Skocz do zawartości
poldeczek1

Dogrzewanie wnetrza

Rekomendowane odpowiedzi

A w jaki sposób sprawdzić czy elektryczny nagrzewacz działa? Pewnie najprościej podpiąć pod komputer... Ale czy jest jakaś "domowa" metoda żeby to sprawdzić??

 

 

Na Climatroniku wcisnąć ECON + NAWIEW W GÓRĘ -> lewym pokrętłem ustawić na kanał 20 jak w prawym okienku jest 1 to znaczy że dogrzewanie działa jak 0 to nie działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie akurat nie ma econ a klimatronik nowszy model tak wiec w ten sposób nie do sprawdzenia u niektórych posiadaczy aut . ja wiem że mam napewno po tym ze po minucie leci ciepłe powietrze a wiadome ze przy -15 silnik po minucie nie daje zadnego ciepła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kolego za info. Sprawdziłem i wyszło mi w prawym okienku "0". Czyli nie działa.... A jak można to ustrojstwo naprawić lub wymienić?? I ewentualnie jak sprawdzić którą wersję posiadam?

A auto to B6 z 2007 roku, 1,9 TDI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie we wszystkich autach nie ważne czy to benzyna czy diesel była montowana grzałka elektryczna.

 

Najprościej sprawdzić to zaglądając czy jest zamontowana fizycznie.

Jak jest do podpiąć pod kompa.

 

2007 to już chyba były na przekaźnikach z końcówką F i te się nie psuły. Można sprawdzić w blokach pomiarowych ECU kanał 16 jak dobrze pamiętam czy działa.

 

 

u mnie akurat nie ma econ

 

spr. AC + NAWIEW W GÓRĘ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby dogrzewanie działało, funkcja Econ musi być wyłaczona - czyli przycisk nie świeci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w B6 (kombinacja AC + nawiew do gory, kanal 20) w prawym oknie pojawia sie 01 czyli grzalka jest. Tak samo mam w B7 - tez 01.

Jednak tylko w B7 szybko robi sie cieplo w aucie a w B6 dopiero jak sie silnik zagrzeje. Bledow brak. Co moze byc przyczyna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może w b6 nie masz webasto jako dogrzewacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam webasto ani w B6 ani w B7 tylko to elektryczne dogrzewanie wnetrza. Ale w B6 nie dziala a nie widze zadnych bledow

18aafce96954dc1b009f338b22e19a7a.jpg

 

Tak wyglada blok 16 w pomiarach

Edytowane przez user78

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja nie mam webasto ani w B6 ani w B7 tylko to elektryczne dogrzewanie wnetrza. Ale w B6 nie dziala a nie widze zadnych bledow

18aafce96954dc1b009f338b22e19a7a.jpg

 

Tak wyglada blok 16 w pomiarach

 

http://forum.vw-passat.pl/threads/129298-Uszkodzony-element-grzejny-ogrzewania-dodatkowego-Z35

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Przyczyna:

Grzałka zbudowana jest z trzech sekcji. Każda sekcja sterowana jest oddzielnie przez tranzystor mocy. Z pomiarów można przypuszczać że, jedna sekcja nie grzeje. Skoro grzałka pobiera: 51A na max 80A i wydaje z siebie 672W na max 1000W to widać, że grzeje tylko 2/3 (ok. 70%). "

 

a u Ciebie jesli dobrze widze i sie nie myle daje 252 i chodzi na 27%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam go w liście CAN widocznego i nie widzę żadnych błędów. U mnie ta grzałka jest sterowana przez ECU silnika. Czy naprawa polega na tym samym co w przypadku tych grzałek po CAN?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeczytales caly tamten watek ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tamtem wątek dotyczy naprawy tych po CAN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grzałki bez CAN czyli numer 1k0963235F nie psują się. Naprawa w warsztacie dotyczy tych po CAN.

 

Nie wiem dlaczego w bloku 20 na CLIMIE masz 1, być może dlatego że masz nowszy panel, ale wydaje mi się że możesz nie mieć tej grzałki.

 

 

Sprawdź czy w skrzynce bezpieczników A, czy masz bezpiecznik SA7 powinien być 60 A pod warunkiem że skrzynka jest w wersji LOW:

 

988wi8.jpg

 

 

Bezpiecznik odpowiada za grzałkę PTC lub drugi akumulator od VVebasto

 

 

 

252 w bloku pomiarowym to nie wydajność grzałki, a jej status.

 

Tak wyglądał u mnie blok a okazało się że nie maiłem dogrzewacza elektrycznego w ogóle zamontowanego.

 

24gkpzq.png

 

 

Grzałki sterowane przez ECU wymagają dodatkowego warunku do spełnienia czyli temp. zewnętrznej poniżej 5°C.

ff.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ja przetestowalem funkcje dogrzewanie. Mianowicie przez dwa dni z rana po wejściu do zimnego pojazdu po odpaleniu silnika wyłączyłem tryb econ ( dioda zgasła) i po przejechaniu zaledwie ok 400 m z nawiewow zaczęło dmuchać ciepłe powietrze. Czy według Was tak działa to dogrzewanie? Dodam ze wcześniej nie wykonywałem takich prób i przy włączonym trybie econ ciepłe powietrze zaczęło dmuchać po przejechaniu ok 6 km aż silnik chwycil temperaturę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak działa dogrzewanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak działa dogrzewanie.

No i to mnie cieszy. Kolejny raz pozytywnie zaskakuje mnie mój passat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnego pięknego dnia scanowałem auto i wyskoczyły jakieś błędy(te co zawsze związane z nieoryginalnym radiem). Uruchomiłem kasowanie błędów i zaskoczył mnie nowy błąd:

Adres 7D: Dogrzew.wnętrza Plik etykiet: 1K0-963-235.lbl

Oznaczenie elementu SW: 1K0 963 235 E HW: 1K0 963 235 E

Komponent: PTC-Element 0404

Weryfikacja: 00800000 Numer seryjny:

Kod serwisu: WSC 00000 000 00000

VCID: 2D5B7225B44F4A70BAA

 

Znaleziono 1 błąd:

00361 - Element grzejny dodatkowego ogrzewania (Z35)

014 - wadliwy

Tego błędu niestety nie mogłem skasować. Zacząłem więc od najprostszej rzeczy czyli bezpieczników i tu kukułka. W miejscu gdzie powinny być bezpieczniki są puste miejsca!!! Ale gdy ruszyłem okazało się, że po przejechaniu ok.200-300 m z nawiewów leci ciepłe powietrze, czyli wniosek, że dogrzewanie działa. Nie wiem co mam o tym myśleć i czy w ogóle zabierać się za tą grzałkę, tym bardziej, że dojście do niej i jej wymiana to niezła dłubanina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pewnego pięknego dnia scanowałem auto i wyskoczyły jakieś błędy(te co zawsze związane z nieoryginalnym radiem). Uruchomiłem kasowanie błędów i zaskoczył mnie nowy błąd:

Adres 7D: Dogrzew.wnętrza Plik etykiet: 1K0-963-235.lbl

Oznaczenie elementu SW: 1K0 963 235 E HW: 1K0 963 235 E

Komponent: PTC-Element 0404

Weryfikacja: 00800000 Numer seryjny:

Kod serwisu: WSC 00000 000 00000

VCID: 2D5B7225B44F4A70BAA

 

Znaleziono 1 błąd:

00361 - Element grzejny dodatkowego ogrzewania (Z35)

014 - wadliwy

Tego błędu niestety nie mogłem skasować. Zacząłem więc od najprostszej rzeczy czyli bezpieczników i tu kukułka. W miejscu gdzie powinny być bezpieczniki są puste miejsca!!! Ale gdy ruszyłem okazało się, że po przejechaniu ok.200-300 m z nawiewów leci ciepłe powietrze, czyli wniosek, że dogrzewanie działa. Nie wiem co mam o tym myśleć i czy w ogóle zabierać się za tą grzałkę, tym bardziej, że dojście do niej i jej wymiana to niezła dłubanina.

 

Na VCDS sprawdź z jaką mocą grzeje - to jest dostępne w testach z tego co pamiętam - ona jest "modułowa" i nawet uszkodzona jako tako pracuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności