Skocz do zawartości
kruszynek

stuki podczas jazdy

Rekomendowane odpowiedzi

nie powiem Ci dokładnie które to, ale u mnie było to już 2 razy i za kazdym razem jak pojechałem do mechanika, to było hasło, że śruby od belki do sanek, dokręcał i po sprawie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie wymienilem półoś i bujanie i stuki zniknely, natomiast pojawil sie odglos jakby gdzies metal tarł o metal. Ma ktos pojęcie co to może być? Włożyłem starszą półośkę (numery różnią się końcówką, ta jest z 2005 roku a moja była z 2008)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem. Polega on na tym, że jak jade passacikiem nawet po nierównościach jest cisza ale jak przejade przez "hope" i jak go wybija do góry to słychać stuk w kole przednim od pasażera i to jest tylko jeden stuk zawsze jak przód idzie do góry, czasem słychac jak skręce w prawo ale to czasem, byłem u mechanika wymienił mi poduszki mcpersona twierdził że to to, niestety nie pomogło to wymienił drążki stabilizatora o ile dobrze pamiętam też nie pomogło skasował mnie za to i dalej jest jak było. Miał ktoś taki przypadek ? Pomoże ktoś ? Bo ręce opadają :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Mam problem. Polega on na tym, że jak jade passacikiem nawet po nierównościach jest cisza ale jak przejade przez "hope" i jak go wybija do góry to słychać stuk w kole przednim od pasażera i to jest tylko jeden stuk zawsze jak przód idzie do góry, czasem słychac jak skręce w prawo ale to czasem, byłem u mechanika wymienił mi poduszki mcpersona twierdził że to to, niestety nie pomogło to wymienił drążki stabilizatora o ile dobrze pamiętam też nie pomogło skasował mnie za to i dalej jest jak było. Miał ktoś taki przypadek ? Pomoże ktoś ? Bo ręce opadają :(

witam miałem podobny przypadek ale w passcie B5 FL,wymieniłem całą zawieszenie,poduszki macpersona,łożyska z przodu,przeguby,

itd,a okazało się że to była deska rozdzielcza,jakieś plastiki się poluzowały,nie wiem tak dokładnie mechanik z tym walczył.

a w B6 też mam jakieś pojedyncze stuki ale obstawiam poduszki macpersona bo zawias już zrobiony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wątpię że to coś w desce bo to ewidentnie słychać w kole i to nie metaliczny dźwięk jak metal o metal tylko jak by jakiś plastik sie łamał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możliwe że to amortyzator ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, prosze was o pomoc strasznie z przodu skrzypki mi zawieszenie a raczej jest to odgłos łamiacego sie plastiku, na poczatku mysilalem ze to deska rozdzielcza bo odglos pochodzi jakby z podszybia ale zauwazyłem ze jak krece kierownica w lewo badzi w prawo to tez jest słyszalny ten dziwiek, kazde hopa badzi hamowanie to jest słyszalny ten odgłos. Może ktos mial podobny problem nie mam pojecia amortyzatory, tuleje wachacze a moze poducha ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łożyska amortyzatorow raczej,skoro skrzypi przy skrecaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra, dziś napiszę bo wcześniej nie miałem czasu ;) . Powalczyłem,poszukałem i znalazlem winowajcę. Okazało się że to obejma tulei drążka stabilizacyjnego nie była odpowiednio dokręcona,co wskazuje że,jeżeli tuleje będą wyrobione to będziemy słyszeli dziwne stuki na "policjantach".Również jeżeli poluzują się śruby mocujące drążek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, prosze was o pomoc strasznie z przodu skrzypki mi zawieszenie a raczej jest to odgłos łamiacego sie plastiku, na poczatku mysilalem ze to deska rozdzielcza bo odglos pochodzi jakby z podszybia ale zauwazyłem ze jak krece kierownica w lewo badzi w prawo to tez jest słyszalny ten dziwiek, kazde hopa badzi hamowanie to jest słyszalny ten odgłos. Może ktos mial podobny problem nie mam pojecia amortyzatory, tuleje wachacze a moze poducha ?

 

Sprawdź tuleje na wahaczach ale te małe z przodu skrzypią jak wściekłe,aż wstyd przez hopki przy ludziach przejeżdżać heh,najlepsze jest to że początkowo luzu na nich nie ma,zrywają się w środku i nic nie widać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Serdecznie Szanownych użytkowników forum.

Jestem nowym użytkownikiem, wielokrotnie przeglądałem posty, przyszedł jednak czas żeby poszukać wsparcia u praktyków :)

Szukałem podobnego tematu, i przeczytałem chyba wszystko co mogłem o stukach ale takiego nie znalazłem więc pozwoliłem przykleić się do tego. W czym zatem problem, ano i moje auto dopadła przypadłość pojawiających się nie wiadomo skąd stuków. W moim samochodzie pojawia się pojedynczy stuk przy jeździe po nierównościach, oczywiście ma charakter powtarzalny nie mniej jednak sam stuk to pojedynczy dźwięk który ja lokalizuje z prawej strony pojazdu. Podobny jest do stuku np. zamka, ale zamek to nie jest. Ma to też duży związek z temperaturą, im cieplej tym stuk staje się bardziej wyraźny. Dodatkowo pojawia się również przy np. wjechaniu na krawężnik, lub przy skręceniu w lewo. Były próby usunięcia tego w ASO, woziłem nawet mechanika z tyłu i bagażniku, mówił że słyszy ale nie może zlokalizować. Były również próby poprawy tapicerek , mocować przewodów itp. Skutek na razie mizerny, powiedzieli mi że musi się nasilić żeby mogli zlokalizować. Dodam jeszcze że jak jest wilgotno i zimno stuk praktycznie nie występuję. Poniżej link na którym można posłuchać ów stuku. Może ktoś z Szanownych użytkowników mógłby coś podpowiedzieć...

 

https://docs.google.com/file/d/0Bxp-Irwn42pba2ZIdU1heVJDUDg/edit

 

Pozdrawiam wszystkich serdecznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego Zibizly...

...zerknij na amory z tylu i zobacz czy z ktoregos od gory nie wyciekl olej. Ja obstawialbym zuzyty amortyzator. Cieplo czyli olej rzadszy i tlucze, kiedy zimniej gesciejszy i jako tako jeszcze tlumi. Oczywiscie strzelam gdyz mam obecnie kiepska siec i nie moge otworzyc pliku z nagraniem. Zobacz tez czy czasami nie masz czegos luzem we wnece kola zapasowego ;). Tam jak cos wpadnie tez potrafi niezle stukac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje drogi Kolego za zainteresowanie tematem.

Jezeli chodzi o bagażnik to wszystko z niego zostało usunięte łacznie z kołem zapasowym, a także calym "daszkiem bagażnika" i plastikowym mocowaniem jego. Sam zdemontowałem :). auto mam na gwarancji, nie mniej jednak sam postanowilem poszukać, narazie bez skutku. Probowalem też skladać siedzenia, a także zagladalem pod tylne maskownice ktore sa miedzy kanapa a nadwoziem. Tam jest prowadzona linka i kable, sprawdzałem czy sie coś ni poluzowało. Myślałem też o amorach, ale wydaje mi się że gdyby pukał to na postoju przy rozbujaniu budy też to powinien robic. Myślę że film dał by Ci obraz sytuacji.... Dziękuję za radę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolegów

Dziś odebrałem auto z serwisu, walczono ze stukiem tydzień, przynajmniej tak mi zeznano. Otrzymałem informacje wcześniej telefonicznie że wyeliminowano wszystkie elementy zawieszenia jak również plastiki, i że są pewni iż te elementy nie powodują przywołanego wcześniej stuku. Stuk podobno powoduje cos w profilu zamkniętym tylnego prawego nadkola, być może jakiś spaw lub nit????? i są tego prawie pewni. Podobno też został wlany jakiś specjalny płyn który jest stosowany w fabryce do uszczelniania połączeń właśnie w to miejsce. Nie mniej jednak po odebraniu samochodu usłyszałem kilkakrotnie stukanie, nie z taką intensywnością i częstotliwością jak przy oddawaniu do serwisu ale to pozwala jednak wysunąć wnioski że problemu nie udało się wyeliminować. Dodatkowo doradca serwisowy wydając mi auto też nie wyglądał na przekonanego :(. Ktoś miał może przypadek że pojawiły się w karoserii uszkodzone spawy lub nity???? Mam auto od nowości około roku i jak na razie muszę powiedzieć że jestem złamany tym co VW definiuje jak jakość.......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i kolejne prace przy moim nowoczesnym pojeździe zostały przeprowadzone, jest podejrzenie że samochód ma pochodzenie poza ziemskie gdyż problem przerasta ASO, ale po kolei. Dwa tygodnie auto było w serwisie i problem znów nie został rozwiązany, do tej pory wykonano:

- wykonano penetrację wideoskopem profili przez otwory technologiczne

- kontrolę zawieszenia tylnego (wymiana na kompletne. inne zawieszenie)

- opuszczenie zbiornika paliwa , kontrola przewodów paliwowych podwozia.

- podkładanie elementów wygłuszających po przewody paliwowe oraz instalację elektryczną prawej tylnej części samochodu.

- wstrzyknięcie pianki usztywniającej w profile podłogi, słupka c, oraz podłużnicy tylnej prawej

- demontaż i montaż tapicerek boku prawego, kanapy tylnej oraz wykładziny podłogi bagażnika.

Uwaga i teraz najlepsze: wymontowano wzmocnienie które znajduje się za kanapą z prawej strony, tj. rozwiercono spawy (przymocowane jest punktowo) następnie ponownie zamontowano metoda oczywiście spawania punktowego i zamalowano. Zrobiono to fakt bardzo profesjonalnie i zapewniano mnie że to jest właśnie źródło problemu i tylko dlatego się na to zgodziłem!! Niestety jednak nie przyniosło to efektu, jak stukało tak stuka. ASO twierdzi dalej że dźwięk pochodzi z podłogi wewnętrznej strony prawego słupka C ale skończyły im się pomysły, nie wiedzą co robić dalej....

Jestem ciekawy czy ktoś z Was spotkał się kiedyś z podobnym tematem, zastanawiam się co jeszcze mi mogą zrobić żeby problem rozwiązać, ktoś ma jakiś pomysł??? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Długo mnie nie było, ale chciałem się podzielić z Wami jak zakończyła się moja sprawa. Trwało to w sumie ponad rok ale w końcu chyba jest finał. Auto moje było wielokrotnie diagnozowane i snute były rożne wizje dotyczące naprawy stuku oraz ogólnie jego przyczyn. Z uwagi na to że w okresie zimowym praktycznie problem nie występował a ASO w zeszłym roku się poddało przystąpiłem do działania na wiosnę. Z uwagi iż w zeszłym roku nie została usterka to tym samym gwarancja nie biegła dalej (została zawieszona), oczywiście od zeszłego roku zacząłem kontaktować się z ASO poprzez prawnika bo miałem świadomość że możemy wylądować w sądzie. Pod koniec kwietna odstawiłem auto do ASO po wcześniejszych kilkukrotnych kontaktach z VAG - Polska oraz VAG-Niemcy z informacją iż nie odbiorę nie naprawionego. W ramach tego że wcześniejsze próby usunięcia nie przyniosły skutku otrzymałem od VAG Polska bezpłatnie auto zastępcze na cały czas naprawy która trwała dwa miesiące w postaci nowego gola 7. Auto zostało przetransportowane do centrum techniczno-serwisowego w Poznaniu i tam było diagnozowane. Ogólnie można by napisać krótka opowieść ale finał jest taki że stuk został usunięty pa problemem okazało się łączenie dwóch blach w okolicach przedniej części tylnego nadkola. Wnioski mam takie że w przypadkach kiedy macie auta na gwarancji nie należy odpuszczać, trzeba być konsekwentnym i metodycznym a można osiągnąć cel. Mi wielokrotnie opadały ręce, miałem ochotę sprzedać auto, a od miesiąca problemu nie ma, cieszę się znów jazdą. Przy okazji wymienili mi jeszcze podłokietnik gdyż reklamowałem jego skrzypienie :). Pozdrawiam wszystkich :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje cierpliwości, z drugiej strony może gdyby auto było sprawdzone poza serwisem diagnoza była by zdecydowanie szybsza. :hmm

 

 

To ja opiszę jakie u mnie występują stuki.

 

Z tego co naliczyłem to są dwa, a może jeden tylko w innej tonacji.

Pierwszy objawia się tym jak się rusz z miejsca tak jak by się klocki odklejały od tarczy, wtedy gdy się zatrzymuje pojazd (auto hold jest wyłączony). Jak się włączy bieg wsteczny słychać wyraźnie. Przy skręceniu kołami też. Co do dźwięku tej usterki to ciężko opisać jest bardzo krótka. Uczucie jak by zawieszenie się przestawiło. Jakby coś zerwało czy może puściło.

 

Druga usterka występuje przy zmianie biegów i odgłos ma cyknięcia. Jeżeli bardzo delikatnie puszcze sprzęgło to tego nie słychać, występuje też po odpuszczeniu gazu. Na postoju w włączonym silnikiem przy ruchu pedału sprzęgła słychać to cyknięcie, ale dopiero jak się otworzy drzwi chodzi mi o to że przy zamkniętych drzwiach tego nie słychać. Jednak w czasie jazdy przy zmianie biegów jest to słyszalne. Jedno i drugie z czasem się nasiliło. Oczywiście można czekać, aż całkowicie się to wyjaji, ale może trzeba jakąś śrubę dokręcić. Innych odgłosy w czasie jazdy nie dochodzą.

 

Czy ktoś miał podobny przypadek?

Edytowane przez mateeusz16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja oddałem na gwarancję i wymienili mi mocowania tylnych zacisków i stukanie ustąpiło :) Chyba jarzmo się to nazywa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie u mnie sprawa ma się tak, słyszę jakieś stuki z prawej strony przy kole, ale niestety nie wiem co to takiego, myślałem, że są to spręzyny bo były mocno zniszczone i popękane, przy okazji wymieniłem również łożyska amortyzatora no i od razu łączniki stabilizatora. Ma ktoś jakiś pomysł co to może być co jeszcze może stukać w kole ?? Dodam, że stuki są nieregularne. Nawet jak jadę prosto po ulicy to potrafi stukać. Ma ktoś jakiś pomysł ??

By rainman777,

Przeniosłem do prawidłowego działu/tematu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź łożysko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności