Skocz do zawartości
gseptember

Wyjąca pompa wspomagania

Rekomendowane odpowiedzi

Wychodzi na to, że co bym nie wlał to będzie dobrze,o ile pompa jeszcze wróci do pełni sprawności ;) Wleję zielony bo taki miałem. Zauważyłem, że kierownica ciężej chodzi jak robię dłuższą trasę (ok 100 - 150km bez postoju), gdy silnik ostygnie znów jest lepiej. Jak już rozbiorę i napotkam jakąś trudność pozwolę sobie napisać. Dziękuję za dotychczasowe informacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie wystarczyło dolać płynu bo było sucho jak na sacharze :dance

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś znalazłem trochę wolnego czasu i dobrałem się do pompy. Wymieniłem płyn, wyczyściłem pompę, zbiorniczek, odpowietrzyłem po zalaniu nowego płynu. Niestety efekt nie do końca mnie zadowala. Pompa mniej wyje, kierownica trochę lepiej pracuje. Sama pompa na sucho nie miała wyczuwalnych luzów, koło pasowe także dobrze wygląda. Tragedii nie ma więc dalej nie ruszam. Jak trafię sprawdzoną używaną to wtedy wymienię. Ktoś kiedyś jeszcze pisał, że na maglownicy jest śruba regulacyjna, ale jak się przyglądałem to nic takiego nie widzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziś znalazłem trochę wolnego czasu i dobrałem się do pompy. Wymieniłem płyn, wyczyściłem pompę, zbiorniczek, odpowietrzyłem po zalaniu nowego płynu. Niestety efekt nie do końca mnie zadowala. Pompa mniej wyje, kierownica trochę lepiej pracuje. Sama pompa na sucho nie miała wyczuwalnych luzów, koło pasowe także dobrze wygląda. Tragedii nie ma więc dalej nie ruszam. Jak trafię sprawdzoną używaną to wtedy wymienię. Ktoś kiedyś jeszcze pisał, że na maglownicy jest śruba regulacyjna, ale jak się przyglądałem to nic takiego nie widzę.

 

jeśli ślimak nie stuka o przekładnię to dokręcanie tej śruby da efekt odwrotny do zamierzonego służy ona do kasowania luzu między zębnikiem a przekładnią

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie myślałem, że to regulacja maglownicy a nie ciśnienia wspomagania. Nic zatem nie ruszam, a poczekam na jakąś sensowną pompę. Na razie tragedii nie ma, wielu nawet pyta się o co mi chodzi, przecież dobrze się kręci ;) Ważne, że ten syfiasty płyn wymieniony to magiel trochę odetchnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

używanej nie radzę większość jest po przebiegach... że ohoho ,pompa jako część mechaniczna naturalnie się zużywa wyciera w środku jeśli ktoś rozbierał to wie o co biega

jeszcze jedno sprawdź zaworek w pompie znajduje się tam filterek siatkowy ogólnie wyczyść cały zaworek tylko ostrożnie odkręcaj aby ci coś nie uciekło w środku jest kilka sprężynek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
używanej nie radzę większość jest po przebiegach... że ohoho ,pompa jako część mechaniczna naturalnie się zużywa wyciera w środku jeśli ktoś rozbierał to wie o co biega

jeszcze jedno sprawdź zaworek w pompie znajduje się tam filterek siatkowy ogólnie wyczyść cały zaworek tylko ostrożnie odkręcaj aby ci coś nie uciekło w środku jest kilka sprężynek

 

tak jak pisałem wcześniej: wszystko wyczyszczone i zalane nowym płynem. Używaną kupię tylko po przetestowaniu na samochodzie, bo wiem że te wszystkie z aukcji itp to zbyt duże ryzyko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności