Skocz do zawartości
karhu

ogrzewanie postojowe webasto passat b6 2.0 diesel

Rekomendowane odpowiedzi

I znowu się zaczęło,w styczniu wymieniłem pompkę cieczy i było ok. od dwóch dni Webasto nie może wystartować , błąd 1406 brak powstawania płomienia. Pewnie się skończy na wymianie całego palnika a na allegro są same używki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie :P Witam :) czytałem temat webasto na forum Tourana. Poniżej dodam zdjęcia z VCDS i link do filmiku. Na moje winna pompka. Piec startuje nagrzewa się jest ok a potem zimnym dmucha do środka... i błędy że piec wyłączony z powodu przegrzania. Na forum tourana pisali o testach pompki że ma spadać wartość po 3,4 sekundach z tych 100,6 a u mnie stoi w miejscu. Nie chciałbym 2 razy robić albo niepotrzebnie pompkę kupić. Co sprawdzić jeszcze i jak? pompka na stół? no ale wtedy 2 razy rozbieranie i czekanie za nową :D Zima idzie dobrze by było ogarnąć :D
 

 

IMG_20191026_141039.jpg

IMG_20191026_141050.jpg

IMG_20191026_141615.jpg

IMG_20191026_141628.jpg

IMG_20191026_141642.jpg

IMG_20191026_141733.jpg

IMG_20191026_141756.jpg

IMG_20191026_141820.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup pomkpę z opcją zwrotu i tyle. Wtedy na spokojnie, z częścią "na półce", będziesz sobie sprawdzał czy w ogóle pompka dostaje napięcie. Jeśli dostaje to pompka padła i tyle ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli odpalisz auto i wlaczysz webasto i działa a bez uruchomionego silnika się przegrzewa to 100% pompka wody. Zamawiaj bo zima tuz tuz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nr część pompki po zdjęciach ktoś podpowie? Bo są jakieś na większe wtyczki i mniejsze... Na 2 pin i 3 pin. Wypadało by zrobić przed zimą ?

Edytowane przez Zioolko00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
On 11/1/2019 at 3:04 PM, bubas16 said:

I znowu się zaczęło,w styczniu wymieniłem pompkę cieczy i było ok. od dwóch dni Webasto nie może wystartować , błąd 1406 brak powstawania płomienia. Pewnie się skończy na wymianie całego palnika a na allegro są same używki

U mnie podobnie, ale chcę jeszcze dać mu szansę, bo podobno jak długo nieużywany (heating od zeszłej zimy), to może wymagać "wypalenia". 4x pojawił mi się "no flame intermittent", głównie rano. Odpala, ale po kilku min gaśnie.

Ustawiaj na max grzania, może pomoże.

btw - palnik nowy znalazłem za 490pln

 

Edytowane przez maniujr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale numer , przy próbie włączenia pieca   wyskoczył taki komunikat . Zegary nie widzą webasta , to auto coraz bardziej mnie zaskakuje. Miał ktoś co takiego?

IMG_20191108_134019.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jak staruje bez problemów, przy wyłączonym silniku i po chwili uzyskuje dużą temperaturę to winna może być pompka V55. Tak było w moim przypadku, webasto startowało bez problemów również z telestartu. Po osiągnięciu temperatury wyłącza się awaryjnie. Działało prawidłowo tylko podczas pracy z silnikiem samochodu, ale to było spowodowane tym że obieg pompy wody odbierał ciepło z Webasto.  Vcds nie pokazywał żadnych błędów. V55 po rozebraniu kompletnie spalone wewnątrz (płytka pcb) 

Nowa pompka V55 to koszt około 300pln PIERBURG. Wymiana prosta, osłona silnika, prawa dolna część nadkola, opaska trzymająca pompkę na jedną śrubę. Potrzebne szczypce zaciskowe do węży aby nie stracić płynu chłodniczego. Wtyczkę miałem ok, do pompki jest nowy kabel jeżeli są jakieś problemy  to można wymienić. Można sobie pomóc odkręcając kratkę zderzaka i halogen, wtedy dobrze wszystko widać, choć i tak robimy wszystko od spodu. 

A przy okazji... jest w miarę "dobre" dojście do wymiany/sprawdzenia pompki spryskiwaczy reflektorów jeżeli ktoś ma z nią problem. Ja tydzień po wymianie V55 musiałem wymienić pompkę spryskiwaczy i wszystko na nowo rozbierałem, dlatego po zdemontowaniu tych elementów możliwa jest wymiana bez zdejmowania zderzaka. 

Pozdrawiam.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat wyjaśniony, Webasto weszło w tryb zablokowanie i dlatego znikło z zegarów,odblokowalem kompem i jest ok .ale nadal nie chce wystartować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro masz kompa, to puść "output test" czyli po kolei uruchamia palnik, pompki, dmuchawę itd.

jakieś błędy pokazuje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam odisa jeszcze dobrze go nie ogarnąłem. Mam podejrzenie że pompka paliwa padła- w styczniu gdy zdechła pompka cieczy to webasto prubowało sie uruchomić  i gasło robiąc zarąbistą zadymę teraz też próbuje odpalic i gaśnie ale dymek to jak zgaszonej zapałki leci 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
On 11/8/2019 at 1:08 PM, maniujr said:

U mnie podobnie, ale chcę jeszcze dać mu szansę, bo podobno jak długo nieużywany (heating od zeszłej zimy), to może wymagać "wypalenia". 4x pojawił mi się "no flame intermittent", głównie rano. Odpala, ale po kilku min gaśnie.

Ustawiaj na max grzania, może pomoże.

btw - palnik nowy znalazłem za 490pln

 

U mnie zakończyło się na wymianie pieca (robota + piec po regeneracji 1100pln). Stary był w agonalnym stanie (palnik umarł, dmuchawa wyła, wszechobecna korozja, nawet na wydechu i mocowaniach pieca), co wg serwisanta jest normą po 9-10latach. Miałem już permanentne zanikanie płomienia. Foto pieca po regeneracji z 2letnią gwarancją.

 

Resized_20191116_110008.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie w którym miejscu jest pompka paliwa od Webasto ,niema garażu a na dworze trochę zimno nie chce marznąć szukając tej pompki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinna być zamontowana w przedniej części zbiornika paliwa, pod osłoną termiczną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i mi się udało naprawić moje webasto. wskazówka z forum, że to pompka pomogło (choć nie do końca). Okazało się, że poprzedni właściciel zamontował jakąś nieoryginalną pompkę z innym rozstawem przyłączy i dorobił króćce wodne, które utworzyły łuk, który to natomiast zapowietrzył się przy wymianie płynów w chłodnicy i dlatego się webasto wyłączało po 2 minutach. wystarczyło rozprostować króciec tak aby bąbel powietrza sie wydostał z pompki i wuuuaaalla - działa. 

Webasto_pompa_cyrkulacyjna_2.jpg

Edytowane przez gagi3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie fi mają węże które wchodzą do Webasto? ,w poniedziałek będę wyciągał piec  i nie wiem jaką złączkę kupić żeby węże połączyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

W moim passacie CC zdemontowałem jakiś czas temu dodatkowy aku.Teraz zamontowałem ponownie ale Webasto nie chce działać jako ogrzewanie postojowe.Uruchamia się tylko jak odpalony silnik.Dodatkowo jest błąd :

01207 - Control Module for Auxiliary Heater (J364)

004 - No Signal/Communication

Freeze Frame:

Fault Status: 01100100

Fault Priority: 2

Fault Frequency: 1

Reset counter: 122

Mileage: 269055 km

Time Indication: 0

Date: 2019.12.14

Time: 10:04:26

Na włączonym zapłonie nie działa także nadmuch w środku.Ktoś coś podpowie????

Edytowane przez pawela122

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.11.2019 o 17:09, bubas16 napisał:

ja mam odisa jeszcze dobrze go nie ogarnąłem. Mam podejrzenie że pompka paliwa padła- w styczniu gdy zdechła pompka cieczy to webasto prubowało sie uruchomić  i gasło robiąc zarąbistą zadymę teraz też próbuje odpalic i gaśnie ale dymek to jak zgaszonej zapałki leci 

Jak robi zadymę to może być zabrudzona lub dziurawa siatka palnika. Miałem Webasto w focusie i nawet kupiłem świece nowa a okazało się że była zniszczona ta siatka. Kopciło pięknie. 

 

Tak na stronie, czy w by lub B7 nie było innego podgrzewania płynu oprócz Webasto? Mój samochód słabo się grzeje a nie ma Webasto. Czy nie było innego podgrzewacza który można by założyć?. Webasto to koszty i dużo roboty. We wcześniejszych wersjach były podgrzewacze że świecami.

Edytowane przez Whiro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.11.2019 o 17:09, bubas16 napisał:

ja mam odisa jeszcze dobrze go nie ogarnąłem. Mam podejrzenie że pompka paliwa padła- w styczniu gdy zdechła pompka cieczy to webasto prubowało sie uruchomić  i gasło robiąc zarąbistą zadymę teraz też próbuje odpalic i gaśnie ale dymek to jak zgaszonej zapałki leci 

okazało się że palnik się skończył , webasto wróciło do auta i mrozy mi nie straszne 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Whiro napisał:

(...) Czy nie było innego podgrzewacza który można by założyć?. Webasto to koszty i dużo roboty. We wcześniejszych wersjach były podgrzewacze że świecami.

Świece to były w 1.9 TDI-VP. W silniku sprzed prawie 30 lat.

Defa robi podgrzewacze elektryczne bloków silnika, ale są inne opcje ale nie każda do zastosowania z zasilaniem +12V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności