Skocz do zawartości
waldek40

wilgoć i mulenie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam następny problem jak jest wilgotno samochód nie chce wkręcać się na obroty kable wymieniłem na beru świece wymienione kopułka tez nawet cewkę zapłonową wymieniłem i nic nie pomaga , jakieś propozycje ?może koś miał podobny problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pannonia

coś podobnego miałem w innym aucie jak miałem do wymiany reduktor (parownik) LPG - jak maż gaz to może tu jest przyczyna.

p.s.

nie opłaca się tego naprawiać - lepiej wymienić :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
coś podobnego miałem w innym aucie jak miałem do wymiany reduktor (parownik) LPG - jak maż gaz to może tu jest przyczyna.

p.s.

nie opłaca się tego naprawiać - lepiej wymienić :(

Gaz mam nowy ma 4 miesiące sekwencja i na gazie się muli i na benzynie może trochę mniej na benzynie, pojechałem w ciemne miejsce ze spryskiwaczem do kwiatów popsikałem na kable i kopułkę ale nie widać żadnego przebicia .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problem rozwiązany z muleniem silnika :D byłem dzisiaj na wymianie filtrów od gazu i przy okazji powiedziałem elektrykowi o swoich problemach z muleniem silnika ( świece ,kable ,kopułka, palec ,cewka) wymienione i nadal muli ( przeważnie jak jest wilgoć ) a facet na to czy była wymieniana sonda lambda, ja mu na to że tak a on że źle zrobiona izolacja łączenia kabelków od nowej sondy że starymi kablami z wtyczką ,mówi mi jak powinna wyglądać prawidłowa izolacja tych przewodów UWAGA :D jak ktoś nie wie to mówię.. przewody powinny być dobrze przylutowane na to koszulka termokurczliwą na to taśma izolacyjna ( ale nie parciana ) na to wszystko peszelek i końce peszelka zakleić silikonem, jeszcze okazało się że sonda słabą miała masę zrobił dodatkową masę prosto do silnika po takim zabiegu samochodzik śmiga aż miło :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mocus

mozesz dać namiar na tego mechanika ? może i mi pomoże z moim B4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo ciekawe,mam podobny problem,trzeba sie bedzie przyjzec blizej sondzie,oby pomoglo :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mozesz dać namiar na tego mechanika ? może i mi pomoże z moim B4

 

pojechałem do niego bo on zakładał mi gaz do auta , zapchały sie wtryskiwacze od gazu a że instalka jest na gwarancji więc musiałem jechać do niego ,z tego co wiem sporo ludzi z Warszawy u niego zakładało gaz widać że gość ma pojecie o swojej robocie ZAKŁAD MECHANIKI POJAZDOWEJ ANDRZEJ BOGUCKI JARNUTY 11 ŁOMŻA TEL.503010038

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
problem rozwiązany z muleniem silnika byłem dzisiaj na wymianie filtrów od gazu i przy okazji powiedziałem elektrykowi o swoich problemach z muleniem silnika ( świece ,kable ,kopułka, palec ,cewka) wymienione i nadal muli ( przeważnie jak jest wilgoć ) a facet na to czy była wymieniana sonda lambda, ja mu na to że tak a on że źle zrobiona izolacja łączenia kabelków od nowej sondy że starymi kablami z wtyczką ,mówi mi jak powinna wyglądać prawidłowa izolacja tych przewodów UWAGA jak ktoś nie wie to mówię.. przewody powinny być dobrze przylutowane na to koszulka termokurczliwą na to taśma izolacyjna ( ale nie parciana ) na to wszystko peszelek i końce peszelka zakleić silikonem, jeszcze okazało się że sonda słabą miała masę zrobił dodatkową masę prosto do silnika po takim zabiegu samochodzik śmiga aż miło

 

Miałem to samo, źle zaizolowana sonda, i kompletny brak masy przy sondzie NTK, no ale nikt nie sprawdzil, i było z tym troche problemów. Ale już chodzi jak należy. Niby taka bzdura wkręcona w wydech a tak stresuje człowieka. Nikomu nie życze wyjezdzania ze skrzyzowania z zepsuta(lub zle zamontowana) sonda.:mad:

 

Objawy były takie, że ...przy naciskaniu gazu nic sie nie dzieje, moc sinika sie nie zwieksza, ale po nacisnieciu go do konca, do dechy i odczekaniu kilku sekund, silnik nagle zaczyna sie zbierac i mozna jechac ale tylko kawalek.

 

a na postoju poprostu nie trzymał obrotów na ciepłym silniku przy wcisnietym gazie np. na 3000 obrt.

 

Pozdrawiam ;)

Edytowane przez MsKondri
+cytat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra a gdzie jest ta sonda lambda w pasku 2.0. benzyna z 93? Szukam fotek po necie i średnio widzę jej umiejscowienie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w katalizatorze lub bezpośrednio przed nim.

musisz wejść pod autko i będzie widać takie gówienko umiejscowione na górze wydechu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności