Skocz do zawartości
radek27m

czas grzania świec żarowych 2.0 tdi bkp

Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanko jak sprawdzić vcds czas grzania świec i go zmodyfikować bo mam taki problem ze jak passat postoji całą noc to musze krecić kilka sekund zanim zapali a jak 2 razy podgrzeje to pali od razu vcds nie pokazujec błedu :kumple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wina nie tkwi w czasie grzania tylko w tym ze ktoras z tych swiec padla i musisz ja wymienic . proponuje kupic 4 nowe i podjechac do mechanika bo im bardziej temperatury rano beda spadac tym gorzej bedzie odpalal i zacznie do tego jeszcze zaraz po rozruchu kopcic kilka sekund

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale mysle ze cos by na vcds pokazało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale mysle ze cos by na vcds pokazało

Jeżeli któraś, ze świec byłaby przepalona powinien wywalić błąd świec żarowych i podać, na którym cylindrze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak. W blokach pom 12 widac status świec. Moze czujnik temp silnika szfankuje i oszukuje sterownik? Błedu nie musi byc. Czas grzania świec mozna zmienic, logując sie po Security Acces ale nie pamietam które to były wartości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam pytanko jak sprawdzić vcds czas grzania świec i go zmodyfikować bo mam taki problem ze jak passat postoji całą noc to musze krecić kilka sekund zanim zapali a jak 2 razy podgrzeje to pali od razu vcds nie pokazujec błedu :kumple
A może to nie wina świec tylko cofa się paliwo . Świeca jak padnie to na pewno wywali błąd .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

racze pali sie nie cofa bo wystarczy rano 2razy podgrzać i odrazu zapali a jak tylko raz podgrzeje to 5obrotów i nic:niekumam jeszcze raz podpiołem vcds i nadal bledu brak a czas grzania w kanale 12 to 2s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie wczoraj zaświeciła się kontrolka silnika, vcds pokazał uszkodzoną świecę na drugim cylindrze. Także gdyby któraś nie grzala, napewno miałbyś to widoczne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Nie wiem jak jest w silniku BMP , ale w BMR świece żarowe podgrzewają się w momencie

otwarcia drzwi kierowcy. Taką informacje uzyskałem w ASO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Jakoś nie chce mi się w to wierzyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy otwieraniu to na pewno startuje nawigacja a nie świece .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak robią jak gadają .:zeco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawe sie wyjaśnila dzisiaj rano zapalił od razu winą byl slaby akumulator zmienilem na drugi i zapalil tamten jest ok ale juz rady chyba na zime nieda . myśle ze to jest przyczyna zapewnie zobaczye za kilka dni , jak jeszcze bedzie problem bede atakowal rozruszkik dzieki za wszystkie odpowiedzi i pozdrawiam forumnowiczów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
racze pali sie nie cofa bo wystarczy rano 2razy podgrzać i odrazu zapali a jak tylko raz podgrzeje
tylko ze Ty masz pompe paliwa w zbiorniku i za kazdym razem jak przekrecasz kluczyk to się włącza. Musiał bys zrobic tak ze odłaczyc świece i właczayc zapłon i podłaczyc je manualnie na dłuzej (czy ile tam potrzeba) i wtedy zakecic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pompa byla wymieniana 10tys temu na nowa orginał bo tamta padla i przy wymianie filtra poliwa nie zapalił zobacze rano bo dzisiaj po wymianie akumulatora byl ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś może podpowiedzieć gdzie znajdę przekaźnik od świec żarowych w tym modelu i gdzie znajduje się czujnik temperatury który nimi steruje bo ten co jest pod pompą tandemową nie reaguje jedynie po odpięciu jego uruchamiają się wentylatory ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zna ktoś pomoc=odpowiedz co do tych świec ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności