Skocz do zawartości
rafal102

[B5][Instrukcja] Wymiana skrzyni z 5 na 6 biegową sprzęgło 240mm

Rekomendowane odpowiedzi

Gość krzysiox07

Panowie a jesli na skrzyni brak czujnika predkosci ( rownież brak mozliwosci jego montażu ) skąd predkość wziaść próbowalem pod abs ale odczyt jest nie prawidłowy

 

PS Pacjent to A4 1.9 TDI AFN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja przy zmianie skrzyni zmieniłem również sanki- wózek pod skrzynią, żeby ori łapy od 6 skrzyni pasowały, co by nic nie spawać, było z tym troche roboty ale pasuje bez problemowo. co do sprzęgła to ja zastosowałem cały nowy komplet (dwumas, docisk i tarcza sprzęgła) od audi 2.0 TDI BRD 170KM. pasuje idealnie, i koło zamachowe jest wytrzymalsze, skoro AVF ma w serii 310Nm chyba o ile dobrze pamiętam, a BRD 350, aczkolwiek dwumasy od tych silników są bardzo podobne o ile nie takie same :P ale tego juz nie wiem niestety. póki co jeżdżę tak już z 3 czy 4 miesiące przy mocy 174km i 386Nm i wszystko idealnie działa :) może na wiosne jeszcze przybędzie Km i Nm :P

 

Chłopaki powiedzcie mi jak to tak na prawdę jest z możliwością montażu mocniejszego sprzęgła w skrzyni o ile dobrze pamiętam FTS.

w moim AVF-ie po zabiegu w Goodhopie, moc wzrosła do 171PS i moment do 377Nm. Niestety sprzęgło nie obrabia się na 5 i 6 biegu.

Wielu twierdzi, że w AVF-ie sprzęgło 240mm powinno wytrzymać 180PS i 400NM, no ale u mnie nie wytrzymuje i trzeba je wymienić. Dodam tylko, że to 4Motion i może przez masę i opory przeniesienia napędu faktycznie może być za słabe - przed wirusem nie było problemów.

Auto ma przejechane na dziś 98kkm i dwumasa nie daje najmniejszych oznak zużycia (cicho, równo - jak w nowym)

Kolega farmer91 piszę iż do skrzyni 6-stki zapodał sprzęgło od BRD. Gdzieś tam czytałem, że od 2,5 180PS też pasuje. Ale jak rozmawiam z takim czy innym mechanikiem to mówią, że nie da się tam włożyć innej tarczy i docisku niż ori.

 

Tak więc proszę o fachową poradę. Da się czy nie da? Pasuje czy nie?

A jeśli tak to które mocniejsze od 2.0 BRD czy np. 2.5 BAU - chciałbym raz na zawsze pozbyć się ślizgającego sprzęgła no i może jeszcze parę koni do stada dorzucić.

 

Z góry dzięki za odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś pomysły Panowie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakieś pomysły Panowie ?

taa.. poczytaj pierwsza stronę.. wszystko masz tam opisane...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego, nie dziw się ze po wirusie sprzęgło się ślizga jeżeli

Auto ma przejechane na dziś 98kkm

wymień kpl. sprzęgło (tarcza, docisk, łożysko) i będzie o.k. nie regeneruj przerabiałem temat

jedna rada. Jeżeli posiadasz wpakowany fabryczny dwumas o nr.: LUK 415024410 (te dwumasy byly montowane w brd/bva) to znaczy ze możesz bez problemu wpakować sprzęgło o nr.: SACHS 3000 951 872 jest to zestaw do brd/bva. Ja mam taki założony i śmiga wszystko jak ta lala. Jeżeli masz inny dwumas to dobierz do niego sprzęgło jakie miałeś i tez będzie o.k. Lub cały zestaw LUK 415024410 + SACHS 3000 951 872

Poczytaj:

http://forum.vw-passat.pl/threads/47879-Jakie-sprzeglo-do-zvirusowanego-paska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo ciekawa notatka na pewno sie przyda dzięki bardzo i będzie trzeba ją wykorzystać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Powiedzcie mi koledzy skąd wziąść ten nieszczęsny dystans między skrzynię a silnik ? Dziś kupiłem skrzynię DQS z sankami i wybierakami w okazyjnej cenie i żal było nie wziąść więc będe się bawił w zamiane. Niestety brak tego dystansu --- dawca to Audi A4 B5 2.5 V6 i sprzedawca twierdził że tam nie było tego dystansu. Kolejną rzeczą jest rozrusznik.... w tym temacie przeczytałem że nowsze rozruszniki mogą pasować, więc jak to może być z moim rozrusznikiem ? W razie czego posiadam rozrusznik od 2.5 V6. Czy szukać tego "długiego" rozrusznika typowych do skrzyń 6-cio biegowych ?

 

za jakiekolwiek sugestie z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dystansu szukaj na szrotach .. to jest takie aluminium 5 mm może ma... rozrusznik ma być od skrzyni 6biegowej , szukaj od passka z łatwością znajdziesz ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja wiem jak on wygląda... ale dzwoniąc po ludziach to każdy udaje zdziwionego i mówi mi że takiego czegoś nie ma ;/

 

Wiec jakbyście mi podali w jakich "zestawach" były wkładane te dystanse ? z silnikiem AVF i 6-ką (np FRK) skrzynią znajdę taki dystans ?

 

Od kolegi z innego forum dostałem informację że przy silnikach 3.0 były takie dystanse i ponoć pasują do 1.9.....

Mógłbym nawet rozkręcić paska ale jak go postawię na kilka dni to będzie problem :P

 

Z rozrusznikiem..... to jestem prawie pewny że podejdzie od 2.5 V6. Jeśli nie podejdzie.... to napewno dam znać tutaj w temacie ;)

 

 

i jeszcze czysto ciekawskie pytanie..... co się stanie jeśli bym założył bez dystansu ? Słoneczko sprzęgła oprze się na łozysku ? czy poprostu koło zamachowe "spotka" się ze skrzynią ?

 

 

pozdro mniszek.

 

 

EDIT:

już mam ten dystans :) rozrusznik przy okazji też zakupiłem :)

Edytowane przez mnichu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja dorzucę od siebie jeszcze że jak zmieniałem skrzynie to dostałem do zestawu kompletne półosie bo facet twierdził że są inne i ktoś mi też o tym kiedyś wspominał, a ostatnio mi sie rozerwała gumka i wykręciłem półoś, porównałem ze starą od skrzyni 5 i jest to chyba jedne pies, tzn jeśli chodzi o długość, są takie same, różnią się tylko jedna literką w oznaczeniach, i średnicą, od skrzyni 5 były grubsze, pewnie toczone w środku, a te co dostałem do 6 są cieńsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj odebrałem a dziś wyczyściłem i pomyślałem że dorzucę zdjęcia tego ustrojstwa :) Może komuś się sprzyda :)

 

Nr 01E103551B cena u Gajosa : 484.48 Brutto :lol

 

11052012533.th.jpg

11052012532.th.jpg

11052012531.th.jpg

 

jestem ciekaw jak długo pożyje moje sprzęgło przy tej skrzyni :lol

Edytowane przez mnichu
dodałem jeszcze jedno foto dystansu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie potrzebuje waszej pomocy.

 

W styczniu wymieniełem sprzęgło dwumas docisk itd..... po przejechaniu 15 tys przy gwałtowny dodawaniu gazu obroty wzrastają a auto nie cięgnie do przodu za to tak jak by sprzęgło ciągło. Zaznaczam iż w tym momencie nie naciskam sprzęgła.,

 

Pomocy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednym słowem sprzęgło się ślizga tak?? Na gwarancję z nim coś musi być z dociskiem. Może nastawnik (samoregulator) się w nim zaciął. Po naciskaj sprzęgło na wolnych obrotach na luzie do końca, chodź wątpię żeby to coś pomogło. Może być też taka sytuacja że części nie pasują do siebie (tarcza do dwumasy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i kompletnie nie wiem co jest grane. W zasadzie sprzęgło się nie ślizga przy starcie z 3 potrafie ruszyć. Tylko jak chce go szybko zerwać np przy wyprzedzaniu między 1700 a 2300 obrotów dam pełny gaz obroty podskoczą choć sprzęgła nie dotykałem , a po chwili wracają i jest ok. Jeżeli powoli dodaje gazu problem nie występuje.

 

Dzięki za reakcje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W zasadzie sprzęgło się nie ślizga przy starcie z 3 potrafie ruszyć

więc się ślizga, a nie nie ślizga

jak chce go szybko zerwać np przy wyprzedzaniu między 1700 a 2300 obrotów dam pełny gaz obroty podskoczą choć sprzęgła nie dotykałem

to też jest początkowy objaw poślizgiwania sprzęgła, a raczej za słabego docisku względem mocy w aucie, nie wsadzałeś żadnego chipa?? Jeżeli nie to masz pecha i najprawdopodobniej trafiłeś na regenerowany docisk a nie nowy, widziałem taki "nowy" docisk w sklepie. Na reklamacje z tym zestawem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
więc się ślizga, a nie nie ślizga

 

to też jest początkowy objaw poślizgiwania sprzęgła, a raczej za słabego docisku względem mocy w aucie, nie wsadzałeś żadnego chipa?? Jeżeli nie to masz pecha i najprawdopodobniej trafiłeś na regenerowany docisk a nie nowy, widziałem taki "nowy" docisk w sklepie. Na reklamacje z tym zestawem.

 

,

nie żaden chip. Chodzilo mi że jeżeli z 3 biegu moge wystartować, lub jak mam zaciągnięty chamulec ręczny i autko szarpnie i zgaśnie na 3 biegu to sprzęgło ok.

 

Chyba masz rację reklamacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema. Jestem po zmianie skrzyni na 6 biegów. Zostawiłem sprzęgło 228 mm - czyli ori z AVB. Montaż odbywa się bardzo łatwo. Niestety w temacie nikt jeszcze nie montował tej skrzyni z takim sprzęgłem więc byłem pierwszy. Muszę napisać że pare rzeczy należy zrobić inaczej !! a mianowicie... jeśli sprzegło 228mm to dystans alu który pokazałem wyżej w postach jest nam nie potrzebny !! Tak samo rozrusznik od skrzyni 6-cio biegowej to też dla nas zbędna rzecz !!

 

Do przekładki potrzeba tylko :

> skrzyni 6-ki , łap mocujących i dwóch poduszek (a nawet jednej bo jedną od AVB możemy zostawić)

> trawersu (sanek, wózka - różnie na to mówią)

> wybieraki do biegów i gałkę z 6 :D

 

i to wszystko :) Ja miałem wszystkie elementy z Audi A4 (B5) 2.5 V6 TDI. Nalezy pamietać że kostka od wstecznego jest inna i trzeba ją przerobić - ja odciąłem sobie te kostkę z kawałkiem kabla od dawcy i dolutowałem w swoim.

 

I tak jak pisze..... cała reszta czyli rozrusznik i półosie z przegubami zostają te co były. Przy montażu wysprzęglika nalezy uważnie go wcisnąć (nie na hama :) bolec od wysprzęglika jest luźny na boki i można nie trafić na łapę łozyska a całkiem obok). Ja zniszczyłem w ten sposób siłownik (który to jest cały plastikowy) więc po założeniu nie naciskajcie sprzęgła zbyt mocno jeśli wyczujecie zbyt duzy (nienormalny) opór na pedale.

 

Wrażenia:

> Super obroty przy większych prędkościach :)

> nawet na 6 auto ciągnie bardzo ochoczo

> biegi od 1 do 5 są niemalże identyczne jak w starej skrzyni 5 -cio biegowej. 6-ty bieg to kolejne "czyste" przełożenia.

 

 

Przy okazji wyciąłem kata.....

 

Wrażenia:

> zniknęło buczenie i rezonans które było w przedziale 1700-2000 obr :D jest cichutko :)

> turbo bardziej słyszalne ale też bardziej odczuwalne przyspieszenie

> znikneło zamulenie w wyższym przedziale obrotów :)

> 150 zł więcej w kieszeni za sprzedany kat :P

 

Polecam taką przeróbkę... Ja latam po trasach więc brakowało mi tego 6-go biegu :)

 

Opis dotyczy zmiany skrzyni o oznaczeniu EEN na DQS.

 

 

pozdro mniszek.

Edytowane przez mnichu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Siema. Jestem po zmianie skrzyni na 6 biegów. Zostawiłem sprzęgło 228 mm - czyli ori z AVB. Montaż odbywa się bardzo łatwo. Niestety w temacie nikt jeszcze nie montował tej skrzyni z takim sprzęgłem więc byłem pierwszy. Muszę napisać że pare rzeczy należy zrobić inaczej !! a mianowicie... jeśli sprzegło 228mm to dystans alu który pokazałem wyżej w postach jest nam nie potrzebny !! Tak samo rozrusznik od skrzyni 6-cio biegowej to też dla nas zbędna rzecz !!

 

Do przekładki potrzeba tylko :

> skrzyni 6-ki , łap mocujących i dwóch poduszek (a nawet jednej bo jedną od AVB możemy zostawić)

> trawersu (sanek, wózka - różnie na to mówią)

> wybieraki do biegów i gałkę z 6 :D

 

i to wszystko :) Ja miałem wszystkie elementy z Audi A4 (B5) 2.5 V6 TDI. Nalezy pamietać że kostka od wstecznego jest inna i trzeba ją przerobić - ja odciąłem sobie te kostkę z kawałkiem kabla od dawcy i dolutowałem w swoim.

 

I tak jak pisze..... cała reszta czyli rozrusznik i półosie z przegubami zostają te co były. Przy montażu wysprzęglika nalezy uważnie go wcisnąć (nie na hama :) bolec od wysprzęglika jest luźny na boki i można nie trafić na łapę łozyska a całkiem obok). Ja zniszczyłem w ten sposób siłownik (który to jest cały plastikowy) więc po założeniu nie naciskajcie sprzęgła zbyt mocno jeśli wyczujecie zbyt duzy (nienormalny) opór na pedale.

 

Wrażenia:

> Super obroty przy większych prędkościach :)

> nawet na 6 auto ciągnie bardzo ochoczo

> biegi od 1 do 5 są niemalże identyczne jak w starej skrzyni 5 -cio biegowej. 6-ty bieg to kolejne "czyste" przełożenia.

 

 

Przy okazji wyciąłem kata.....

 

Wrażenia:

> zniknęło buczenie i rezonans które było w przedziale 1700-2000 obr :D jest cichutko :)

> turbo bardziej słyszalne ale też bardziej odczuwalne przyspieszenie

> znikneło zamulenie w wyższym przedziale obrotów :)

> 150 zł więcej w kieszeni za sprzedany kat :P

 

Polecam taką przeróbkę... Ja latam po trasach więc brakowało mi tego 6-go biegu :)

 

Opis dotyczy zmiany skrzyni o oznaczeniu EEN na DQS.

 

 

pozdro mniszek.

 

a czy do DQS wejdzie sprzęgło 240mm???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DQS to skrzynia 6 więc seryjni ma sprzęgło 240mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
DQS to skrzynia 6 więc seryjni ma sprzęgło 240mm

 

oki ale jak dam sprzęgło 240mm to muszę coś dodatkowo zmieniać w stosunku do tego co napisał mnichu (zapewne dodać ten alu dystans, pewnie dać rozrusznik do 6 biegów.......co jeszcze?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności