Skocz do zawartości
KOLABOR43

Blokowanie hamulców

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o rade gdzie szukac przyczyny blokowania kół /przednich/.

po przejechaniu około 10 km pedał hamulca staje sie twardy i hamulce blokują kola. Po 30min tak jaby ciśnienie w ykładzie hamulcowym spadało i znowu można jechać. sterownik ABS jest odłączony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapowietrzony uklad lub stare przewody gumowe ukladu hamulcowego sa przytkane hamulce nie odbijaja i grzeja sie cisnienie ukladu wzrasta i pedal robi sie twardy gdy postoji i ostygnie cisnienie opada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymień płyn hamulcowy, sprawdź przewody i tłoczki w zacisku czy swobodnie pracują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proponuje najpierw sprawdzic tloczki po co dwa razy wymieniac plyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie jest to dziwne ze obydwa koła naraz? tak sobie kombinuje ze moze pompa hamlcowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Proszę o rade gdzie szukac przyczyny blokowania kół /przednich/.

po przejechaniu około 10 km pedał hamulca staje sie twardy i hamulce blokują kola. Po 30min tak jaby ciśnienie w ykładzie hamulcowym spadało i znowu można jechać. sterownik ABS jest odłączony.

a może źle odpowietrzyłeś układ zapominając ze z ABS-em musisz mieć zapłon włączony by płyn wypchnoł powietrze z pompy ABS-u

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wacum pompa podaje zbyt małe ciśnienie jak na moje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

vacum jest tylko wspomaganiem hamowania więc odpada , u mnie jak blokowały z przodu hamulce to wymieniłem gumki w tłoczkach i na prowadnicach oraz wymieniłem płyn i jak ręką odioł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rzeczywiscie , odpowietrzajac układ nie miałem właczonego zapłonu. To powazny bład?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
z ABS-em musisz mieć zapłon włączony by płyn wypchnoł powietrze z pompy ABS-u

 

Odpowietrz jeszcze raz, poprawnie, zaczynając od koła,które jest najdalej od pompy, z włączonym zapłonem i sprawdź co wtedy będzie się dziać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wypowiedzi w temacie. Wojta trafiłeś . Wiele żeczy widziałem ale o tym że stare przewody mogą być przyczyną blokowania hamulców to nawet nie myślałem. Wymieniłem je i jest Ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję za wypowiedzi w temacie. Wojta trafiłeś . Wiele żeczy widziałem ale o tym że stare przewody mogą być przyczyną blokowania hamulców to nawet nie myślałem. Wymieniłem je i jest Ok

nie trafilem ja tak mialem wez sobie stary przewod przetnij i zobaczysz jak mala dziurka jest w nim a niby taki gruby przewod nie wiele trzeba by sie zapchal i jak nacisniesz hamulec to cisnienie wytworzysz by hamowac tylko jak on ma potem sie odblokowac ? ciesze sie ze pomoglem szerokiej drogi :):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zapowietrzony uklad lub stare przewody gumowe ukladu hamulcowego sa przytkane

Czy ktoś mi wytłumaczy co ma wspólnego zapowietrzony układ z przytkanymi przewodami gumowymi hamulców??

Są to dwie sprzeczne ze sobą informacje, zapowietrzenie = słabe hamulce, miękki pedał;

przytkane przewody = twardy pedał "trzymające" hamulce. :ocochodzi

Nie mieszajmy proszę w głowach osobom które nie wiedzą o co chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ktoś mi wytłumaczy co ma wspólnego zapowietrzony układ z przytkanymi przewodami gumowymi hamulców??

Są to dwie sprzeczne ze sobą informacje, zapowietrzenie = słabe hamulce, miękki pedał;

przytkane przewody = twardy pedał "trzymające" hamulce. :ocochodzi

Nie mieszajmy proszę w głowach osobom które nie wiedzą o co chodzi.

masz racje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oznaką zapowietrzonego hamulca moze byc tez twardy pedał hamulca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oznaką zapowietrzonego hamulca moze byc tez twardy pedał hamulca.

Jeżdżę samochodem już 18 lat i nigdy nie zdarzyło mi się mieć twardego pedału hamulca przy zapowietrzonym układzie hamulcowym, wręcz przeciwnie, pedał wpadał w podłogę i nie było żadnego efektu hamowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ze Tobie się nie zdarzyło to nie znaczy, że nie moze tak być. Stary nissan Trade taki dostawczak niestety miał takie objawy, co przerabialem z ojcem nie raz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To ze Tobie się nie zdarzyło to nie znaczy, że nie moze tak być. Stary nissan Trade taki dostawczak niestety miał takie objawy, co przerabialem z ojcem nie raz.

Koła też blokowało?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koła też blokowało?

 

W starym Żuku przy pompie jednoobwodowej objawem zapowietrzenia hamulców było blokowanie kół.

 

A ja mam pytanko. Jak "luźno" powinny cofać się tłoczki w zaciskach przednich? Wkładając trzonek młotka w tłoczek i dociskają obiema rękami nie mogłem go wcisnąć. Pytam, bo wydaje mi się, że przód trochę blokuje.

 

pozdrawiam,

rogal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności