Skocz do zawartości
karhu

ogrzewanie postojowe webasto passat b6 2.0 diesel

Rekomendowane odpowiedzi

ja ma podobnie czasami i zastanawiam się czy to przypadkiem nie paliwo - chociaż tankuję regularnie na BP Ultimate i to raczej na jednej stacji...

za to o czym pisałem wcześniej - nierozwiązane - antena nowa wpięta w telestart i nic.

 

Jak się koduje piloty do webasto?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałby ktoś z wawy i okolic do chwilowej podmianki telestart T90? Nie udaje mi się zaprogramować pilota i chcę sprawdzić czy to nie przypadkiem wina telestartu.

Edytowane przez bocheno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do montażu Webasto z drugim akumulatorem i podczas tworzenia uproszczonego schematu ładowania drugiego akumulatora na nasunęło się pytanie.

Czy podłączenie, które zaznaczyłem czerwonym przewodem, które obecnie jest, powinno zostać? Czy należy je usunąć. A na schematach z ELSY nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi, a opisy są na dwóch różnych stronach.

 

2akumulator.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wierzę! :sciana Nikt nie dokładał drugiego akumulatora, przy montażu Webasto? :hym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No nie wierzę! :sciana Nikt nie dokładał drugiego akumulatora, przy montażu Webasto? :hym

 

dwóch moich znajomych zakładało webasto w warsztatach, w obu przypadkach nie montowali drugiego akumulatora, tylko zalecili nieużywania webasta na postoju w trybie miejskim zbyt często.

 

Co do Twojego pytania to poleciłbym zadanie tego pytania tutaj:

 

http://www.touranklub.pl/forum/viewtopic.php?f=18&t=28&view=unread#unread

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ktos juz wczesniej pisal ze mial podobny problem do mnie ale dla pewnosci wole jeszcze raz zapytac moze ktos pomoze. Moje webasto wlacza sie, pompka daje paliwo, rozpala sie ale nie daje cieplego powietrza do sroda. Ktos wczesniej pisal ze ma podobny problem i zeby sprawdzic pompke wody. Dzisiaj wyjolem halogen i sprawdzalem czy dziala. Dodam tylko ze na wlaczonym silniku grzeje. Rozpala sie, jest jakies stukniecie w pompce wody, moze dwa stukniecia i koniec, webasto sie wygasza. Jak zapale silnik to po chwili znowu sie rozpala. Mysle ze to wina pompki wody... Jak myslicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem uszkodzoną pompkę w swoim webasto.

 

Bez sprawnej pompki piec momentalnie rozgrzewa się do ponad 100°C i następuje jego wyłączenie aby uniknąć przegrzania.

 

Na włączonym silniku pompa główna rozwiązuje problem i dogrzewanie działa jak należy.

 

Pompę możesz sprawdzić VCDS, ale nie po błędach bo w niektórych przypadkach urywa się wirnik na pompie i vcds nie wyświetla błędu.

Możesz sprawdzić w blokach pomiarowych jaka jest temperatura pieca. Jeżeli w ciągu paru sekund od uruchomienia temp wzrasta do ponad 100°C to na 99% pompka do wymiany.

 

Ja miałem tak:

 

33z3gk3.png

 

 

Maksymalna temp. sprawnego pieca to 85°C potem przechodzi w Part Throttle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam wlasnie takiego programu:/ Jak podjade do jakiegos rzemienia to pewnie zaspiepwa z 50zl za podlaczenie kompa... Chyba zdejme zderzak i wyjme pompke. A jak rzeczywiscie to bedzie pompka to gdzie szukac czegos w normalnej cenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem od kolegi z forum tourana, który specjalizuje się w naprawie oraz przeróbkach z dogrzewacza silnika do pełnego ogrzewania postojowego. Cena ok 270zł, możesz też szukać na allegro lub ASO cena ok (cena w aso 700-1000zł).

 

Nr pompki V55 do Thermo Top V: 3C0965561 lub 1T0965561 (WAŻNE JEST UŁOŻENIE KRÓĆCÓW NA POMPIE)

 

Do pompki będziesz musiał jeszcze dokupić wtyczkę z pinami, bo oryg. pompka ma na stałe wlutowane kabelki. Przekładka to parę godzin jak robisz sam ;)

 

Trochę wydatków jest, ale warto w zamian za ciepło w kabinie podczas mrozów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy puszczanie co jakiś czas niedużego dymka z pary (tak zakładam, spalinami nie pachnie) tak gdzieś na środku auta jest normalne w tym webasto? Trochę uwagę zwraca.

 

Poza tym, że aku w nim mam do wymiany, to grzeje dobrze i nie wydaje żadnych niepokojących dźwięków poza cichym szumem pod maską.

 

Nie było w ogóle uruchamiane od 2008. :doh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ewidentnie wadliwa pompa wody w webasto.

Nie polecam kupowanie używanej (za chwilę padnie tak jak twoje) tylko nową np w ASO, trzeba odżałować kasę i kupić nową. Masz pewne 2 lata do ewentualnej reklamacji. Jak nie chcesz kupować w ASO to kup tam gdzie firma jest pewna, daje paragon lub fakturę i gwarantuje nowy produkt.

Pompę możesz wymontować podłączyć pod 12V i sprawdzić jak działa. Obstawiam że będzie się zawieszać i nie za każdym podaniem napięcia wirnik będzie się wzbudzał i kręcił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie polecam kupowanie używanej (za chwilę padnie tak jak twoje) tylko nową np w ASO, trzeba odżałować kasę i kupić nową

Racja , ja do swojego kupiłem w ASO i co ciekawe taniej w ASO niż na allegro ta sama pompka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro pojde do intercars i zapytam ile moze kosztowac taka pompka... Wiem ze na zime to jest extra sprawa i dlatego warto to zrobic... Tym bardziej ze mozna ustawic godz wlaczenia w komputerze i rano jest cieplutko. No chyba ze ktos z was moze ma taka pompke? Jak cos to prosze pisac. Jak najbardziej jestem zainteresowany!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie dział ogłoszeń

 

Powiem Ci ze Intercars tej pompki do webasto nie ma, jak już to mogą zamówić z ASO i dołożyć marże, idź od razu to ASO podaj VIN i negocjuj cenę pompki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz racje. Dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kamil, nie musisz zdejmować zderzaka aby wymienić pompę wody. Zdejmij osłonę silnika a pompa będzie pod webasto z prawej strony. Podepnij na krótko do aku i sprawdzisz sam. I nie jest to parę godzin roboty, wymiana na podnośniku to max godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzialem jak wyjolem kratke z halogenem to dostep do pompki jest w miare dobry. Jakby zdjac pampersa i odkrecic sygnal to chyba da rade. Ale to na pewno pompka. Myslalem ze moze gdzies nie laczy na kostce ale to nie to bo pompka nie ma kostki. Przewod wchodzi do srodka. Ruszalem nim i nawet pare razy uderzylem kluczem z mysla ze moze terapia wstrzasowa cos pomoze:) Nic to nie dalo.... Dzisiaj zadzwonie do serwisu i zapytam za ile moga mi taka sprzedac. Mam nadzieje ze nie 1000zl jak niektorzy pisza:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, pompa nie kostki, odetnij przewody i ja sprawdź bo może jest dobra w co wątpię ale....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z tego co widzialem jak wyjolem kratke z halogenem to dostep do pompki jest w miare dobry. Jakby zdjac pampersa i odkrecic sygnal to chyba da rade. Ale to na pewno pompka. Myslalem ze moze gdzies nie laczy na kostce ale to nie to bo pompka nie ma kostki. Przewod wchodzi do srodka. Ruszalem nim i nawet pare razy uderzylem kluczem z mysla ze moze terapia wstrzasowa cos pomoze:) Nic to nie dalo.... Dzisiaj zadzwonie do serwisu i zapytam za ile moga mi taka sprzedac. Mam nadzieje ze nie 1000zl jak niektorzy pisza:/

Kamil, ja to u siebie przerabiałem, tylko byłem mniej ambitny lub bardziej leniwy i podjechałem do firmy w cedzynie koło kielc która się tym zajmuje. Wymienili pompkę, zakodowali piloty, ich czas to około 3 godziny, ale ściągali zderzak. Pompki mają na stanie, jak króćce nie spasują to można tą część z nimi przełożyć ze starej pompki (tak było w moim przypadku) na wszystko 2 lata gwarancji, nalepka pod maską- koszt 700 pln zero stresu, pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konczac temat... W Kieleckim serwisie wolaja za taka pompke 570zl, w Intercars wolaja 550zl... Dzieki Hubert za podpowiedz z tym warsztatem w Cedzynie. Zadzwonilem do nich, za orginalna pompke z wymiana powiedzieli mi 520zl. 60km nie jest daleko wiec sie umowilem na wizyte i czesc. Szkoda pradu na samodzielne naprawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności