Skocz do zawartości
slawekm65

Sprzęgło, skrzynia czy coś innego?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, autko odmówiło dalszej jazdy. Najpierw pojawiły się podejrzane stuki, chwilę później coś głośno chrupnęło i zakończyłem jazdę. Silnik chodzi bez problemów, biegi teoretycznie wchodzą normalnie, tylko jak dodaję gazu to pojawia się głośny chrobot i auto stoi. Podczas holowania niezależnie ci wciskałem sprzęgło czy nie chrobotało i wydawało dźwięki podobne do hamującego pociągu. Co to może być i ile może kosztować naprawa? Czy warto naprawiać?

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zaczął od sprawdzenia przegubów. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale biegi wchodzą bez sprzęgła

Ale sprawdź czy przeguby masz całe. ;) To nic nie kosztuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja bym zaczął od sprawdzenia przegubów

Można to jakoś sprawdzić bez podnośnika? Osłony wyglądały dobrze, ale się za specjalnie nie przyglądałem bo myślałem raczej o sprzęgle. Ile może kosztować wymiana przegubów jeśli to one są winne?

Gural, tak myślę, że jak przegazuję silnik na luzie i nie będzie walić to przegub do wymiany. Mam rację?

Edytowane przez slawekm65

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Osłony wyglądały dobrze, ale się za specjalnie nie przyglądałem bo myślałem raczej o sprzęgle. Ile może kosztować wymiana przegubów jeśli to one są winne?

Mi jak się sypnął przegub (wewnętrzny), to osłony też były całe.

Wsadź kogoś do auta, dla pewności niech zaciągnie ręczny, wbije bieg i puści sprzęgło. Ja jedna z flansz przegubów skrzyni biegów zacznie się kręcić to masz walnięty przegub.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gural, wielkie dzięki. Walnięty przegub prawy, zewnętrzny. Ośka leży na wahaczu. Wystarczyło przekręcić koło. W sobotę biorę się do roboty. Ruville to dobra firma? Mają przeguby w cenie 70 i 85zł w zależności od typu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o części różnych firm,to proponuję zajrzeć do mojego sklepu http://www.aqt24.eu/ jakiego typu potrzebujesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktorys z przegobow odmawia posluszenstwa to jest moja mysl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ktorys z przegobow odmawia posluszenstwa to jest moja mysl

Moja myśl jest taka żebyś najpierw poczytał a potem pisał.

Walnięty przegub prawy, zewnętrzny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Autko naprawione, trochę to trwało bo okazało się że podczas holowania zeszlifowałem półoś (do zawleczki) i trzeba była ją wymienić. Ostatecznie przyjechał mechanik, zabrał auto do warsztatu i za 320zł auto naprawił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Co moze grzezic i wydawac taki dzwiek ocierania, dokladnie i tylko podczas sprzeglenia? chodzi o polsprzeglo podczas ruszania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy ruszaniu na pólsprzęgle auto przy ruszaniu całe sie trzęsie, co to moze być?? jest to passat b5 fl 1,9 tdi 130km avx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego sprzęgło Ci sie kończy, trzeba powoli myśleć o wymianie. Miałem to samo, zrobiłem jeszcze jakieś 15000 km i wymiana była konieczna. Problem był szczególnie podczas ruszania pod górke do przodu i równiez do tyłu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak Przedmówca również uważam, że ten charakterystyczny dźwięk oznacza iż sprzęgło jest na wykończeniu, zbadaj jeszcze jeżeli masz taką możliwość w jakim stanie jest dwumas, bo skrzynie masz manualną prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymieniłem sprzęgło i dwumase i auto nadal lekko drży przy ruszaniu na półsprzęgle, co dalej robić?? czy spróbować wymienić poduszki??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że zestaw sprzęgła z dwumasa nówka sztuka? Jak najbardziej poduszki do sprawdzenia i to zarówno pod silnikiem jak i skrzynią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymieniałem na regenerowane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wymieniałem na regenerowane

Takich gratów nie zakłada sie po regeneracji, tracisz podwójnie, komplet sprzęgła z dwumasa mozna dostac już za 1700zł. Ile dałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

700zł cały zestaw Ale 2 moich znajomych brali regenerowane i jeżdżą 3 lata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności