Skocz do zawartości
Gość Zenon

Ile litrów oleju - silniki benzynowe

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Naiwny

Marky !

1) Nie spotkałem się z przypadkiem, żeby Marek się mylił.

2) Do mojego sinika przed zatarciem też mało oleju wchodziło.

3) Zastanów się gdzie wymieniałeś olej przez ostatnie lata i czy widziałeś tą wymianę na własne oczy.

Pozdrawiam

Naiwny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Momento, Panowie ;)

 

Czy w AEB jest możlowość odkręcenia jakiegoś korka na dole miski olejowej?

 

W silniku 1.8T AWT korek jest umieszczony z boku miski, więc nawet po zlaniu wszystkiego dołem (a niewielu teraz mechaników chce rozbierać płytę pod silnikiem i idą na łatwiznę odsysając olej tą śmieszną maszynką), to zostaje jeszcze ok. "szklanki" oleju na dnie miski olejowej.

 

Jak chcecie być fest porządni to trzebaby jakoś to odessać albo - w AWT jest tam czujnik ciśnienia oleju - wykręcić i spuścić resztki.

 

Inna sprawa, że pomiędzy max i min ma bagnecie wchodzi około litra oleju - może tu pies pomiarowy pogrzebany? :) U mnie na suchy silnik wchodzi (na oko) 3,8 - prawie cała bańka oleju. Na dnie zostaje około 0.2 litra patrząc po miarce. Na wskaźniku równiutkie 3/4 skali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W AEB korek spustowy też jest z boku miski. Gdy przestał już lecieć mi olej, to podniosłem lewarkiem prawą stronę przy przednim kole :cwaniak: i tym sposobem wyleciała mi jeszcze resztka starego oleju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z orginalnej instrukcji wynika że mieści się 3,5l oleju ,może filtr oleju nie był wymieniony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Naiwny

Co z tego, że korek jest z boku, ale miska jest tak wyprofilowana, że wszystko co płynne (nie smoła) wycieknie.

Marky powinien sprecyzować szcegóły wymiany oleju. Dyskusja na tym etapie jest bez sensu.

Ja się odmeldowuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kri100v
Jak chcecie być fest porządni to trzebaby jakoś to odessać albo - w AWT jest tam czujnik ciśnienia oleju - wykręcić i spuścić resztki.

 

Porzadnie to byloby:

 

1. Zlanie oleju.

2. Wlanie oleju tymczasowego.

3. Przejechanie pare kilometrow.

4. Zlanie oleju tymczasowego.

5. Wlanie wlasciwego oleju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Olej był zlewany przez korek. Standardowo, bez przechylania itp. Nadal na bagnecie jest połowa obszaru między min a max.

 

Kiedyś też pytałem na forum co zrobić z nadmiarem oleju. Bagnet wskazywał jakieś 2-3 milimetry ponad maksimum. Wymianę oleju robiła jeszcze poprzednia właścicielka. Pewnie było tak, że mechanik wlał wtedy przepisowe 3,5 litra i stąd wziął się ten nadmiar.

 

Z książki serwisowej wynika, że auto było serwisowane regularnie. Zresztą, byłą właścicielkę jak i auto znam od dawna ;)

 

Może olej rzeczywiście nie spływa, tak jak to było napisane powyżej z powodu umiejscownienia odprowadzania oleju:/

 

Ciekawi mnie czy bagnet wskazywałby maksimum czy jego przekroczenie jakbym wlał te brakujące 0,7litra.

 

Z drugiej strony czytałem kiedyś już o czyszczeniu przez Marka układu olejowego i powiem szczerze, wolałbym tego uniknąć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passat_V6

Panowie orientujecie się ile litrów oleju wchodzi do mojego silnika ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg książki "Sam naprawiam..." do Twojego wchodzi 6l. Napisane jest też że do 1.8 wchodzi 3.5l, a do swojego (AWT) leję 3.8l. Tak czy inaczej 6l musisz wlać, najwyżej deko dolejesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ja ostatnio u mnie wymieniałem i weszło 3,8l....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wiecie moze ile wchodzi do silnikia 1,9 tdi bo planuje wymiane a jeszcze tego nierobilem i niemam pojecia ile oleju kupic i jaki olej jest najlepszy za pomoc z gory wielkie dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3.6-3.8l, a jaki olej? Opcja SZUKAJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok a ile powinno wejść w takim razie do silnika 2.0 20V benzyna oczywiście razem z pewna rezerwa na filtr oleju?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
do silnika 2.0 20V benzyna oczywiście razem z pewna rezerwa na filtr oleju?

Miska olejowa + filtr oleju 4,2 litra,3,7 litra bez filtra, mowa tu oczywiście o silniku ALT.

Edytowane przez GURAL
poprawienie danych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie czasem 4,5l ? bo wydaje mi sie ze sam silnik to 4 litry a i filtr wezmie troche

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a nie czasem 4,5l ? bo wydaje mi sie ze sam silnik to 4 litry a i filtr wezmie troche

Sorki. Miałem błąd w spisie na kompie. Wg książki dane poprawiłem w poprzednim poście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja dzis zmieniałem olej i weszło 4 l 1.8 T 150KM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ma ktoś konkretną i sprawdzoną informację ile oleju wchodzi od min do max na miarce w silniku 1.8 apt???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.8 ADR ok 3.8L

 

@Podkopnik ok. 0,5l ?

Edytowane przez ZyWiecki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.8T AEB , około 3.6-3.8 litra , zależy ile czasu się poczeka do spłynięcia każdej kropli  . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności