Skocz do zawartości
viator

MFD - Navigation component missing i brak wyświetlania na FIS

Rekomendowane odpowiedzi

Z antena mowisz... jakis pomysl jak ja sprawdzic? Czy mozliwe jest, ze z antena jest wszystko w porzadku, a nawi z jakichs przyczyn nie potrafi zinterpretowac danych z anteny? Jakie wlasciwosci musi posiadac antena GPS? Czy wpiecie kawalka druta w pin od anteny i wyprowadzenie go gdzies pod okno wystarczy, zeby cokolwiek zlapac?

 

No nie. Tak to nic nie zrobisz.

 

Wiesz co? Kup sobie taką antenę

 

http://allegro.pl/antena-gps-smb-mfd-vw-audi-renault-skoda-bmw-i1307413391.html

 

to naprawdę nie majątek, a do prób będzie jak znalazł. Jak znajdzie satelity, to przyklej ją do tej blachy pod zaślepką z prawej strony konsoli (po lewej pod takową zaślepką masz bezpieczniki - po prawej jest wolne miejsce) i będzie działać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, to w takim razie sygnal z anteny GPS idzie do 14 pinu kostki 26pin, czy do tego osobnego wejscia:

mfdrear.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do żadnego z wymienionych. Antenę podłączasz to tego złącza w prawym górnym rogu navi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za te wspaniala informacje, podpialem do tego zlacza w rogu, ktorego nawet wczesniej nie widzialem (ten dynks czarny zaslanial) i dziala :D

Kolego pogromca, a moze wiesz jak moge uzyskac wyswietlanie na FIS majac do dyspozycji tylko dwa kabelki? Wczesniej mialem nawi G, teraz niestety z braku wiedzy mam D, da sie? Czy moze jednak mam gdzies sie rozgladac za urwanym trzecim kabelkiem?

I czy ktos wie jak sie nazywa koncowka, ktora powinna byc na kablu od anteny GPS, bo niestety urwano mi ja podczas kradziezy?

Edytowane przez viator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jak podpiąłeś skoro masz urwany wtyk?

Złącze to jest SMB.

Czy na poprzedniej navi miałeś wyświetlanie na FIS?

Jeżeli tak to na tej nie będziesz miał.

Jeżeli nie to może da się zrobić, zależy jaki masz licznik, czy jednostka "km" na wyświetlaczu przebiegu znajduje się w dolnym wierszu czy górnym?

Chyba że znasz numer katalogowy licznika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpialem w taki sposob, ze przylozylem i trzymalem :)

SMB meskie, jak rozumiem?

Tak, na poprzedniej nawi mialem wyswietlanie na FIS. Jak rozumiem zeby je miec musialbym miec nawigacje w wersji G?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak rozumiem zeby je miec musialbym miec nawigacje w wersji G?

 

Najlepiej jakby tak się stało. Podpytaj Luke jak wpiął do swojego D. Nie jestem pewien, ale chyba nie ma tunera TMC, który ty masz i z wersją D on za bardzo potrzebny nie jest...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
SMB meskie, jak rozumiem?

Takie jak tu http://allegro.pl/antena-gps-smb-do-mfd-mcd-audi-dx-blaupunkt-f-v-i1300005187.html

 

Tak, na poprzedniej nawi mialem wyswietlanie na FIS. Jak rozumiem zeby je miec musialbym miec nawigacje w wersji G?

No masz wybór, albo zmienić navi na G, albo zmienić licznik na taki z modelu 2001-2003.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam passata 99r kombi. Chce zamontować nawigacje MFD jaką kupić nie mogę znależć dokładnie an forum tego:( Co oproócz ramki i kosza na 2 din bedzie potrzebne mam klimatronik na górze radio gamma 5 i pułkę:/. Ile bedzie kosztowac i co nalezy kupić. I Jeszcze jedno mam licznik na którym jest pół ekranu to Fis a pół to kontrolki czy nie będzie to z niczym przeszkadzac??? Pomózcie jestem początkującym kierowcą i dopiero zaczynam przygodne z autkami:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności