Skocz do zawartości
karhu

ogrzewanie postojowe webasto passat b6 2.0 diesel

Rekomendowane odpowiedzi

W związku z moim poprzednim pytaniem , o niedziałające webasto - zajżałem do schowka gdzie powinien być dodatkowy akumulator od webasto no i zoooooonk akumulatora nie ma , bezpiecznika na kablu zasilającym również.

Moje pytanie czy mimo braku akumulatora ogrzewanie postojowe powinno działać czy nie będzie ?

Jaki tam powinien być akumulator (jakie wartości) i jakiej mocy bezpiecznik ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W związku z moim poprzednim pytaniem , o niedziałające webasto - zajżałem do schowka gdzie powinien być dodatkowy akumulator od webasto no i zoooooonk akumulatora nie ma , bezpiecznika na kablu zasilającym również.

Moje pytanie czy mimo braku akumulatora ogrzewanie postojowe powinno działać czy nie będzie ?

Jaki tam powinien być akumulator (jakie wartości) i jakiej mocy bezpiecznik ?

 

 

o ile się nie mylę to akumulator jest taki sam jak ten z przodu, bezpiecznik 40 Amper chyba, ale co byś nie założył pewnie będzie dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jakiś stary aku w piwnicy , naładuję go trochę przez noc i jutro podepnę na prubę. Mam nadzieję że ogrzewanie zaskoczy chociaż ktoś ten akumulator wyciągnął i zastanawiam się jaki był powód. Poprzedni właściciel twierdzi że nic nie wie na temat webasto , wcale nie używał bo ma garaż.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że bez akumulatora na odpalonym silniku powinno działać... ale nie wiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na odpalonym też nie działa. Okaże się jak podłącze aku czy jeszcze jest coś nie tak czy to była przyczyna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po podpięciu akumulatora i włączeni webasto przez jakiś czas słychać było z komory silnika szum ale kontrolka ogrzewania nie swieciła ani nie działały w aucie nawiewy. Nie wiem więc czy działało prawidłowo czy coś jest zepsute. Muszę chyba pierw kupić dobry aku bo ten mój stary po całej nocy ładowania chyba nie wytrzymał bo po poru próbach załączania przestało szumieć.

Czy przy prawidłowym działaniu ogrzewania ta kontrolka na włączniku świeci przez cały czas działania ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy przy prawidłowym działaniu ogrzewania ta kontrolka na włączniku świeci przez cały czas działania ?

 

tak, świeci cały czas na pomarańczowo/żółto, po krótkim czasie dołączają się wentylatory z kilatronikiem (po kilku minutach), można tez wcześniej załączyć wentylatory ręcznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam problem został rozwiązany winą było faktycznie paliwo po zatankowaniu do pełna paliwa na markowej stacji wszystkie problemy znikneły piecyk hula aż miło .wynika z tego że termo topV jest wrażliwe na jakość paliwa .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak, świeci cały czas na pomarańczowo/żółto, po krótkim czasie dołączają się wentylatory z kilatronikiem (po kilku minutach), można tez wcześniej załączyć wentylatory ręcznie.

 

nawiew wnętrza pojazdu zacznie działać jeżeli temperatura płynu (chłodniczego) osiągnie 30 stopni C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanko odnośnie podmiany webasta obecne (niedziałające) to 3C0 815 005AA interesuje mnie jakie inne nr-y webasta moge włożyć do paska żeby nie było komplikacji, znajomy ma vag-coma vcdsa i inne interfejsy także napewno mi zakoduje jeśli to możliwe. Pacjent to B6 2.0 TDI BMR 2007r WVWZZZ3CZ8P016112

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odgrzewam kotleta...

czy ma ktoś może dostęp do schematu albo rysunków gdzie znajduje się antena i centralka webasto. Problem opisywałem wcześniej tj. nie startuje z pilota. Mogę podać VIN jak to pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrzyłeś w bagażniku pod klapką z prawej strony ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od tego jakie masz webasto i czy aby napewno masz Telestrart. Najlepiej zób autoscan i jak jest błąd pilota / anteny to bedzie widac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piszesz o oczywistościach - przeczytaj moje wcześniejsze posty w tym temacie.

Ale... działało i od pewnego czasu nie działa - więc telestart jest (wykluczam kradzież bo było by coś widać). Urządzenia to fabrycznie montowane ThermoTop V. W autoscan-ie ani w grupie 18 nie ma tj. błędu. Pilot ma nową baterię. A zachowanie jest takie jakby się nie komunikował z centralką (szybko migające zielone światełko - albo czerwone jak by się chciało wyłączyć urządzenie) stąd moje poszukiwania anteny i centralki telestart. Pierwsze zaplanowane działanie to próba ponownego zakodowania pilota - do tego trzeba zresetować centralkę poprzez jej odłączenie. Jeżeli to nie pomoże to podłączenie innej anteny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszesz o oczywiśtościach a tak oczywistej rzeczy jak zakodowanie ponowne pilota nie zrobiłeś. Telestart działa nawet na spinaczu biurowym. Brak anteny w telestarcie tez powinien być widoczny w błędach.

Edytowane przez Major

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli bez anteny też jak np. blisko będę trzymał pilota... a u mnie nie działa - ale mogę Cię zapewnić że działało bardzo poprawnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez anteny to nie, kawałek kabelka, drutu musi byc. Ostatnio kolega podłaczał testart i miał jakis tam kabelek antenowy, a chciał podłaczyc pod antene dachową od Tiguana , i nie działalo, nie było zwrotnego sygnału , a webasto się załączało. Zacznij od pilota. Błędy sprawdzasz VCDS-em czy czyms innym? Bo raz u jednego nie dziaąłl owebasto i VCDS zgłaszał błąd pompki V55 a VAG CAN PRo nic nie pokazał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam VCDS i komunikuje się z webasto bo np. błędy braku płomienia pokazuje. Właśnie moja antena dachowa nie ma złącza do webasto więc musi być gdzieś indziej umiejscowiona. Pisząc bez anteny miałem na myśli to, że jest ona fizycznie podłączona ale nie zbiera dobrze. O ile wiem komunikacja pomiędzy webasto i pilotem jest dwukierunkowa - jak się nie dogadają to nie będzie działać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zwrotnie to chyba tylko status dostajesz i wątpię aby tam była jakakolwiek bardziej skomplikowana transmisja, aczkolwiek mogę się mylić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurrrka jasna... moje webasto znowu nawaliło... ma ktoś jakis pomysł, co może być uszkodzone gdy webasto ma takie objawy:

 

1. Webasto startuje, normalnie się rozpala.

2. Jak sobie podziała powiedzmy 30 sekund, to nagle gaśnie płomień i pokopci chwile... potem znowu zaczyna się rozpalać... i tak w kółko.

 

Błędy to: "brak płomienia" oraz "zgaszony płomień" ?

Tak jak gdyby się zalewało paliwem, albo dostawało za mało paliwa. Miał ktoś taki problem ? Pompka stuka sobie cyklicznie i wszystko niby ok.

 

Czasami potrafi działać bezbłędnie przez 2 tyg, a czasem jak ją najdzie to 2 tyg nie działa. Czasami po kilku próbach rozpalenia błąd znika i już potem działa ok. Jakby było coś walnięte na amen, to by nie działało wcale, ale kurka tak nie jest. Czasem działa idealnie, a jak najdzie ją faza to nie działa przez 2 tyg. Kurrr*** ten niemiecki grat mnie wykończy.

Edytowane przez ru-dy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności