Skocz do zawartości
brodaty77

Passat b5 1.6+zwykły gaz nie odpala rano na zimnym silniku

Rekomendowane odpowiedzi

Dziwna sprawa bo po wymianie cewki zapłonowej nic to nie dało. Jak tankowałem to wlałem 30 litrów 98 Vervy i zaczął odpalać normalnie choć zauważyłem, że jak wsiądę i od razu przekręce kluczyk to zgaśnie bądź z trudnością wchodzi na obroty lecz jak przekręce kluczyk, odczekam parę sekund jak wszystkie kontrolki pogasną to pali ok. Po tym jak zalałem więcej benzyny typuje, że to musi być coś z pompą paliwa, chyba zaczyna niedomagać. Obstawiam, że może to być czujnik położenia wału, który mi padł wcześniej i wymieniłem na zamiennik jakiś włoski (kolega z serwisu VW powiedział mi, że ten element musi być oryginalny bo będą problemy - i to by się mogło zgadzać bo problemy z odpalaniem jakby się sprzęgły z wymianą tego czujnika). Ja za zamiennik dałem 100zł oryginał w serwisie 400 ale podobno Boscha można już ok 200zł kupić. Albo pompa paliwa, czujnik położenia wału bądź i to i to. Będę informował na bieżąco jak się problem rozwiąże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety problem z odpalaniem cały czas jest. Była poprawa po kilkukrotnym zatankowaniu Vervy do pełna, wymianie cewki (transformatora zapłonowego), przewodów, świec, filtrów ale problem nadal jest. Najgorsze jest to, że nieraz pali od razu ale to rzadko, częściej (praktycznie codziennie rano) jest problem z odpaleniem. Kicha, prycha, nie chce wejść na obroty, za którymś kręceniem dopiero załapie ale czuć przy tym benzynę (za bogata mieszanka?). Nie rozumiem tylko dlaczego problem występuje tylko rano, bądź po dłuższym postoju auta. W trakcie dnia pali ok. Gaz zakręcałem, odłączałem - wykluczyłem gaz. Ostatnio jak mi się gaz skończył to bardzo słabo, prawie wcale nie chciał iść na benzynie, kiepsko reagował na gaz, dopiero jak bardzo delikatnie dodawałem gazu to przyspieszał, jak wcisnąłem mocniej to nie chciał jechać. Znalazłem przy listwie, przy tym grzybku (podobno to regulator ciśnienia) pęknięty przewód gumowy, który idzie od niego do przepustnicy. Wymieniłem, parę razy odpalił rano bez problemu, zadowolony, że znalazłem problem ale po kilku dniach problem odpalania powrócił :/. Wcześniej wywalał mi"CHECK" od gazu i błąd "zbyt uboga mieszanka". Znalazłem prawdziwego renomowanego speca od gazu, chłopak wsiadł z 2 kompami do auta, pojechaliśmy na przejażdżkę, poustawiał itp problem "CHECKa" zginął ale powiedział, że teraz jest bogatsza i komputer od benzyny może z upływem czasu się przestawić na bogatszą i mogą się pojawić problemy z benzyną (od tej regulacji upłynął rok) choć problemy z odpalaniem były już wcześniej ale wspominam o tym bo może teraz jest za bogato benzyny przy odpalaniu bo czuć jak z trudem odpali stąd taka moja sugestia.

Najistotniejsze myślę, że jest jednak to, że cały ów problem z odpalaniem zaczął się od momentu kiedy śmierdziało mi w aucie benzyną i zorientowałem się, że przy pompie paliwa brakuje gumowej uszczelki przy pokrywie (ktoś tam coś majstrował i celowo ją wyjął???). Auto było sprowadzane, długo stało, podejrzewam, że był problem z paliwem bądź pompą paliwa i ktoś tam coś majstrował i zapomniał włożyć uszczelki, wpadła mu do środka albo celowo ją wyjął. Jak ją tylko dokupiłem i włożyłem to zaczęły się problemy z rannym odpalaniem. Odpowietrzenie zbiornika mechanik uznał za sprawne, jeździłem nawet jakiś czas z odkręconym wlewem paliwa ale objawy te same.

 

Stąd moje pytanie, jak sprawdzić pompę paliwa bo typuje, że coś z pompą nie tak? Jakie ciśnienie powinno być na listwie i jak je zmierzyć?

 

Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam następujący problem: Passat B5 1.6 AHL długo kręci zanim odpali.

 

Ogólnie jak już odpali to silnik chodzi równiutko, przyśpiesza tak jak powinien, w sumie to wszystko gra poza odpalaniem.

Raz po sekundzie odpali, a raz kręcę długo i dopiero łapie. Nie ma reguły czy po nocy czy nie. Raz jest ok, a raz kręci i kręci.

 

LPG jest ale sprawdziłem czy nie przepuszcza zakręcając całkowicie zawór na butli. Tydzień jeżdżę tylko na benzynie.

Nie ma poprawy.

 

Wykazało 2 błędy:

- czujnik temperatury płynu chłodniczego

- błąd sondy lambda

 

Wymieniłem powyższe i nie ma poprawy żadnej. Na kompie wskazania sondy i czujnika są ok, więc raczej działa to tak jak powinno.

Dodatkowo wymieniłem: olej z filtrem, filtr paliwa, filtr powietrza i świece.

 

Nie mam pomysłu co może być przyczyną takiego zachowania? Czy może pompka paliwa się kończy? A może paliwo się cofa?

Czy jest w tym silniku jakiś zawór zwrotny czy coś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Widze ze kolega tez z Białej. Sprawdz czujnik połozenia wału jak oscyluje najlepiej zaróweczką

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś się orientuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MIalem podobnie u siebie nie wymienilem tego jednak sugerowal mi to mechanik podjechalem do kumpla ktory zaklada instalacje gazowe (u niego zakladalem swoja) powiedzial zebym zaczal od swiec i przeplywki troszke pomoglo obroty staly sie stabilniejsze ale nadal jak zgasl musialem go chechlac az zaskoczy znow wizyta u kolegi podlaczyl kompa nic mowi wszystko ok ale nie poddal sie szukal problemu gdzie indziej zmienil przelozyl czujke obrotow silnika ( dla LPG ponoc mozna te obroty z 2 czujnikow odczytywac) jak reka odjal ponadto wina bylo zbyt wczesne przelanczanie sie z benzyny na gaz przestawil temp.przalaczenia. Teraz spokuj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie, ale u mnie jedynym widocznym problemem jest to że trzeba długo kręcić żeby odpalił. Nie falują obroty, nie traci mocy, nie zamula. Bez różnicy czy jeżdżę na LPG czy na benzynie. A może zawór (regulator ciśnienia) na listwie wtryskowej trzeba by wymienić?

http://allegro.pl/regulator-cisnienia-audi-a4-1-8-2-0v-0280160575-i4117146036.html

 

Nie mam jak posprawdzać tych czujników bo nie mam na podmianę, a kupowac każdego po kolei nie ma sensu bo wydam 500zł i nikt mi tego nie przyjmie z powrotem...

Edytowane przez Jacek R

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie z innej beczki: Czujnik wału Boscha to około 200zł. Czy warto kupić tańszy zamiennik za połowę ceny czy używkę oryginalną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego mieszkasz blisko mnie ja mam taki regulator cisnienia od 1.8 wiec mozna podmienic mozna tez sprawdzic czujnik wału

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich posiadaczy passatow b5. Ja ma paska 97r 1.8 benzyna z gazem 3 generacji czyli nie sekwencji. Mialem przez pewien czas problem z porannym odbalaniem go albo jak stal dluzej niz 3 godziny wtedy krecilem go ok 8 sekund rozrusznikiem szukalem wszystkiego co moze byc z tym zwiazane czyli kable swiece pompa paliwa czujnik temperatury itp wszystko bylo ok i w koncu pojechalem do gazownika ktory mi kazal na noc odpiac gorny przewod od parownika sa dwa przewody (rurki) jesli po zalozeniu rano przewodu z powrotem odpali odrazu tzn ze zalewa go gaz ja tak mialem wlasnie wymienilem parownik na nowy koszt wymiany z parownikiem to 350zl i teraz juz zapomnielem o tym problemie mam nadzieje ze komus pomoglem POZDRO!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie problem rozwiązany. Okazało się że nowy czujnik temperatury był wadliwy. Po wymianie na EPS-a wszystko chodzi jak powinno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem z odpaleniem passata b5 1.6 silnik AHL na zimnym silniku jak postoi z 3 4 dni bez uruchamiania. Kręci, pompa chodzi ale tak jak by paliwa nie dostawał albo iskry. Jak załapie to później pali na strzała. Przewody wymienione, świece i cewka też. Myślałem nad pompką paliwa że może się zacierać ale jak już załapie to odpala bez problemów. Ktoś może miał taki przypadek??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności