Skocz do zawartości
wojciechk

Woda w bagażniku

Rekomendowane odpowiedzi

Woda w bagażniku, a dokładnie w pojemniku który mieści się po prawej stronie nad kołem (później postaram się zrobić zdjęcie).

Jak myślicie, którędy może się tam dostawać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

sam robilem porzadki pare dni temu w swoim pasku i z tylu z ciekawosci otworzylem zapasowke a tam...wodyyy 2 szmaty daly sie tam solidnie namoczyc dopiero jakos wybralem te wode. az farba odeszla, mysle ze dlugo tam stala. to samo plywalo w lewym schowku w korytku..w prawym sucho.. skad ta woda? nie mam pojecia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oba przypadki to albo przegniłe nadkola albo przegniłe błotniki za zderzakiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie woda pojawiała się przez uszczelki na kloszach lamp zespolonych. Gromadziła się w dolnej części klosza i przelewała przez otwór w błotniku. Trochę silikonu i wszystko wyschło. Sprawdzcie też wężyki odprowadzające wodę z szyberdachu, jeśli takowy macie. Wysunięte z otworów wprowadzają wodę do bagażnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początek wyciagnij sobie zaślepki które masz w zapasie to woda będzie sama spływać, miałem tak w drugim aucie, a woda dostawała się przez uszczelke z szyby, poczekaj aż wsystko wyschnie i zaklej silikonem albo żywicą od środka, no chyba że wymienisz uszczelke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lebow przegnite to raczej nie, bo woda zbiera się podczas stania auta a nie jazdy (jestem pewny)

 

The_Saint dokładnie u mnie to samo, tylko prawe korytko :)

uszczelka szyby ale w którym miejscu? (wrzucę zdjęcie to może ktoś obrysuje miejsce którędy może przeciekać)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
woda zbiera się podczas stania auta a nie jazdy

Sprawdź lampę i uszczelkę klapy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym postawił na nadkola jednak :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

The_Saint dokładnie u mnie to samo, tylko prawe korytko :)

uszczelka szyby ale w którym miejscu? (wrzucę zdjęcie to może ktoś obrysuje miejsce którędy może przeciekać)

Zdejmij plastiki góra dół i tylna szyba jest mocowana w ramce na śruby-wykręcić, oczyścić i wkleić na silikon, ewentualnie nowa uszczelka ale nie wiem jak z dostępnością i ceną.

Przez uszczelkę klapy nie nakapie do korytka, przez lampę jak najbardziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
winna jest uszczelka szyby bagażnika.

dokładnie trzeba dociągnąć "uchwyt" zamka klapy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko jak to zrobić, gdy śruby ani drgną.

Panowie, czy winne mogą być te wywietrzniki pod zderzakiem po bokach? Uszczelniłem jedną lampę silikonem, ale nadal w tej komorze jest trochę mokro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie, czy winne mogą być te wywietrzniki pod zderzakiem po bokach?

pod tylnym zderzakiem te wywietrzniki z klapkami są po to żeby przy zamknięciu drzwi nie było skoku ciśnienia, tamtędy ucieka powietrze z kabiny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na zdjęciu zakreśliłem pojemnik gdzie zbiera sie woda (ale każdy wie o co chodzi :))

może ktoś na zdjęciu zaznaczy o której uszczelce szyby mowa?

bagaznik.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja myślałem cały czas o kombi a ty masz sedana ;)

Tak jak pisał Lebow-uszczelka klapy i tylna lampa ewentualnie. Uszczelka tylnej szyby też może puszczać, również ta malutka trójkątna.

Zdjąć trochę plastików, wąż do ręki i będziesz wiedział skąd popuszcza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja myślałem cały czas o kombi a ty masz sedana

to samo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Mam tego samego paska co ty i nawet kolor sie zgadza. Problemem lania sie wody do bagażnika jest pęknięcie masy utwardzającej czy gumy na łączeniu szyby i rogu blachy samochodu. Jest to w miejscu jak otworzysz klape to w rogu pod szybą. przeciągnij tam silikonem. mam nadal ten problem ale nie chce mi sie kupić silikonu. DRUGA SPRAWA!! zobacz czy na uszczelce szyby nie ma poprzecznych pęknięć, to też jest bardzo ważne. powodzenia i odpisz czy to coś dało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co, sprawdź sobie uszczelkę pod tylną lampą, kiedys zbierała mi sie woda w tym miejscu i wyczaiłem, że to uszczelka spod lampy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki za rady, w piątek będę sprawdzał to dam znać co i jak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Musze odswiezyc temacik ponieważ dawno nie zaglądają do komory koła zapasowego az do dziś bardzo sie zdziwilem. W komorze koła zapasowego miałem z wiadro wody. Skąd to sie wzięło. Czy ktoś ma pomysł. :hmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności