Skocz do zawartości
tomcio1

DSP Harmann&Kardon słabszy od serii Passat B5FL

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

 

Jakiś czas temu nabyłem kompletny zestaw DSP Harmann&Kordon do Passat'a, w skład którego wchodzą:

 

- panele drzwiowe (aluminiowe) z zintegrowanymi głośnikami midbass firmy JBT x4

- tweetery JBT x4

- wzmacniacz z procesorem dźwięku Harmann&Kordon

- nawi MFD "G" z obsługą DSP

- fabryczna zmieniarka 6CD

 

Ochoczo zamontowałem całość, a jak wiadomo trochę "prucia" jest, bo instalacja kończy się na wzmacniaczu nie korzystając z "oryginalnych" połączeń - jak w serii.

 

Po całym dniu roboty, podłączeniu wszystkiego, włożeniu CD myślałem, że się rozpłaczę - sprzęt gra po prostu DAREMNIE.

Nic nie daje ustawianie Bass, Treble, czy przestawianie przytępych trybów DSP.

Lekkie pogłośnienie skutkuje charczeniem midbass'ów.

 

Stąd moje pytanie:

Czy ten typ "tak ma" ? Bo szczerze mówiąc słuchając seryjnych głośników (z wersji Trendline) miałem więcej przyjemności , a przecież DSP powinno zmieść serię!

 

Proszę o jakiekolwiek informacje, co mam zrobić, żeby to w końcu zaczęło grać :zeco

 

POZDRAWIAM!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to kolega brzydko mówiąc coś spieprzył podczas instalacji wzmacniacza :D

 

Właśnie skończyłem montować w swoim aucie system Harman/Becker DSP

i powiem szczerze, że teraz audio gra super!

 

Processor DSP dodaje fajnej przestrzeni.

 

 

Także sprawdź od początku podłączenia bo na 100% źle zainstalowałeś system!

A... i jeszcze jedno: to nie jest "Kordon" tylko Kardon jeśli już ;)

 

 

Pozdrawiam - Bartek

Edytowane przez Barth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba raczej numery tego "Harmann&Kordon"... :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście przepraszam za niedopatrzenie ;) W laptopie mam głośniki harman/kordon stąd pomyłka.

 

Co do DSP - w trakcie włączania nawigacji pojawia się przesuwający się napis DSP, tak więc myślę, że tryb jest aktywowany.

3f996cdf6513938f.jpg

 

 

Po przeszukaniu forum znalazłem interesującą informację:

"Włączanie systemu o ile taki się posiada jest następujące:

 

przytrzymujemy jednocześnie klawisze 3 i 6 (pojawi się ekran z informacjami o wersji nawigacji) następnie przyciskami i przytrzymujemy klawisz 2 (będzie piknięcie)

- wyłączamy nawigacje, czekamy chwile około 2 min i włączamy ją ponownie (musi się pojawić ekran powitalny) ... wyłączanie systemu DSP przebiega w tej samej kolejności."

 

Zrobiłem zgodnie z instrukcją i szczerze mówiąc między trybem DSP, a normalną "wersją" jedyną różnicę jaką zauważyłem, to bardziej rozbudowane menu o tryby pracy DSP.

 

W przypadku DSP w wersji "Linear" i "Driver, Dynamic na OFF" dźwięk jest taki sam, jak w standardowej Gammie V :(

 

Czy w związku z powyższym istnieje jakakolwiek możliwość adaptacji tego zestawu (posiadam VCDS)?

 

Kojarzę, że jakiś czas temu ustawiałem w kodowaniu DSP "Passat/Passat Variant"

Edytowane przez tomcio1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to nie jest czasem pod rns?

lepiej trzeba bylo poszukac dluzej i zamontowac oryginalny wzmak nokii pod dsp o nr

1J0035456A ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc całość sprzętu była wyciągana z VW Passat'a B5FL (2004 rok).

Jest to oryginalny KOMPLET.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, przepraszam, z tego co znalalzem, to literki A i J sa pod mfd i powinno byc, ok

ale co jest nie tak to juz trzeba popytac znajacych temat ;)

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim - wyciagales to z passata gdzie bylo MFD lub MCD?

Podpiales dobrze pod CAN?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem, masz coś źle podłączone i dlatego nie gra!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Wiązka spod konsoli, nawi, zmieniarka i całość okablowania była przełożona, gdyż jest zupełnie odrębna w stosunku do standardowej instalacji.

 

Jak to można źle podłączyć??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście podłączałeś i kładłeś kable?

 

 

Jeśli wszystko jest dobrze podłączone, a wzmacniacz

nie reaguje na regulacje BASS/TREBLE - dodatkowo "charczą"

głośniki to może po prostu ten wzmacniacz jest uszkodzony.

 

Jedno jest pewne Harman gra zdecydowanie lepiej od serii,

więc skoro jest inaczej, to przejrzał bym na początku wiązkę

czy na pewno jest wszystko ok - mimo że ponoć jest w całości

fabryczna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak sie ma takie cudo DSP + mfd + oryginalne glosnik vw - ale nie "dedykowane" do DSP

jak to gra? jest sens sie w to bawic, czy jak zmieniac to razem z glosnikami (a te oryginalne pod DSP to towar deficytowy)?

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a jak sie ma takie cudo DSP + mfd + oryginalne glosnik vw - ale nie "dedykowane" do DSP

jak to gra? jest sens sie w to bawic, czy jak zmieniac to razem z glosnikami (a te oryginalne pod DSP to towar deficytowy)?

pozdrawiam

Jak miałem MFD i DSP Nokii jakoś to grało na seryjnych głośnikach... Później wymieniłem głośniki na dedykowane-grało dużo lepiej-nic już nie charczało, dźwięk zrobił się bardziej dynamiczny... Po czym wymieniłem Nokie na Harmana i pojawił się uśmiech na mojej buzi :) Jak się bawi w przekładkę, to szuka Narmana i dedykowanych głośników :) Na Allegro jest troszkę tych głośników-nie jest to do końca deficytowy towar-wystarczy szukac w działach z profilami aluminiowymi do drzwi-często tam są te głośniki-przynajmniej niskotonowe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem Passata z tym systemem DSP i mam pewne pytanko.

Tylko na ustawieniu POP gra bez pogłosu, a na innych ustawieniach jest pogłos, echo nie wiem jak to nazwać.

Ogólnie gra to wszystko zaaaaaaebiscie ale dziwi mnie to echo troche.

Niech się wypowie ktoś kto to ma u używa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam w swoim aucie DSP Harmann & Becker z navi MFD. Jeden głośnik zaczyna mi powoli charczeć i pomyślałem o wymianie przednich głośników na coś bardziej wydajnego. Zastanawiam się nad HELIX-ami model B 62C lub innymi w podobnej cenie. Może macie jakieś sprawdzone zamienniki oryginalnych głośników? Chciałbym również zapytać jaką moc znamionową ma oryginalny wzmacniacz Harmann & Becker oraz czy Navi MFD ma wyjście na dodatkowy wzmacniacz gdybym chciał w przyszłości zamontować suba?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, mam w swoim pasku w tej chwili MFD + nokia DSP+ dedykowane głośniki pod ten system. Wcześniej miałem samo MFD na zwykłych fafrycznych głośnikach i powiem szczerze że po przekłądce nie zauważyłem wielkiej różnicy. Jedynie przy większej głośności dźwięk mniej charczy niż wcześniej. Ustawienie DRIVER nic nie zmienia w dźwięku więc nie wiem do czego onotam niby jest dobre.

Jakieś 2 lata temu kupiłem Harmana by wymienić nokie z myślą o lepszym dźwięku, lecz po wymianie okazało się że jest jeszcze gorzej. Dopiero tu na forum gdzieś wyczytałem że pod harmana trzeba innej wiązki gdyż tam jest 8 kanałów a w nokii 4. Od tego czasu wzmacniacz ten leży w domu bo nie miałem czasu się tym bawić.

 

Zastanawiam się jednak by go zamontować. Wykorzystałbym do tego obecną wiązkę lecz w drzwiach bym tak fabryczną instalacje poodcinał by obecna wiązka szła do samych głośników wysoko tonowych a do nisko tonowych bym poprowadził osobne przewody np 2x1mm^2.

 

Tu zaczyna się mój mały problem - GDZIE KUPIE SAME PINY do tych wtyczek które idą do wzmacniacza? Bez nich nic nie zdziałam... Kupował je ktoś kiedyś gdzieś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tu zaczyna się mój mały problem - GDZIE KUPIE SAME PINY do tych wtyczek które idą do wzmacniacza? Bez nich nic nie zdziałam... Kupował je ktoś kiedyś gdzieś?

 

Na allegro szukałeś? http://allegro.pl/listing/listing.php?string=piny+iso&utm_source=opera&utm_medium=link&utm_campaign=opera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a Te piny w tej wtyczce przy wzmacniaczu to zwykłe piny do gniazd ISO? po wyjęciu wtyczki ze wzmacniacza nie widziałem jakie tam piny siedzą i nawet nie myślałem że to mogą być te piny, bo wtyczka całkiem inna...

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Udało mi się rozebrać tę wtyczkę i wyjąłem jeden pin. Wygląda jak te ISO ale zastanawia mnie czy to zwykły czy nie miniISO bo tam do zasilania idą takie same piny lecz większe i to chyba te są zwykłe ISO.

 

 

Czy ktoś może mi potwierdzić czy są to mini ISO??

Edytowane przez mareks6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc tak na pytanie czy to piny miniISO mogę już sam sobie odpowiedzieć i dla tych którzy w przyszłości będą potrzebowali takiej informacji, że TAK są to takie piny. Wymontowałem MFD, wypiąłem jeden żółty wtyk miniISO i po wyciągnięciu z niego jednego konektora upewniłem się że to ten sam pin.

 

Teraz mam inne pytanie - czy ktoś ma schemat połączenia tego wzmacniacza do MFD? Nic mi po pinach jak nie będę wiedzieć jak podłączyć te 8 głośników...

 

Kolejne pytanie czy do Harmana trzeba poprowadzić jakieś dodatkowe sygnały z żółtej kostki miniISO w MFD? Słyszałem że w FDP Nokia jaki teraz mam idą tylko 2 kanały sygnałowe a Harman potrzebuje 4 ale nikt tego nie potwierdził na forum...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry tomcio1 ze zasmiecam ci temat, ale nie moge znalesc odpowiedzi na nurtujacy mnie od tygodni temat.

 

Navi MFD ze zmieniarka i wzmacniaczem w bagazniku. Kilka tygodniu temu lala sie woda na wzmacniacz w bagazniku. Pewnego dnia wsiadam do auta a sprzet nie dziala, poszedlem do bagaja a kostki od wzmacniacza zalane woda, wyczyscilem, wysuszylem i jak zamatowalem go spowrotem, dzwiek z glosnikow nie byl taki sam jak przed awaria. Tzn. dzwiek jest tak jakby czlowiek siedzial w hali na koncercie. Wiem ze ten wzmacniacz jest pod DSP ale u mnie nie ma mozliwosci zmiany barwy dzwieku.

 

Ktos mial podobny problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności