Skocz do zawartości
Glatz

Czujnik pedału hamulca

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie. Kupiłem passka B4 kombi TDI 90 km i mam problem z ABS. Sprzedający powiedział, że mu się popsuł sterownik (ten umieszczany pod siedzeniem), ale miał drugi (od sedana), który podłączył i działa, natomiast cały czas świeci się kontrolka od ABS. Pojechałem do znajomego elektryka i po podłączeniu VAGa pokazało 2 błędy czujnika ABS, które zniknęły po kasowaniu (poprzedni właściciel wymieniał czujniki). Elektryk powiedział mi, że padł czujnik hamulca. Dodam tylko, że światła stop chodzą poprawnie, i auto hamuje też dobrze. Pytanie do Was. Jak wygląda ten czujnik, jaki ma numer i jak się do niego dostać, żeby go wymienić. Z góry serdecznie dziękuję.

 

P.S Czy po wymianie czujnika automatycznie będzie chodził ABS, czy muszę jeszcze raz jechać na VAGa ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak wygląda ten czujnik

 

H439.jpg

 

jaki ma numer

191 945 515

 

jak się do niego dostać, żeby go wymienić

 

Odkręć pod kierownicą i skrzynką bezpieczników i nad pedałem hamulca znajdziesz ten włącznik.

 

P.S Czy po wymianie czujnika automatycznie będzie chodził ABS, czy muszę jeszcze raz jechać na VAGa ?

 

To nie czujnik tylko zwykły włącznik. Spisałeś błędy jakie były na VAGu? Objawem uszkodzonego włącznika świateł stop jest brak tych świateł i mruganie kontrolki świec żarowych, a nie kontrolki ABS.

Edytowane przez shared

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może koledze padł czujnik przy kole od ABS, a nie czujnik pedału hamulca?

Jakie miałeś błędy na VAG'u?

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro przy naciskaniu pedału hamulca zapalają Ci się światła to czujnik nad pedałem jest dobry. Po co go wymieniać :?::niekumam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Shared serdecznie dziękuję za wyczerpującą odpowiedź :)

Shared, serdecznie dziękuję za pomoc.

A może koledze padł czujnik przy kole od ABS, a nie czujnik pedału hamulca?

Elektryk sprawdził i były błędy z czujnika lewego tylnego i lewego przedniego. Skasował je i już od tej pory nie wyskakiwały błędy, natomiast ABS dalej nie działa i świeci się kontrolka. Poprzedni właściciel wspominał, że wymieniał niedawno czujniki, tylko nie pamiętam czy mówił, które. Wychodzi na to, że czujniki są sprawne.

Skoro przy naciskaniu pedału hamulca zapalają Ci się światła to czujnik nad pedałem jest dobry. Po co go wymieniać

No właśnie, jak nie jest to ten czujnik to co innego może być przyczyną ?

Dodam tylko, że nie pokoi mnie jeszcze jedna kwestia związana ze świecami żarowymi. Po włączeniu zapłonu zapalają się świece i po chwili gasną. W momencie gdy przekręcam kluczyk dalej zaczyna kręcić rozrusznik i w tym momencie kontrolka miga chwilę chaotycznie i gaśnie w momencie gdy silnik odpala. Podczas jazdy kontrolka od świec już nie zapala się. Taki objaw jak się dowiedziałem i wyczytałem może być również spowodowany przez ten czujnik. Jestem raczej mało doświadczony jeżeli chodzi o samochody, także za wszelkie Wasze opinie serdecznie dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stary jesteś z Kłodzka, jak będziesz miał chwilkę wolną skrobnij maila i się umówimy. Mam VAG, więc coś wymyślimy razem.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Elektryk sprawdził i były błędy z czujnika lewego tylnego i lewego przedniego.

 

I tutaj masz przyczynę świecącej się kontrolki i niedziałającego ABSu. Zdejmij koła i przeczyść oba czujniki, w większości przypadków pomaga :)

 

Skasował je i już od tej pory nie wyskakiwały błędy, natomiast ABS dalej nie działa i świeci się kontrolka.

 

Skasował, ale błędy powróciły, czego dowodem jest świecąca się kontrolka ABSu. Jeśli coś jest nie tak z czujnikami to samo kasowanie błędów nic nie da, bo i tak będą powracać. Przeczyść czujniki.

 

Poprzedni właściciel wspominał, że wymieniał niedawno czujniki, tylko nie pamiętam czy mówił, które. Wychodzi na to, że czujniki są sprawne.

 

To, że o tym wspomniał nie oznacza, że tak zrobił :) Gdyby czujniki były sprawne nie byłoby błędów w ECU.

 

Dodam tylko, że nie pokoi mnie jeszcze jedna kwestia związana ze świecami żarowymi. Po włączeniu zapłonu zapalają się świece i po chwili gasną. W momencie gdy przekręcam kluczyk dalej zaczyna kręcić rozrusznik i w tym momencie kontrolka miga chwilę chaotycznie i gaśnie w momencie gdy silnik odpala. Podczas jazdy kontrolka od świec już nie zapala się. Taki objaw jak się dowiedziałem i wyczytałem może być również spowodowany przez ten czujnik. Jestem raczej mało doświadczony jeżeli chodzi o samochody, także za wszelkie Wasze opinie serdecznie dziękuję.

 

Tutaj przyczyn może być wiele: przekaźnik świec żarowych (103), bezpiecznik, poluzowane przewody, czujnik temperatury, itd. Włącznik świateł stop w tym przypadku wykluczyłbym, bo gdyby był niesprawny miałbyś problemy ze światłami stop, a kontrolka świec żarowych mrugałaby równomiernie również w trakcie jazdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki, jak będę miał chwilkę to skrobnę do Ciebie na priv

Shared, dałeś mi do myślenia. Zrobię tak jak mówisz, jak to nie pomoże to zainwestuje te 20 zł w czujnik i wtedy zobaczymy. Raz jeszcze dzięki chłopaki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności