Skocz do zawartości
jeri1987

Awaria świateł drogowych bi-xenon (błąd spalonej żarówki)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy ktoś z kolegów spotkał się z podobnym problemem w Pasacie 3C 2006 rok, w trakcie jazdy na światłach mijania i załączeniu świateł drogowych zapała się niebieska ikona, ikona świeci ale po ok. 5sek długie gasną a ikona dalej świeci, zapala się błąd spalonej żarówki, żarniki świeżo wymieniane OSRAM. Auto miało też ściąganą maskę w serwisie do malowania, czy może jakaś masa nie została odłączona czy jest to zwykły błąd albo coś bardziej poważnego, proszę pomóżcie bo już nie mogę z tymi serwisami.

Pozdrawiam jeri1987 :dolamam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Coś podobnego miał mój ojciec w swoim Pasku. Rocznik też 2006 albo 7, już nie pamiętam dokładnie i też ten sam silnik. Ale to nie ważne.... W każdym razie zapalały się długie i po chwili gasły. Samochód był wtedy na gwarancji więc wymienili jakiś tam moduł (moduł świateł - jest coś takiego?) i od tamtego czasu spokój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat był poruszany na forum , trzeba poszukać . Z tego co pamiętam to pomogła wymiana lampy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W niektórych przypadkach (w tym u mnie) pomaga ustawienie podświetlania deski rozdzielczej na max najsłabiej. Prawdopodobnie jakiś dziwny błąd w sofcie to powoduje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

apropos softu, to fakt nie jest najlepszy i jakieś patche by się przydały ;) Ostatnio zgasło prawe oczko (bixenon) światło mijania i bęc komunikat na desce, że żarówka wyzionęła ducha. Nauczony doświadczeniem, zatrzymałem się, wyłączyłem silnik, chwile odczekałem ... siup ... zapłon ... DZIAŁA!!! Jednak się nie przepaliła :)

 

Niby fajne autko ten passat ale po mału brzydnie mi naprawianie go ... ciągle "coś":dupablada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Cię Jeri jestem ciekawy czy coś już zrobiłeś z tym problemem który opisałeś. Mam podobny do Twojego.Po włączeniu drogowych gasną , u mnie chcą w serwisie wymieniać lampy na nowe,auto ma 30tys. przejechane.Załamka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamówiłem nową lampę 1250 zł valeo serwis chyba 1000 zł więcej mam nadzieje, że ,modułu też nie będę musiał wymianiać (400 zł allegro):dolamam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W servisie to jakieś 3 tys.sztuka.Jak byś podał jakieś namiary na ten sklep ewentualnie allegro będe zainteresowany mnie raczej też to czeka.No i jak będziesz po wymianie napisz czy na lampie się skończyło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, po wymianie lampy, problem z AFSem zniknął

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam i mam podobny problem prawa przesłona świateł drogowych się nie otwiera wiec z moich podejrzeń padł elektromagnes otwierający klapę ale gdzie można taki dostać i jakie ma nr ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam i mam podobny problem prawa przesłona świateł drogowych się nie otwiera wiec z moich podejrzeń padł elektromagnes otwierający klapę ale gdzie można taki dostać i jakie ma nr ?

 

a wymontowałeś ten elektromagnes też miałem ten problem ale u mnie tylko się zawiesił, musiałem go rozebrać i złożyć od nowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wymontowałem go jeszcze bo w razie czego to wolałbym już mieć nowy zastępczy jak by stary padł już całkiem to za jednym wyciągnięciem lampy bym zrobił :) dlatego jak by ktoś miał nr to bym sobie zamówił :) a czy poza elektromagnesem może być jakaś inna przyczyna? w etce online nie mogę znaleźć nr

Edytowane przez czornyraflik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a sprawdzałeś na zasadzie, otwórz tylną klapkę lampy i niech druga osoba przełącza lampy z krótkich na długie i posłuchaj czy w lampie słychać jakiś dźwięk bo jak elektromagnes by poszedł to nie będzie żadnego dźwięku, u mnie był dźwięk i spróbuj poruszać delikatnie kablami w środku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kabelki wszystkie były ruszone i nic bo jeśli ne odpowiada za to jakiś moduł jeszcze to pewnie elektromagnes bd do wymiany bo w lewej lampie słychać dźwięki przy zmianie światełek a w prawej cisza :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kabelki wszystkie były ruszone i nic bo jeśli ne odpowiada za to jakiś moduł jeszcze to pewnie elektromagnes bd do wymiany bo w lewej lampie słychać dźwięki przy zmianie światełek a w prawej cisza :|

 

to czeka cie rozbiórka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie :) jednak postanowiłem rozebrać reflektor i po diagnozie okazało się że jednak winny był urwany kabelek który znajduje się przy samej soczewce i nie było widać uszkodzenia . A teraz to już wszystko działa :)

 

tak ze kolega DarkFace słuszna uwaga odnośnie kabelków:brawo

 

19829993_1518762594854669_2005928663_o.jpg

Edytowane przez czornyraflik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam ponownie :) jednak postanowiłem rozebrać reflektor i po diagnozie okazało się że jednak winny był urwany kabelek który znajduje się przy samej soczewce i nie było widać uszkodzenia . A teraz to już wszystko działa :)

 

tak ze kolega DarkFace słuszna uwaga odnośnie kabelków:brawo

 

[ATTACH=CONFIG]154022[/ATTACH]

 

Brawo Ty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności