Skocz do zawartości
chmiel66

halogeny do B5 przed liftem

Rekomendowane odpowiedzi

Mam serdeczną prośbę o pomoc doborze halogenów do mojego auta.Chciałbym dołożyć dodatkowe halogeny ale nie mam pomysłu jakie?.W Passatach przed liftem były wbudowane w reflektory .Serdecznie pozdrawiam .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale Patryk nie ma intercoolera,a u Roberta jest.

Chciałem u siebie założyć takie halogeny,ale jest mały problem z doprowadzeniem powietrza do intercoolera i dałem sobie spokój.

Tak więc przy montażu weź to pod uwagę.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam serdeczną prośbę o pomoc doborze halogenów do mojego auta.Chciałbym dołożyć dodatkowe halogeny ale nie mam pomysłu jakie?.W Passatach przed liftem były wbudowane w reflektory .Serdecznie pozdrawiam .

Patent jest prosty i w miarę szybko da się go zrealizować ;)

Zderzak z 3BG-tniesz na pół i ten co masz założony tniesz tak samo.Dół od 3BG spawasz z górą z 3BG i masz oryginalne halogeny Passatowskie z nowszego modelu u siebie.

Ja będę zmianiał na inne jednak :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale powiedzcie tak szczerze. Do czego te światła są Wam potrzebne. Bo ja przez 5 lat użyłem ich tylko raz. Co najgorsze świeciły GORZEJ niż mijania, więc je wyłączyłem. A zasadzie o jakiejkolwiek widoczności we mgle nie było mowy, bo nic nie było widać. Miały pomagać, a zupełnie się nie sprawdziły... W sumie to one są potrzebne do pokazania, że się ma. Tylko i wyłącznie... Wywaliłem ori halogeny, w ich miejsce dałem zakrętówki (które także mają funkcję przeciwmgłowych) i jest OK. Jeśli i tak musisz ciąć kratki w zderzaku (a musisz) zastanów się nad jakimś w miarę wyglądającym zestawem przeciwmgłowych.

 

http://allegro.pl/listing.php/search?category=0&from_showcat=1&sg=0&description=1&order=p&p=2&string=reflektor+przeciwmg%C5%82owy&view=gtext

 

http://allegro.pl/listing.php/search?string=reflektor+przeciwmgielny&from_showcat=1&category=0&description=1&from_showcat=1&sg=0&order=p&view=gtext

 

http://allegro.pl/listing.php/search?string=halogen+przeciwmgielny&from_showcat=1&category=623&description=1&from_showcat=1&sg=0&order=p&view=gtext

 

Popatrz stąd - daje się coś wyrwać.

 

Ja mam takie coś:

 

http://img443.imageshack.us/img443/7154/007pnm.jpg

Edytowane przez Charakterek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale powiedzcie tak szczerze. Do czego te światła są Wam potrzebne. Bo ja przez 5 lat użyłem ich tylko raz. Co najgorsze świeciły GORZEJ niż mijania, więc je wyłączyłem.

Jak mogły świecić gorzej skoro stosuje się je razem z mijania?

Jeździłem passatem z halogenami i we mgle dużo więcej widać, a spowodowane jest to tym, że dolna krawędź mgły nie zaczyna się przy samym asfalcie a nieco ponad nim i tylko halogeny usytuowane na najniższym poziomie auta są w stanie doświetlić to miejsce, bo światło z dobrze ustawionych halogenów nie powinno tak bardzo odbijać się od kropli mgły (co można zauważyć przy włączeniu świateł drogowych) ;) Gdyby była możliwość małoinwazyjnego przerobienia kratek z 3B pod halogeny z 3BG to z chęcia uczyniłbym to (nie tylko ze względów estetycznych) ;)

Edytowane przez Przemek87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sęk w tym,że nie chcę ciąć kratki a mój pasek jest przed liftem.Zmieniłem na lampy soczewkowe bardzo często ruszam po zmroku i dodatkowo jesienna pora nie sprzyja jezdzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
widzieliście panowie takie kratki z halogenem

 

http://moto.allegro.pl/halogeny-lampy-dalekosiezne-passat-b5-wroclaw-i2156341689.html

 

co wy o tym myslicie.

 

Chińska lipa i na dodatek niepasująca wymiarami...Odpuść sobie,mi się to nie widzi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jesli mam w standardzie halogeny w lampach i chce zmienic lampy na soczwke clear to dalej beda te halogeny czy nie... czy to sa zarowki dwuwlukniste czy jak to jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a jesli mam w standardzie halogeny w lampach i chce zmienic lampy na soczwke clear to dalej beda te halogeny czy nie... czy to sa zarowki dwuwlukniste czy jak to jest

To raczej halogenów mieć nie będziesz :-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a jesli mam w standardzie halogeny w lampach i chce zmienic lampy na soczwke clear to dalej beda te halogeny czy nie... czy to sa zarowki dwuwlukniste czy jak to jest

 

Są-dwuwłóknowe :hyhy tak się nazywają.

Jak zmienisz reflektory to halogenów mieć nie będziesz,przynajmniej takich soczewkowych nie widziałem.Jedynie pozostaje Ci dokładka.Szukanie oryginalnych z USA lub Kanady,bądź z Fabii lub Audi A4.Opisane wsio na forum już masz ;)

Edytowane przez Patryk_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie ori,ale sporo lepsze niż tamta wersja :hyhy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy jesli pod cleary podlacze ksenony to beda potrzebne mi halogeny.. jak bardzo sie polepszy widocznosc nocą

 

---------- Dodano o 20:16 ---------- Poprzednia wiadomość o 20:11 ----------

 

http://www.ebay.com/itm/98-99-00-VW-PASSAT-B5-CRYSTAL-HEADLIGHTS-CORNER-SETS-/190639293523?hash=item2c62fcc453&item=190639293523&pt=Motors_Car_Truck_Parts_Accessories&vxp=mtr w tej aukcji masz zdjecia jak halogeny wygladaja na pasku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to jestem zdecydowanym przeciwnikiem pakowania gówna zowiącego się HID do zwykłego reflektora,nie prztystosowanego pod xenon...Ale to Twoja decyzja i Twój dowód rejestracyjny ;) Wsio masz opisane na forum,co i jak....Jak władujesz HID to nie musisz mieć halogenów,z resztą to tylko efekt wizualny bo i tak gówno to świeci :lol

A jak wyglądają halogeny w passacie z EU to ja wiem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przypadku montażu halogenów trzeba także zmieniać włącznik świateł? Czy jest inne rozwiązanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W przypadku montażu halogenów trzeba także zmieniać włącznik świateł? Czy jest inne rozwiązanie?

 

Trzeba/nietrzeba.Jak chcesz ;) Ja zmieniłem,w końcu stary możesz sprzedać,a używkę da się kupić w dobrej cenie-od 30 zeta do około 50 i wzwyż.Także sam widzisz,że niebardzo się opłaca dokładać dodatkowy pstryczek ;)

 

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzis patrzylem w lampy i okazuje sie ze moje halogeny sa w tym samym miejscu co drogowe( długie). wniosek jeden zarówki sa dwu-włóknowe. Niech mnie ktos poprawi jesli sie myle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności