS nie pominiesz 5 biegu :P chyba że na 4 będziesz ciągnął do 120km/h ? No i w DQS nie mieszasz tak biegami jak w FRK.... a to też duża zaleta.

 

Jak wygląda sytuacja ze spalaniem na takiej skrzyni i czy avf da sobie z nią radę?

 

Ja ciągle notuję wyniki poniżej 6 L. Ale jak chcesz pochulać 180 i w górę to nie zdziwił bym się jakby około 8-8,5 L wyszedł.... jak nie więcej :D AVF da radę skoro mój daje ;) a jak Ci będzie mało... Virus :)

 

EDIT:

 

sory za jakość..... kręcone na krętej drodze więc to tylko taki poglądowy film ;)

 

Edytowane przez mnichu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No pierwszy raz założyłem z tym dystansem (ori śruby na to pozwalają bez problemu) ale coś mnie tkneło żeby skręcić tylko "na krzyż" skrzynię z silnikiem i sprawdzić sprzęgło.... No i było... ale jakieś dziwne (nisko brało - a kwestia zapowietrzenia nie była możliwa bo wysprzęglik odkręciłem od skrzyni zanim ją wyciągnąłem, także weżyka od płynu nie rozłączałem, a sam wysprzęgli wisiał sobie podwiązany na sznurku. Wyciągnąłem skrzynię z powrotem.... i pomierzyłem metrem (zwykła miarką) rozmiary korpusów skrzyni 5 i 6 biegowej. Ucieszyłem się po mierzeniu bo wyszło że sa identyczne Do korpusu przyłożyłem waserwagę i odległości np do wałka atakującego były takie same, odległości do łożyska oporowego różniły się o 2mm - ale to dlatego że "łapy" tych łożysk są inaczej wyprofilowane. Cała reszta jest identyczna. No to wiedziałem już że na 100 % ma być bez dystansu Złożyłem bez... i znowu śruby "na krzyż" - sprzęgło jest Jak narazie przeleciałem niecałe 4 tys km... sprzegło żyje i dwumasa też
wiesz co.. nie wiem czy wałkiem źle trafiłem, czy jest on dłuższy w skrzyni 6-stce, ale po złożeniu bez dystansu, wtedy co silnik mi stał i ponownym wyjęciu skrzyni to łożysko igiełkowe które siedzi w wale korbowym było zmiażdżone i musiałem tamto wydłubać i nowe wbić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musiałeś raczej źle trafić.... Wałki są takie same w obydwu skrzyniach. Są identycznie wysunięte i ich długość jest taka sama. A Ty to wciskasz do jakiegoś AWXa czy innego 228mm ? No ale powiedz.... poradziłeś sobie ? Załozyłeś nowe łozysko i jak to Ci wyszło po załozeniu spowrotem skrzyni ? działa czy nadal problemy ?

 

EDIT tego samego dnia 12:28 - bo rano nie myślałem logicznie :P

 

doczytałem pare Twoich postów... i widzę że pozbyłeś się tiptronika.... więc jakie sprzęgło założyłeś ? no bo jak 240mm to wiadomo (już od dawana) że ten dystans musi być bo inaczej to właśnie tak jak piszesz.... sprzęgło sie gdzieś oprze na korpusie skrzyni ;/ w końcu ten dystams ma 5,5mm grubości.

 

No ale opisz jak tam po zmianie... opłacało się ? :)

Edytowane przez mnichu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

założyłem 240mm tak jak oryginalnie szło do AVF-a. nie wiedziałem czy 228mm podejdzie. ja po wymianie juz 60000km nalatałem i jestem zadowolony. wszystko chodzi jak powinno. tiptronic pewnie bym naprawił i czekał kiedy znów padnie ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnichu

Miałeś rację. Ja też jestem po przeszczepie na DQS zaledwie od kilku dni.

POLECAM auto jeździ dużo lepiej. W mieście nie trzeba wajhować jak głupi, a w trasie na 6 jest znacznie ciszej. Moje auto ma 155KM więc nie odczułem żeby miało ciężej.

Niestety ale skrzynię FRK chyba pijany liczył zwłaszcza piąty bieg.

Co do spalania to narazie się nie wypowiadam, na pewno korci żeby szybciej jechać, a w mieście chyba będzie to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Miałem sporo PW z pytaniem gdzie szukać symbolu skrzyni. Może po temacie tego nie widać ale sporo userów jeździ już z taką modyfikacją. A drugie tyle ma taki mod w planach :D

 

 

Do rzeczy.... w 5-cio biegowej skrzyni symbol jest wybity na najwyższej części korpusu i widac go odrazu, zaś w skrzyni 6-cio biegowej trzeba go poszukać... zdobyć się na odrobinę wysiłku i przewrócić skrzynie na drugą stronę :) Symbol bowiem jest od spodu skrzyni.

 

Dzisiaj przy okazji wymiany oleju (w skrzyni i w silniku) zrobiłem zdjęcia z tym oznaczeniam. Katalogowo do skrzyni wchodzi 2,4 litra. Ja upchałem... ale z trudem... nieco ponad 2,5 l - Motul'a Gear 300 (75w90). (uwaga.. jest też motul gear bez tego oznaczenia "300" ale to półsyntetyk. Ten co ja zalałem to pełny syntetyk)

 

pozdro... mniszek.

10082012578.jpg

10082012580.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam może ktoś podać jakie oznaczenia mają łapy skrzyni lewa i prawa bo tylko tego mi brakuje do przeszczepu,szukam na alledrogo ale jakoś nie mogę doszukać bo sprawdzałem z opisu o są ale z inną końcówką.

dzięki za pomoc,pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam trochę inne pytanie. Skąd wy te skrzynie DQS wzięliście i jak je sprawdzić? Na allegro wiadomo są jakieś oferty, ale dla mnie to drugi koniec polski i nawet pomacać nie można. Wyczytałem też, że trzeba wybieraki od DQS przełożyć, pytałem na allegro, to dostawałem odpowiedzi w stylu "sprzedajemy to co widać na zdjęciu" - a to mi dużo powiedziało o wartości opisu "stan bardzo dobry". Nie wiedzą, co sprzedają, ale wiedzą, że stan bdb :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hmm w sumie nie szukałem jakiś tam danych na ten temat, bo nie robiłem tego dla V-max ale dla sprzęgła.. :P No ale zauważyłem, że każdy bieg jest krótszy od 5 biegowej o ok. 10km/h plus dochodzi bieg 6 więc na pewno jest szybsza od 5 biegowej.

 

Ja mam A4 b5 AFN 110 robione na 140

 

chip kat skrzynia 6 z silnika a6 2,5tdi rozrusznik z 80 wybieraki itp dodatkowo mam zamiast 2 masa jednomas i teraz akcja jest taka mam wysokie spalanie na trasie jest niskie ale na niskich biegach niby ładnie auto się wkręca ale coś jak by się silnik męczył bo spalanie masakra na dodatek synchronizator 2 biegu mi padł i z grzyta ostro przy redukcji z 3 na 2 dodatkowo mam wywaloną uszczelkę pod głowica i lekko turbina już się poci i chyba sprzęgło już wysoko bierze :/ ale nieślizga jescze auto jak się mu depnie to ciągnie konkretnie .

Moje pytanie takie co robić żeby obniżyć spalanie ? ? ? (od początku tej skrzyni mi drastycznie wzrosło do 4 biegu na trasie jest ok jak się rozbuja )

Planuje jakąś skrzynie 6 z 1.9 tdi 130 koni bo będzie mniej obciążać silnik tylko nie wiem czy wybieraki ,rozrusznik i sprzęgło mi zostaną te same co mam poradzicie coś / ? ? ? skrzynie muszę 1 wymienić bo się jeździć nie da potem turbo brd i uszczelka .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam male pytanko do aaz-ta jak skrzynie załozyc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzesiek, a chcesz 6 biegów ? (troche silnik za słaby) Mógłbyś poszukać 5-ki z silników TDI czyli od 1Z lub AFN. Podam na swoim przykładzie... mam w domu (tato jeździ) audi 80 (silnik AAZ) ze skrzynią od 1Z (czyli TDI) i przy 100km/h jest około 2200 obr/min. Podejrzewam że w Pasku jest podobnie przy skrzyniach powiązanych oryginalnie z TDI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

autko narazie słabe szykuje sie mały tuning turbo z awx z kolektorami gover mod mbc ic boost pin wiec sie zastanawiam czy 5 czy 6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
autko narazie słabe szykuje sie mały tuning turbo z awx z kolektorami gover mod mbc ic boost pin wiec sie zastanawiam czy 5 czy 6

 

 

Proponuję 5 biegową z TDI. Nie wiem czy znajdziesz poprzeczną skrzynię z przełożeniami zbliżonymi do DQS. A jeśli nawet znajdziesz... to do "normalnego" poruszania sie, musiałbyś wykrzesić z AAZ jakieś 120-130 koni (widzę po swoim aucie-132koni- ale to B5). Sam bede "modził" AAZ na jakieś 100 KM ale skrzynię mam już z TDI (audi 80).

 

 

.......................................................................................................................................................

 

A teraz już inna historia... W swoim samochodzie mam sanki z Audi A4. Wczoraj patrze na opony zimowe (nówki - po około 4 tys kilometrów) i na pierwszy rzut oka - przednie opony są w gorszym stanie jak tylnie. Miernik w dłoń... i okazuje się że passat zjadł mi 1,5 mm na każdej, przedniej oponie :( Zbieżność robiłem po wymianie skrzyni (czyli też sanek). Prowadzi się dobrze... jednak koła wyraźnie "są w minusie" czyli patrząc od przodu auta coś takiego /---\ .

 

Jak się okazuje... Sanki przesunęły mi przednią oś do przodu o jakiś centymetr !! No i pewnie też zmieniły mi kąt pochylenia kół.

 

Jeśli ktoś zasugerował się moją wcześniejszą wypowiedzią na temat "pasujących sanek od audi a4" niech skontroluje ustawienie kół w swoim samochodzie. Ja po powrocie do Polski wymienię sanki na oryginalnie z Passata B5 ( w dziale KUPIĘ jest moje ogłoszenie). Nie jest to aż tak bardzo kosztowne. O wynikach napewno dam znać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość michalmagda

Witam a czy można zamienić skrzynie 6 biegowa na 5 biegowa w pasacie b5 fl 2003r 1.9TDI 130KM bez większych przeróbek i zmiany osprzętu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności