Skocz do zawartości
karhu

ogrzewanie postojowe webasto passat b6 2.0 diesel

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj, dzień po zrobieniu traski, spróbowałem i po minucie zrobił chmurę dymu. Więc paliwo zaczęło dochodzić - jest lepiej.

Przerwałem niestety, bo wzbudza sensacje taki dymiący samochód.

Czyli, albo było przytkane albo zapowietrzone. Ciekawe...

 

Zatankowałem do pełna i ogrzewanie ruszyło.

Wygląda na to, że w zbiorniku w środku na połączeniu przewodu paliwowego jest nieszczelność i zaciąga powietrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Poszukuje kogoś kto podejmie się montażu webasto w B6 z Małopolski? Jest ktoś godny polecenia kto zrobi to fachowo bez metody prób i błędów :) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie o Webasto Thermo Top V - czy ta wersja ma tryb wentylacji (lato) ? jeśli tak, jak go uruchomić. Mam org pilota T91, ale on ma tylko ON/OFF, więc zakładam, że po uruchomieniu grzeje... :niekumam

 

znalazłem manual do T91, ale jest tu mowa o Thermo Top Evo.. czy V i Evo to to samo ??

 

https://www.webasto.com/fileadmin/webasto_files/documents/country-folder/poland/Car/Technical-documentation/car_parkingheater_Telestart_T91_manual_poland.pdf

Edytowane przez maniujr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szybkie pytanie o Webasto Thermo Top V - czy ta wersja ma tryb wentylacji (lato) ? jeśli tak, jak go uruchomić. Mam org pilota T91, ale on ma tylko ON/OFF, więc zakładam, że po uruchomieniu grzeje... :niekumam

 

znalazłem manual do T91, ale jest tu mowa o Thermo Top Evo.. czy V i Evo to to samo ??

 

https://www.webasto.com/fileadmin/webasto_files/documents/country-folder/poland/Car/Technical-documentation/car_parkingheater_Telestart_T91_manual_poland.pdf

 

A nie masz ustawień w liczniku? Ja sobie na lato przestawiam w liczniku w zakładce webasta. Przestawiam z ogrzewanie na wentylacja i z pilota tylko wentylatory we wnętrzu startują. Nie wiem czy dobrze pamiętam ale gdzieś w instrukcji samego webasta czytałem że kombinacją przycisków w pilocie też da się przełączyć z grzania na wentylację. Może jeszcze ktoś napisze dokładniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A nie masz ustawień w liczniku? Ja sobie na lato przestawiam w liczniku w zakładce webasta. Przestawiam z ogrzewanie na wentylacja i z pilota tylko wentylatory we wnętrzu startują. Nie wiem czy dobrze pamiętam ale gdzieś w instrukcji samego webasta czytałem że kombinacją przycisków w pilocie też da się przełączyć z grzania na wentylację. Może jeszcze ktoś napisze dokładniej.

 

Jest w kompie ;-). Dopiero dzisiaj tam zajrzałem. W moim linku jest instrukcja po polsku i tam jest opisane to o czym mówisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie jestem tu nowy więc przepraszam za ewentualne błędy, Mam paska b6 2.0 tdi bkp z 2006 roku wyposażonego w webasto które można odpalić z pilota, od jakiegoś czasu przy próbie włączenia webasto zarówno z pilota jak i za pomocą guzika w panelu nawieów na chwile włącza się pompka podająca paliwo ale webasto nie załącza się, po oczytaniu błędów wyskoczyły dwa,tj   01406-nie został uformowany płomień oraz   02251-jednostka grzałki zablokowana, co może być uszkodzone waszym zdaniem?jak to ogarnąć?

By marcin_pesel,

przenoszę do odpowiedniego działu/tematu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zacznij od odblokowania VCDS'em webasto, a potem zrób selektywne uruchomienie każdego z elementów w celu sprawdzenia

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje Webasto puszcza taką chmurę, że faktycznie wygląda jakby się paliło pod maską :) Mam błąd brak płonienia i niskie wskazania z czujnika paliwa. Miał ktoś taki błąd? Wcześniej myślałem, że to pompa wody nawala bo nie grzeje mi wnętrza - leci zimne powietrze z nawiewów. 

Tak na szybko rozwiązałem problem wyciągając bezpiecznik od Webasto. Ktoś wcześniej pisał o jakimś guziku do "ogłupiania" wskazań temperatury, ale ja proponuję wyjąć bezpiecznik 43 od strony kierowcy. Ogrzewanie nie odpala się więc już nie wzbudzam zainteresowania na parkingach. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda, że Twoje webasto odpala, ale brak płomienia (pewnie po chwili) powoduje dymienie. Prawdopodobnie spowodowane jest to drugim błędem, czyli coś z paliwem. Jak zdąży uruchomić climatronic to wieje zimnym, bo piec nie nagrzewa wody. Jak piec zgaśnie nie powoduje to wyłączenia climatronica. U mnie też tak było, ale problem był z pompką wody (piec gasł, bo woda się za bardzo grzała, a nie było obiegu).

Rozwiń błąd "niskie wskazaniz z czujnika paliwa".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź maniujr. Dokładniej to coś takiego się pojawia jak poniżej:

 

 

Control Module Part Number: 1K0 815 007 BH

  Component and/or Version: Standheizer     042 4404

           Software Coding: 0001012

            Work Shop Code: WSC 00011 888 96745

                      VCID: 6BC1E7D3D385055ADA52491-803E

2 Faults Found:

 

01406 - No Flame

            000 -  -  - Intermittent

             Freeze Frame:

                    Fault Status: 00100000

                    Fault Priority: 3

                    Fault Frequency: 6

                    Reset counter: 30

                    Time Indication: 0

 

             Freeze Frame:

                        Start

                    Temperature: 68.0°C

                    Temperature: -48.0°C

                    Voltage: 12.07 V

 

00664 - Fuel gauge

            002 - Lower Limit Exceeded - Intermittent

             Freeze Frame:

                    Fault Status: 00100010

                    Fault Priority: 6

                    Fault Frequency: 4

                    Reset counter: 30

                    Mileage: 376647 km

                    Time Indication: 0

                    Date: 2017.11.13

                    Time: 10:20:44

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech się ktoś wypowie, kto potwierdzi na 100%, ale mi to wygląda na problem z wydajnością pompki paliwa.

Uruchamiałeś selektywnie każdy element ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie bo ostatnio mi czasu brakuje, dlatego doraźnie odłączyłem bezpiecznik. Musiałbym poczytać instrukcję jak to zrobić bo kabel i VCDSa mam, tylko nie mam kiedy. 

Jeśli to pompka paliwa to rozumiem że webasto ma swoją, którą wystarczy wymienić i po sprawie? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba w weekend podepnę VCDS i posprawdzam bo przydałoby się grzanie w chłodniejsze dni. Ma ktoś pod ręką instrukcję selektywnego uruchamiania? Będę wdzięczny za podesłanie lub krótki opis jak to zrobić :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wejdziesz w VCDS w AUX HEAT (18) to tam jest coś ala SELF TEST czy jakoś tak. Klikasz i po kolei włącza. Przycisk jest gdzieś obok przycisku do zaczytywania błędów.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

11 godzin temu, robak2103 napisał:

Chyba w weekend podepnę VCDS i posprawdzam bo przydałoby się grzanie w chłodniejsze dni. Ma ktoś pod ręką instrukcję selektywnego uruchamiania? Będę wdzięczny za podesłanie lub krótki opis jak to zrobić :)

 

54 minuty temu, maniujr napisał:

Jak wejdziesz w VCDS w AUX HEAT (18) to tam jest coś ala SELF TEST czy jakoś tak. Klikasz i po kolei włącza. Przycisk jest gdzieś obok przycisku do zaczytywania błędów.

 

Output Test:

AucHeatController.png

I masz kolejne kroki (tu akurat silnik) - będzie albo "selective" czyli wybór co chcesz testować albo samo "start" - i testuje kolejne elementy według kolejności zaprogramowanej w sterowniku.

output-tests01.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, odgrzeję trochę temat. Chciałby dołożyć do B6 2.0 TDI ogrzewanie postojowe Webasto.

Pierwsze pytanie co muszę posiadać żeby to wszystko zaczęło grzać?

-piec kompletny z pompą V55
-pompę do zbiornika
-pompkę paliwa
-zbiornik spryskiwaczy (bo mam BiXenon)
-przewody paliwowe i wodne
-instalację elektryczną
-panel climatronic

O czym jeszcze zapomniałem? Muszą być jakieś konkretne numery pieca? Jak wygląda sprawa z drugim akumulatorem w bagażniku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbiornik do spryskiwaczy jest taki sam z tego co pamiętam. Drugi akumulator nie jest niezbędny (jeden z forumowiczów pisał, że można zakodować tak aby działało na jednym ale musi być nieco większy aby nie zabrakło prądu do uruchomienia silnika).

Pompy w zbiorniku nie trzeba zmieniać, bo można zmodyfikować oryginalną zestawem doposażeniowym z Webasto (wtedy rurki ze zbiornika i sama pompka są z zestawu Webasto, a od pompki do pieca oryginalne VW).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam. 

Mam webasto z telestartem dołożone przez serwis Vw. Jest tylko jeden akumulator. 

Najlepsze, że zamontowali wszystko z drugiej strony. Musieli wyciąć nowy otwór w osłonie silnika pomimo istnienia oryginalnej dziury. 

Edytowane przez lysy78_03

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, lysy78_03 napisał:

Potwierdzam. 

Mam webasto z telestartem dołożone przez serwis Vw. Jest tylko jeden akumulator. 

Najlepsze, że zamontowali wszystko z drugiej strony. Musieli wyciąć nowy otwór w osłonie silnika pomimo istnienia oryginalnej dziury. 

ale co z drugiej strony ?

cały  piec ?

pokaz  fotki 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności