Skocz do zawartości
kruszynek

stuki podczas jazdy

Rekomendowane odpowiedzi

Łożysko amortyzatora ?? Wymienione po obu stronach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łożysko koła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojadę w środę na szarpaki i zobaczymy co powiedzą. W razie czego ciężko wymienić to łożysko ?? W którym miejscu się znajduje ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, urbinio napisał:

W którym miejscu się znajduje ??

W zwrotnicy.

Godzinę temu, urbinio napisał:

W razie czego ciężko wymienić to łożysko ?

Potrzebna prasa i trzeba wymontować zwrotnicę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli łożysko koła jest w takim stanie, że generuje stuki, to wg mnie auto powinno pojechać do warsztatu w trybie natychmiastowym... na lawecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba że jakiś sworzeń ma taki luz i tak stuka bo zależy jak się ułoży. Szarpaki ewentualnie koło do góry i ktoś do kanału.

Łożysko sprawdzisz podnosząc autko i łapiąc za koło w pozycji jak 14:45 .. I zobaczysz. U mnie jak ściągałem ostatnio zwrotnice i jak zobaczyłem jaki ma luz to się przeraziłem.. W lecie na alusach nic nie stukało a jak już założyłem stalówki to od razu zaczęło.. Łożysko zmienione i nastała cisza. 10 zł wprasowanie łożyska, robota samemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde w październiku milalem przegląd i wszystko było Ok. Ale dobra podjade w środę na szarpali i tam powinno w sumie wyjść czy to łożysko. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łożysko nie wyjdzie CI na szarpakach bo autko trzeba podnieść. Zobacz samemu czy ma jakieś luzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całe auto czy wystarczy na lewarku ?? Szarpie wtedy kołem nie za bardzo wiem jak się za to zabrać.

 

 

%Panowie, doszedłem co to za usterka :) Dolna śruba od łącznika stabilizatora albo nie była dokręcona albo się poluzowała.

Edytowane przez urbinio
aktualizacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,mam taki problem w passacie cc iż stuka mi z tyłu przy przejazdach na nierownosciach obojętnie przy jakiej prędkości,dodam że amortyzatory mam elektryczne,wymieniłem łożyska,gniazda amortyzatorów z odbojami,gumy na stabilizatorze,łączniki stabilizatora,nawet wyciaglem wszystko z bagażnika i dalej to samo,opony miałem zjechali od środka prawie do zera,byłem na przeglądzie i u mechanika ale nic nie wykryli.a jak bym miał amorki wystukane to powinien mi chyba błąd na komputerze wyskoczyć 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, dokleję się do tematu. Podczas jazdy słychać stuki w okolicach przedniego koła od strony kierowcy. Co ciekawsze, stuki zanikają podczas przyspieszania i hamowania. Nie wjechałem w żadną dziurę ani nic, było ok i nagle zaczęło stukać. Dwa miesiące temu byłem na przeglądzie i powiedzieli że wszystko ok (tylko tarcze niedługo do wymiany), a zawieszenie pracuje wzorowo.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2018 o 17:36, Jaxon napisał:

Podczas jazdy słychać stuki w okolicach przedniego koła od strony kierowcy.

Polecam sprawdzić łączniki stabilizatora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie co to może być? Od wczoraj u mnie takie stukanie? Na zewnatrz cisza, na zgaszonym silniku cisza, a po odpaleniu przy 1 obrocie w lewo/prawo takie stuki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Od pewnego czasu słyszę stuki jeśli dwa koła wpadną równo w dziurę tzn podczas przejazdu np przez mały krawężnik. Byłem u trzech diagnostów i żaden nie znalazł nigdzie luzu w zawieszeniu...

I dzisiaj zauważyłem takie cos..

Wie ktoś może jak ta część się nazywa i do czego to służy?

received_654885828222649.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czujnik poziomowania od bixenonów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, u mnie podobnie jak u Ciebie. Udało się coś z tym zrobić?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mocowanie górne amortyzatora?

chyba, że to tylko słychać wewnątrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało się rozwiązać problem? Mam takie same dzwięki i tow dodatku tylko jak auto jest nagrzane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem takie same, wczoraj rozwiązałem problem. Górne mocowanie z łożyskiem do wymiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

udało się wam zrobić coś z tym stukaniem? U mnie przy skręconych kołach zaczyna postukiwać. Podejrzewam górne mocowanie amora.

 

Dziś nawet przejechałem ścieżkę i tak wyszły amortyzatory. 

Stuka górne mocowanie amortyzatora na łożysku. i tuleje wahaczy

image.thumb.png.250bb20b5f7b481c0b13927d0e30aca5.png

Edytowane przez adamoo83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności