Skocz do zawartości
mat1as

jaką końcówkę tłumia kupić??

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

 

Mam passata b3 sedana z silnikiem 1,6 (1F) . Ze względu na tak mały silnik jest taki śmieszny mały wydech o średnicy może 4,5 cm :-)) <lol>

Żeby to jakoś wyglądało to chce kupić jakąś końcówkę , żeby to jakoś wyglądało .

Oglądałem już końcówki firmy ulter - dają 24 miechy garancji i widać że sa ładnie zrobione tylko nie wiem która bedzie dobrze wygladała na tej stronie są końcówki na które patrzyłem i nie wiem na którą się zdecydować :

http://sklep.tuning.pl/dzial.php?d_id=97346

Myślałem nad tą oznaczoną NX01, NX04 lub NX07 tylko nie wiem która bedzie najlepiej wyglądać żeby nie było śmiesznie :)

Jak my.ślicie która z nich będzie najlepiej pasować - żeby nie była za mała ani za duża - pomóżcie podjąc decyzję .

 

 

jeszcze jedno pytanko - jaką średnice mają koncówki rur wydechowych w mocniejszych silnikach bo wiem, ze np. w 1,8 czy 2,0 na koncu tłumika jest orginalna końcówka szersza - jaki ona ma wymiar??(średnicę)??

 

czekam z niecierpliwością na odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość BARANMC

To jest fajne tylko na lato ,miałem juz kilka koncowek i wszystkie rdzewieję wez wyjątkow. Lepiej dołożyc pare złotych i kupic sportowy tłumik :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dopowiem jeszcze cos niezaleznie od producenta koncowek - montaz koncowki musi byc w taki sposob, by nie bylo widac, ze to sama koncowka. Ile juz samochodow na miescie widzialem, ktore maja wielka koncowke a 3cm pod zderzakiem widac, ze jest zamocowana na malutkiej rurke. Wyglada to conajmniej smiesznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kubelt dobrze mówi

ja ze swej strony dodam jeszcze, żebyś jak ognia unikał tego sklepu, do którego nawiązujesz z proponowaną końcówką :(

 

polecić za to mogę podwarszawską firmę El-Tec. Końcóweczkę będziesz miał dorobioną odpowiednio do długości / miejsca w zderzaku, przyspawaną elegancko, żadnych przejściówek czy brzydkich śrubek :)

 

Przerabiałem już końcówki od 110mm (w micrze), przez dwururkę wciętą w zderzak (partner) (tu nawet się pochwalę)

wydech24wx.th.jpg

 

ale generalnie zachorowałem na wydech a'la Passat W8. Oryginalny spojler pod zderzak + takie cudo... tylko muszę zebrać odpowiednią ilość $$ :

189passat2b0sy.jpg

 

dwururka ścięta pod takim kątem, żeby komponowała się z płaszczyzną zderzaka... miód. Tylko, że z jednej strony, bo nie chce mi się odstawiać rzeźby z dwoma tłumikami :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rapix

marecek zgadzam sie wydech z W8 jest piekny i z jednej strony bedzie naprawde fajnie... ogólnie lubie jak sa dwururki byle nie za wielkie i nie zagiete do gróy ;) :grin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość krystian_s1

mi osobiscie w komiaczkach podobaja sie takie :grin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok to jeszcze pomyślę bo nie chce wydawać majątku na koncówkę ale chce żeby to jakoś wyglądało a nie taka cieniutka s ieszna ruruka jak mam teraz dzięki za wszyscho pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość snoo
jeszcze jedno pytanko - jaką średnice mają koncówki rur wydechowych w mocniejszych silnikach bo wiem, ze np. w 1,8 czy 2,0 na koncu tłumika jest orginalna końcówka szersza - jaki ona ma wymiar??(średnicę)??

 

U mnie jest owalna koncowka podobna do NX10 (ksztalt oraz wymiar na oko podobny) i wyglada dobrze - jak swoja umylem i pojechalem delikatnie pasta to nawet sasiad ja zauwazyl i bardzo byl zdziwiony jak sie dowiedzial ze to oryginalna :D .

 

Gdybym wiec mial wybierac to chyba zdecydowalbym sie wlasnie na cos takiego ze wzgledu na podobienstwo do oryginalu.

 

PS Koniecznie posluchaj "kubelt'a" - zamontuj ja porzadnie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość robert

ja bym na twoim miejscu przyszczedzil pare zlotych wiecej i kupil jednak caly sportowy tlumik.bedzie ladnie eygladalo a idzwiek moze byc milszy dla ucha :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Pit
polecić za to mogę podwarszawską firmę El-Tec. Końcóweczkę będziesz miał dorobioną odpowiednio do długości / miejsca w zderzaku, przyspawaną elegancko, żadnych przejściówek czy brzydkich śrubek

Masz może namiary na tą firmę :?: Ja mam wydech jak w W8 na zdjęciu tylko bardziej schowany (trzeba by było wycinać zderzak na końcówki)a ten z W8 bardzo mi się podoba :D Sam wolę się nie podejmować takiej roboty nie darowałbym sobie gdybym coś schrzanił ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od kilku lat strona ciągle zmienia layout i nigdy nie wychodzi z fazy testów, ale znjadziesz tam namiary: http://www.el-tec.pl/ :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Pit
od kilku lat strona ciągle zmienia layout i nigdy nie wychodzi z fazy testów, ale znjadziesz tam namiary: http://www.el-tec.pl/ :)

8) Dzięki serdeczne ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
polecić za to mogę podwarszawską firmę El-Tec. Końcóweczkę będziesz miał dorobioną odpowiednio do długości / miejsca w zderzaku, przyspawaną elegancko, żadnych przejściówek czy brzydkich śrubek

Masz może namiary na tą firmę :?: Ja mam wydech jak w W8 na zdjęciu tylko bardziej schowany (trzeba by było wycinać zderzak na końcówki)a ten z W8 bardzo mi się podoba :D Sam wolę się nie podejmować takiej roboty nie darowałbym sobie gdybym coś schrzanił ;)

Pit możesz zapytać w serwisie o tą czarną dokładkę do tylnego zderzaka, może nie kosztuje dużo i będzie zajefajnie wyglądać i nie trzeba będzie wycinać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Pit
Pit możesz zapytać w serwisie o tą czarną dokładkę do tylnego zderzaka, może nie kosztuje dużo i będzie zajefajnie wyglądać i nie trzeba będzie wycinać.

8) Dzięki serdeczne za podpowiedź (zawsze powtarzam co dwie głowy to nie jedna :D )masz rację zamiast ciąć i niewiadomo jaki może być efekt lepiej się zorientować w serwisie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wytrzymałem... byłem w El-Tec'u... umówiłem się na wtorek (wcześniej nie mam kiedy), więc... :622:

 

szkoda tylko, że się przed poniedziałkowym spotem nie wyrobię :647:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość schak

ja końcówke zrobie sobie sam zamierzałem właśnie na styl W-8 mam już rure chromowaną i pomysł na całe rozwiązanie z jednym tłumnikiem.

A montyjąc (przez przyspawanie) końcówke do tłumnika można sobie samemu wyregulować jak głośno ma buczeć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze, byłem, założyłem... teraz mam mieszane uczucia :| Muszę się do tego przyzwyczaić... :610:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kurcze, byłem, założyłem... teraz mam mieszane uczucia :| Muszę się do tego przyzwyczaić... :610:

zapodał byś jakieś foty tego cuda co założyłeś :641:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Pit
kurcze, byłem, założyłem... teraz mam mieszane uczucia :| Muszę się do tego przyzwyczaić... :610:

Daj foty to ocenimy może przesadzasz trochę z tymi uczuciami :643:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, kiepskiej jakości, ale są:

 

t_0000148.jpg t_0000149.jpg t_0000150.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności