Skocz do zawartości
Gość tokarz

Samochód ściąga w lewo.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość tokarz

Witam,

 

mam zapytanie dotyczące trakcji pojazdu. Samochód mi zaczął ściągać w lewą stronę i był bardzo niestabilny w zakrętach (nie jestem w stanie sobie przypomnieć czy w tym samym czasie). Oddałem go na diagnostykę zawieszenia i wszystko podobno było ok; lewy łącznik stabilizatora do dokręcenia, co zrobiono na miejscu, ale nic się nie poprawiło.

Po pewnym czasie oddałem go na wymianę sprzęgła kpl. + uszczelniacza na tyle wału. Mechanik powiedział, że mam zablokowany mechanizm różnicowy, bo popękały tam jakieś pierścienie. Ponadto powiedziałem mu, żeby wymienił huczące w skrzyni biegów łożysko. Zrobił wszystko. Samochód po naprawie ściągał jeszcze bardziej, więc pojechałem na geometrię zawieszenia. Na szczęście stabilność w zakrętach została odzyskana (chyba rzeczywiście dwa koła kręciły tak samo).

Przed ustawieniem geometrii, samochód poszedł na diagnostykę zawieszenia. Jakieś luzy w lewym drążku kierownicym były, więc go wymienili (dziwne mi się wydaje, że na poprzedniej stacji tego nie wyłowili, mimo że od tego czasu przejechałem jakieś 2 tys. km; czyżby tak szybko doszło do zużycia tego elementu ?) i zrobili geometrię. Podobno nie wszystko dało się ustawić; na wydruku są podane wartości, ew. mogę to wkleić, jeśli będzie pomocne. O dziwo, po lewej stronie wszystko ustawione ok, a samochód właśnie na lewą ściąga.

 

Samochód niestety ściąga cały czas. Dużo mniej niż na samym początku, ale jednak. Tarcza hamulcowa nie grzeje się w czasie jazdy, więc blokowanie tłoczka odrzucam. Jakie mogą być jeszcze powody ?

Czasami wydaje mi się, że ściąganie ustęuje, a jest bardziej zauważalne w czasie szybszej, dłuższej jazdy, ale nie wiem czy to nie jest autosugestia. Może coś się grzeje w mechanzmie różnicowym ? Jest taka możliwość ?

Olej w skrzyni jest oczywiście świeży. Ściąganie nie jest zależne od tego czy mam włączony bieg, czy luz.

 

Ponadto samochód ściąga w czasie hamowania. Dość mocno, również w lewą stronę. Co może być przyczyną ? Ściągał wcześniej. Po wymienie płynu hamulcowego ściąga tak samo, więc układ chyba nie jest zapowietrzony ? Jakieś sugestie ?

 

Wiem, że temat jest skomplikowany, bo i różni mechanicy rozkładają ręce. Ale jest to męczące i niebezpieczne, a lubię jeździć sprawnym samochodem.

 

Pozdrawiam,

 

tokarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego, jak Ci sciaga auto 1 rzecz jaka zrob to sprawdz opony, bo najczesciej to one sa za to odpowiedzialne, jezeli opony sa ok i sprawdzone zamien lewa z prawa albo po przekątnej, i zobaczy jezeli ustapi sciaganie masz winne opony jezeli nie to temat rzeka:) zaczynajac od hamulców konczac na przegubach itd:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tokarz

Czy bez wyważania mogę zamienić strony ?

Ew. przy niedziałającym mechanizmie różnicowym mogły się nierównomiernie wycierać... I to chyba dość szybko ?

 

Niedługo będę zmieniał opony na zimowe, więc może poczekam jeszcze trochę. A jak znajdę chwilę, to pozamieniam miejscami obecne kółka.

 

Pytanie: jeśli okaże się, że to nie jest wina opon, to jak wygląda dalsza diagnoza ? Nie chcę pompować kasy w samochód na zasadzie, a może to, a może tamto... Choć wielu mechaników (naciągaczy) tak właśnie widzi rozwiązanie tego problemu...

 

Pozdrawiam,

 

tokarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy bez wyważania mogę zamienić strony ?

A nie lepiej odkręcić całe koła i zamienić stronami (do testów). ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tokarz

Tak chcę zrobić, ale czy przypadkiem lewa / prawa strona nie są inaczej wyważane ? Czy nie ma to znaczenia ?

 

Pozdrawiam,

 

tokarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piszesz że od początku ściąga.

jedz na rame niech pomierzą. Moze auto jest po dzwonie...

Jak jest to Ci go naprostują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale czy przypadkiem lewa / prawa strona nie są inaczej wyważane ? Czy nie ma to znaczenia ?

Raczej na 100% inaczej wyważona (tzn. ma inne ciężarki) ale to nie ma znaczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tokarz
ame niech pomierzą. Moze auto jest po dzwonie...

Jak jest to Ci go naprostują.

Może źle się wyraziłem. Po zakupie jeździł prosto. Po pewnym czasie zaczął ściągać i walka z tym schorzeniem trwa już dłuższy czas...

 

---------- Post added at 11:05 ---------- Previous post was at 11:04 ----------

 

Raczej na 100% inaczej wyważona (tzn. ma inne ciężarki) ale to nie ma znaczenia.

 

OK, podmienię koła stronami lub po przekątnej, jak kolega dd0_0bb poradził i dam znaka czy to coś zmieniło.

 

Pozdrawiam,

 

tokarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w takim razie przyczyną muszą być opony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że po zmianie opon stronami będzie ściągał w prawo ;) Też tak miałem.

Edytowane przez pszemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to trzeba tylną dać na przód.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to trzeba tylną dać na przód.

Nie. Jak po zmianie opon będzie ściągał w drugą to trzeba opony wyrzucić i kupić nowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ma zmieniac niedługo na zimowe to po co nowe?

dojechać te co są.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to już do decyzji użytkownika ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niekoniecznie po zmianie koła z lewej strony na prawa zmieni sie kierunek sciagania, jak ma opony kierunkowe i przezuci lewa na prawa, to i tak wada zostanie po stronie lewej tak jak ja np miałem bąbel ktory powodował sciaganie, w takim wypadku kierunkowe opony walnij przód na tył i bedziesz widział. ja np teraz kupiłem 4 nowe opony i zaczeło mi sciagać ale mam to w dupie nie bede nic przekładał jade na serwis zeby mi na gwarancji sprawdzili opony jak wyjdzie wada dadza nowa jak bedzie wszystko ok to wtedy poszukam dziury w zawieszeniu bo mogło sie np łozysko amora na gorze uszkodzic zmienił sie kąt i juz ciagnie duzo jest przyczyn, amortyzatory zużyte tez jak bardziej z prawej strony to na lewa bedzie sciagał:) szukaj:) powodzenia;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i zrobili geometrię. Podobno nie wszystko dało się ustawić

 

Jak wszystko gra w podwoziu to nie ma opcji żeby nie ustawić geometrii. Albo oni nie potrafili tego zrobić albo kupiłeś przystanek.

Można gdybać o przyczynach ściągania ale powyższe to podstawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrob geometrie komputerowa nie laserowa:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tokarz

Zrobiłem komputerową. Generalnie z tego co powiedzieli, to tyłu się nie ustawia, bo jest belka...

Z przodu nie ma żadnych luzów, ale powiedzieli, że wina może leżeć po stronie np. wahaczy. Cóż, przerzucę koła w wolnej chwili i zobaczymy co dalej. Na pewno dam znak co to dało.

 

Pozdrawiam i życzę dobrej nocy,

 

tokarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tokarz

Witam ponownie.

 

Sprawa wygląda następująco: wymieniłem reperaturki w obydwu zaciskach hamulcowych (zdecydowanie mniej ściąga w czasie hamowania) oraz zmieniłem opony na zimowe, oczywiście z ponownym wyważeniem felg. Samochód wciąż ściąga w lewą stronę w czasie jazdy.

 

Jakieś dodatkowe sugestie ?

Jak znajdę wydruk geometrii to wkleję, może to będzie pomocne. Trochę mnie już to irytuje.

 

Pozdrawiam,

 

tokarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... w tym momencie legła moja teoria o krzywych felgach. Mama miała takw mondeło. Koła krzywe powyżej tam 90-100 były drgania jak przy walniętym dwu-masie, a podczas hamowania walił jak głupi i auto szło na lewo. Teraz są inne prostsze koła i jest caca.

 

Sprawdzałeś gumę z łożyskiem która jest u góry amortyzatora? U taty też ściągało i pukało. Kupilismy dwie gumy, zabraliśmy się za wymianę a tak już dawno kulek nie było. Potem geometria i było ok.

 

PozdraVWiam

Młody

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności