Skocz do zawartości
Gość pihis

Olej do Passata 2.8 VR6 - rodzaj i ilość

Rekomendowane odpowiedzi

jezdzilem na Motulu 10W40, ale aktualnie do testow zalalem GM 10W40 :) za 10zl/litr :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba 4l wraz z filtrem i mobil 10w/40 polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wchodzi 6 l oleju w układ na maximum. Ja zalałem MOTULa 15W50 4100 Turbolight i zauważyłem poprawę, praca jest silnika jest o wiele cichsza i bardziej kulturalna :D Do tej pory jeździłem na 5W40 TEXACO Havoline. Poniżej oleje do VRa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kuczlaw, widze, ze moja "szkola" ;) Motul dobra sprawa

 

5,5 litra to srodek zakresu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5,5 litra to srodek zakresu

Między min a max jest 1 litr ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pihis

Panowie jeszcze jedna prośba. Zamówiłem filtr oleju do VR-a. Czy w jego przypadku wymianie podlega sam wkład?? Dzisiaj dostałem taki jak na foto. Powiedzcie mi czy ten pasuje bo nie chcę spuszczać starego oleju bo później zostanę unieruchomiony i nie będę mógł go wymienić na właściwy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy w jego przypadku wymianie podlega sam wkład??

Tak.

Ten na zdjeciu wygląda jak do vr6, ja osobiście stosuję filtry/wkłady knecht'a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pihis

Kuczlaw jeszcze raz wielkie dzięki, jesteś niezastąpiony.

Fiaam to jedyny jaki udało mi się dostać w mojej okolicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pihis, a ktory masz rocznik silnika ?

do VR6 sa 3 rodzaje filtrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy i w miare tani jest Knecht - polecam. Olej Castrol EDGE 10W60. Przejechałem na nim 3 tyś KM i nie znika, jest ciągle tyle ile wlałem,.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatni post 100 lat temu w tym temacie, ale po co tworzyć nowy temat, skoro wystarczy poszukać ? do rzeczy:

zbieram się za wymianę oleju, napaliłem się na motula, jednak dziś słysząc opinię kilku mechaników, że motul jest dobry, ale do motocykli, już sam nie wiem co wlać. Problem również w tym, że chciałem zrobić jakąś płukankę silnika i co o tym myślicie ?

trzecią sprawą jest rodzaj oleju, poprzedni właściciel twierdzi, że jezdził na mobilu 15w40, więc też by trzeba taki zaaplikować, auto ma niby 130 000 mil, ja jednak obstawiam coś pod 300 000km.

 

Proszę o odpowiedz, bo jutro muszę go wymienić !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rób płukankę, lej pół- lub pełny syntetyk Motul, a tych "mechaników" poślij do wszystkich diabłów, albo na douczenie, bo g... wiedzą o olejach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem zalany motul 15w50 po 8 tys km stan spadł do min i szklanki zaczęły delikatnie stukać. ostatnio czytałem na forum golfa i polecają valvoline 10w60 vr 1 racing i tak też zrobiłem.jak na razie zrobiłem 200 km i silnik pracuje cicho. Jednak ten olej trochę kosztuje iż tego co wiem wymianę trzeba robić co 6k km.tak więc jak ktoś sporo jeździ to raczej odpada. Ale ten olej lubi wysokie obroty i dlatego też go wybrałem. Z góry przepraszam za ew błędy, pisze z tel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

motul jest nadal niszową marką jeśli chodzi o oleje samochodowe, za to wiedzie prym wśród motocykli... Co nie zmienia faktu że to jeden z bardziej polecanych olejów do VR6. Lej 10w40 5w lub nawet 0w!!! Zależy to od stanu licznika i wycieków z jednostki!

 

Jeśli lubisz przypałować motor to postaraj się o oliwę która dobrze odprowadza ciepło (np motul). Jest pare dobrych olejów do VR6, poczytaj na forum golfa w dziele VR6.

 

i nie nadziej się na podróbkę... bierz tylko u oficjalnych dystrybutorów!!! bo potem wychodzą takie kwiatki jak kolega wyżej opisuje... na dobrą opinię trzeba pracować latami, a żeby ją zjebać wystarczy chwila...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za odpowiedzi, wymiana nastąpi w najbliższych dniach, bo już wczoraj nie zdążyłem. Problem jeszcze taki, że jak jezdził na 15w, a teraz mu zaleję 10w, to może się rozszczelnić, prawda ? a kto to wie co się stanie w 18letnim aucie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli obecnie nic się nie leje to i nie powinno się lać na rzadszym oleju, a jak zacznie to trzeba wymienić odpowiednie uszczelki i będzie ok :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Problem jeszcze taki, że jak jezdził na 15w, a teraz mu zaleję 10w, to może się rozszczelnić, prawda ? a kto to wie co się stanie w 18letnim aucie..

 

:wmorde Ile jeszcze czasu i tłumaczeń trzeba, by ten kretyński mit ludziom z głów wybić....

Jak nie leje, to lał nie będzie, jak leje, to się wymienia uszczelki a nie leje gęstszy olej...

Może w końcu ci "mechanicy" zalali by 80W-90, " bo stary silnik i będzie lał" :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności