Skocz do zawartości
rafal102

[B5][Instrukcja] Wymiana skrzyni z 5 na 6 biegową sprzęgło 240mm

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki mnichu.

 

Pewnie dyfer też trzeba by wymienić na ten z a6.

Prędkości na EKM prawie takie jak DQS a na tej to się jeździło...

 

Póki co FTS chodzi ładnie, wydaje mi się że nie ma sensu wymieniać na DQT bo różnica niewielka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , doloczylem do grona ze skrzynia DQS . zostawilem dwumas z awx i 228 sprzeglo kevlar i wzocniony docisk od Daro z forum ;)

porownujac do 5 z awx to dqs ogolnie jeste lipnie bo sporo stracilem na przyspierszeniu 2345 ,jakos to wiecznosc trwa dopiero ta 6 rekompensuje choc tez dlugo to sie wkreca nawet z wtryskiem w/m

ogonie jak ktos lubi zapier...c a ma mocnego awx to 5 fhn jest lepsz do 200 niz dqs .pozder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DQS wrzuciłes na sanki od 5?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
DQS wrzuciłes na sanki od 5?
nie sanki od 6

kilka nr ktore nie sa podane ,

wtyczka wstecznego 443906232 i kabel 000979133e , 2x poduchy 4b0399151m

napotkane problemy

sa dwa rodzaje wybierakow , od audi 6 mieszek galki nie pasuje jest mniejszy , do poduch potrzeba 2 krotszych srob , jedna z lap wadzi o wydech (mam 2,5cala ) reszta pasi p&p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pany powiedzcie czy jak włożę do siebie skrzynię 6 np dqs i do tego dam nowe sprzęgło 240 i dwumas to muszę wymieniac np jeszcze półośki czy moja z AFN wystarczą? proszę o pomoc bo mam zamiar przeszczepić skrzynię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie,mam zamiar zrobić przeszczep w swoim 3BG 131ps silnik AVF a skrzynia obecna to tiptronic EYF,powiedzcie mi jakiej skrzyni najlepiej szukać a może ma ktoś z was na przeszczep wymagane części.Dobrze wyczytałem że skrzynia DQS będzie pasować bez żadnego problemu?Bez żadnego przerabiania łap? No i jakie sprzęgło najlepiej do tego u dwumas.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam panowie,mam zamiar zrobić przeszczep w swoim 3BG 131ps silnik AVF a skrzynia obecna to tiptronic EYF,powiedzcie mi jakiej skrzyni najlepiej szukać a może ma ktoś z was na przeszczep wymagane części.Dobrze wyczytałem że skrzynia DQS będzie pasować bez żadnego problemu?Bez żadnego przerabiania łap? No i jakie sprzęgło najlepiej do tego u dwumas.Pozdrawiam

w sumie to wszystko jest opisane, ale uderz do kolegi Rosa on taki przeszczep robił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pany powiedzcie czy jak włożę do siebie skrzynię 6 np dqs i do tego dam nowe sprzęgło 240 i dwumas to muszę wymieniac np jeszcze półośki czy moja z AFN wystarczą? proszę o pomoc bo mam zamiar przeszczepić skrzynię

misiek to jest niewykonalne byś włożył skrzynie "6" do AFN-a.

Przerabiałem ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
misiek to jest niewykonalne byś włożył skrzynie "6" do AFN-a.

Przerabiałem ten temat.

 

Wykonalne jest, ja mam skrzynie 6 hck z audi w afn

. Operacja kosztuje 3 razy wiecej niż zakładasz na poczatku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn ile? Ja jak chciałem założyć to nikt sie nie podjął.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do AVF nie ma żadnego problemu ... do AFN , jest trochę roboty więcej. Robiło to parę osób na forum już ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
do AFN , jest trochę roboty więcej

 

Zalezy jakie sprzęgło będzie pchane.... 228 czy 240mm. Przy 228mm roboty wcale nie ma więcej niż w PD ;)

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Wykonalne jest, ja mam skrzynie 6 hck z audi w afn

. Operacja kosztuje 3 razy wiecej niż zakładasz na poczatku

 

Koszty miałeś wyższe bo wsadziłeś HCK. Z tą skrzynią jest cały czas pod górkę..... a rożnica w porównaniu z DQS nie jest warta tego kombinowania. A DQS to klocki lego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że jest wykonalne, w moim AHU też była 6 DQS.

Półośki zostają stare i jak zostaje sprzęgło 228 to trzeba wymienić sanki wybierak biegów, łapy też muszą być z 6 i poduchy.

A jak sprzęgło 240 to dochodzi rozrusznik, dystans pomiędzy silnik a skrzynię i oczywiście cały dwumas z sprzeglem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oczywiście że jest wykonalne, w moim AHU też była 6 DQS.

Półośki zostają stare i jak zostaje sprzęgło 228 to trzeba wymienić sanki wybierak biegów, łapy też muszą być z 6 i poduchy.

A jak sprzęgło 240 to dochodzi rozrusznik, dystans pomiędzy silnik a skrzynię i oczywiście cały dwumas z sprzeglem.

 

 

dzięki za info. Jak na razie problem z autem rozwiązany ale wydaje mi się 6 to będzie mój plan na przyszły rok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy powiedzcie mi taką rzecz, do ilu km/h starcza skrzynia een? Oraz czy można zmienić samo przełożenie 5 biegu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
do ilu km/h starcza skrzynia een?

 

poleci i 250 km/h :D Ale AVB tego nie uciągnie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe;) Dzięki kolego;) U mnie przy 4600 mam z 205km/h autko po sofcie od Darona.Gdyby była większa moc(wtryski,turbo) to przy tej skrzyni byłby większy v-max?Powyżej 205km/h przyspieszenie się kończy. AWX ma chyba zupełnie inaczej zestopniowaną skrzynię 5 prawda?Czy możliwa jest zmiana przełożenia 5 biegu aby obroty trochę spadły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

FTS > 3tys/obr > 6-ty bieg > 149 km/h

 

DQT > 3tys/obr > 6-ty bieg > 155 km/h

 

EKM > 3tys/obr > 6-ty bieg > 164km/h

 

Dla porównania słynna "ośka":

DQS > 3tys/obr > 6-ty bieg > 165 km/h

 

 

Wiesz może jak to wygląda w 2.7 TDI?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a w jakiej skrzyni ? ;) KOD potrzebny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności