Skocz do zawartości
wojciechk

Woda w bagażniku

Rekomendowane odpowiedzi

Skąd to sie wzięło. Czy ktoś ma pomysł.

 

Ja bym sprawdził organoleptycznie czy to woda potocznie zwana deszczówką czy może coś sie zesikało do bagaja a na serio napisz w dziale odpowiednim, poza tym pewnie uszczelka ci nie trzyma w bagażniku lub szybie którejś i sobie zacieka, a poza tym nie przejmuj się to tylko passat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sedanie miałem pękniętą masę uszczelniającą w miejscu jak na zdjęciu i tamtędy woda kapała do środka. Częściowo potem spływała do wnęki koła zapasowego, a częściowo pod kanapę.

zitk.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kombi czy sedan, B3 czy B4?

 

Passat B6 sedan

 

Ja bym sprawdził organoleptycznie czy to woda potocznie zwana deszczówką czy może coś sie zesikało do bagaja a na serio napisz w dziale odpowiednim, poza tym pewnie uszczelka ci nie trzyma w bagażniku lub szybie którejś i sobie zacieka, a poza tym nie przejmuj się to tylko passat.

 

obstawiam że woda w bagażniku znalazła się wyniku mycia auta na myjni ręcznej a poźniej po paru dniach ulewna pogoda dodała swoje. Pomimo tych typowań nie potwierdziłem tego.

 

W sedanie miałem pękniętą masę uszczelniającą w miejscu jak na zdjęciu i tamtędy woda kapała do środka. Częściowo potem spływała do wnęki koła zapasowego, a częściowo pod kanapę.

zitk.th.jpg

 

Tapicerkę wewnątrz auta mam suchą więc to, skąd i w jaki sposób to się dostało nie wiem. :hmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A patrzyłeś czy koło lamp nie cieknie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Passat B6 sedan

 

Trafiłeś w dział jak dzik w sosnę

 

tutaj rozmawiamy o B3-B4, tematy dotyczące B6 są niżej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.

jeśli chodzi o sedana to u mnie ciekło przez taką plastikową zaślepkę na łączeniu słupka tylnego z błotnikiem.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie bardzo umie sie polapac ktory tutaj post jest do kombi a ktory do sedana... a mam ten sam problem zbiera sie woda w tych schowkach. Mam kombi i szyber czy winne beda wezyki odprowadzajace wode z szybera czy uszczelki szyby???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zbiera sie woda w tych schowkach

Na chłopski rozum wężyki odprowadzające wodę z szybra nikt nie skierował do tych schowków bo to nie miało by żadnego sensu,

zatem tylko szyby.

Rozbierzesz plastiki, odnajdziesz śruby, zdemontujesz szyby, walniesz sylikon i .... wiem że łatwo się pisze gorzej zrobić ale to jedyne wyjście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na chłopski rozum wężyki odprowadzające wodę z szybra nikt nie skierował do tych schowków bo to nie miało by żadnego sensu,

 

wiele opinii slyszalem ze jesli te wezyki sa zatkane to wtedy sie tam woda zbiera... no ale sprawdze ta szybe i dam znac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odjedź szybrem do tyłu i będziesz miał wloty spływów na wierzchu. Wkład starej linki np od sprzęgła dobrze się sprawdza jako wycior ;)

Będziesz miał wtedy pewność czy rurki są drożne ale raczej będzie tak jak pisze Włodek, testowałem temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też zbiera się woda w tych korytkach w schowkach po bokach bagażnika (kombi). Rady wskazane wyżej zastosowałem: demontaż szyb i wklejenie na silikon, tam nie ma prawa przeciekać. Wężyki odprowadzające wodę od szyberdachu drożne i zamocowane prawidłowo. A woda jak leciała, tak leci nadal. Pojawia się gdzieś wewnątrz słupka, w którym schowane są dwie śruby od szyby i spływa po kablach kapiąc do tego korytka. Problem występuje po obu stronach samochodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Relingi sprawdziłeś? U mnie też się leje, ale temat olałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam na 100% pewne rozwiązanie(przynajmniej u mnie)co do wody w korytkach bagaznika,mianowicie pod listwami od relingów jest łączenie dwoch blach na kit i u mnie popękał ze starości i tędy ciekło,po zaklejeniu sylikonem całkowicie sucho.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam podobny problem - woda na dywaniku od strony kierowcy, passat b4 kombi. Może to być coś z szyberdachem, ale macie jeszcze jakieś inne pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szyby czasem nie wymieniałeś albo nie jest w roku którymś taka jakbym biała może sie po prostu szyba odkleiła i zacieka woda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzewam kotleta. Poki zima byla deszczowa zauwazylem wode w schowkach bocznych w bagazniku i w prawy i lewym. Na dodatek zauwazylem ze z lewej strony od srodka zaczela przez ta wilgoc pojawiac sie rdza. Auto poszlo na warsztat rdza wyczeszczona zakonserwowania i zamalowana. Podejrzenie poszlo na nieszczelne boczne szyby w bagazniku (tzw. Karoseryjne). W warsztacie zostaly wklejone na nowo ale problem sie nie rozwiazal. Pod warsztat nastepnie poszly teleskopy bo tez wpuszczaly wode. Zaklejone ale woda nadal sie pojawiala. Nastepnie okazalo sie ze masa utwardzajaca pod lampa popekala i tamtedy mogla wlewac sie woda. Miejsca te zostaly zaklejone. Wczoraj padal lekki snieg ktory sie topil. Z lewej sucho a z prawej ... no wlasnie powtorka z rozrywki. Tyle ze tym razem woda ewidentnie ciekla gora ale nie po sciance blotnika a po metalowej krawedzi do ktorej zamocowane sa plastiki. Czy moze to byc reling dachowy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uszczelka anteny albo mocowania relingów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy antenie w miare sucho (po za tym szybciej podsufitka wydalaby plamy). A przy relingu jakos wlasnie nie skupialem sie... jednak jezeli nie bedzie to reling to gdzie dalej szukac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uszczelka klapy może puszczać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności