Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

W moim Passacie kombi podczas otwierania klapy bagażnika nie włącza się lampka z tyłu.. nie wiem który bezpiecznik jest od tej części oświetlenia wnętrza.. żarówka jest dobra... gdzie szukać przyczyny? Może jakiś czujnik zamykania klapy?

 

Pozdrawiam

Adam

Edytowane przez mlodykulka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

_tytul1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego a sprawdź czy jak otworzysz klapę komputer pokazuje że jest otwarta. Może być uszkodzony u ciebie wylacznik krańcowy. Bezpieczniki są po dwóch stronach kokpitu i pod ale od oświetlenia bagażnika powinien być w kabinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam to samo niestety - lampka raz działa raz nie.

Zgłaszałem problem niedawno podczas przeglądu, wymienili dwa bezpieczniki, ale okazuje się, że znów to samo: raz działa, raz nie (częściej nie).

 

Sam już nie wiem, jechać z tym znów do ASO trochę bez sensu, bo widzę, że oni się na tym nie znają i pewnie znów wymienią bezpieczniki, a problem jest pewnie gdzie indziej (wydaje mi się, że gdzieś coś nie łączy, tylko gdzie?)

 

Jeśli ktoś zna rozwiązanie, to ja również proszę o pomoc - wydaje mi się, że to jakaś błahostka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może wiecie który to bezpiecznik? Ponieważ na rozpisce w książce nigdzie nie mogę tego znaleźć... Komputer pokazuje że klapa bagażnika jest otwarta. czyli to wina w dostarczaniu prądu do żarówki... trzeba zacząć od bezpiecznika, a dopiero później będę myślał co dalej... Proszę o pomoc w znalezieniu tego bezpiecznika.

 

Pozdrawiam i dziękuję z góry za pomoc.

 

Adam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie - nadal nie rozstrzygnąłem problemu..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest bezpiecznik 5A(szary) w lewym boczku kokpitu, nie pamiętam który. Ale z objawów to wyglada to bardziej na krańcówkę w zamku klapy bagażnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam kolegów,też tak miałem w b5 a teraz w b6 chyba jakieś fatum,wymieniałem bezpieczniki a okazało się ze w wiązce przewody z boku klapy w takiej gumowej rurce u kiwały mi się przewody i robiły zwarcie,prze lutowałem je i tera jest gitara...Podobnie miałem z drzwiami kierowcy ale nie paliło bezpieczników tylko raz się podświetlały a raz nie przyciski w drzwiach.warto to sprawdzić.pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam natomiast pytanie odnośnie tej lampki natury technicznej. Podobnie jak innym lampka po otwarciu bagażnika się po prostu nie zapala. Myślałem, że to wina żarówki, jednak ona wygląda na sprawną. Chodzi mi jednak o to, czy do tej lampki nie powinien być poprowadzony jakiś kabelek ;) (wiadomo, że powinien- ale u mnie go nie ma). Czy możliwe jest, że ktoś go wyjął, czy raczej mógł się poluzować i gdzieś wypaść? Na ile było to możliwe przeszukałem czy go gdzieś nie ma, ale ślad po nim zaginął. Miał ktoś podobne doświadczenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy możliwe jest, że ktoś go wyjął, czy raczej mógł się poluzować i gdzieś wypaść?
to jest niemożliwe, żeby sam wypadł, musiał ktoś grzebać, wtyczka od tej lampki (jak i innych) jest na "zatrzaskach".
czy do tej lampki nie powinien być poprowadzony jakiś kabelek
może bezprzewodowa jest ? :D

 

Nie sądzę, by tej wiązki w ogóle nie było (dwie żyły).

sedan, czy kombi ?

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do dzisiaj rowniez nie mialem swiatla w bagazniku. Po przeczytaniu tego watku postanowielm zerknac na lampke. W moim przypadku okazalo sie ze jeden koniec diody wypadl z uchwytu. Po tym jak ja umiescilem na miejscu od razu nastala jasnosc:-)

 

Jest to dioda prostownicza (wielkosci z 4-5 mm) na jednym z koncow zarowki, ktora jest wlozona w miedziane widelki.

 

Maciej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sedan. Wszędzie grzebałem ręką (gdzie tylko mogłem dosięgnąć) i nic nie znalazłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak w sedanie, ale w kombi jest cała instalacja podświetlenia pod sufitem, chyba zdjął bym poszycie bagażnika, tą część w, którym jest lampka ?

Gdzieś musi być ta wiązka, pod warunkiem, że ktoś nie obciął (tylko dlaczego ?).

Poczekaj, może ktoś z sedanem ci coś podpowie.

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam natomiast pytanie odnośnie tej lampki natury technicznej. Podobnie jak innym lampka po otwarciu bagażnika się po prostu nie zapala. Myślałem, że to wina żarówki, jednak ona wygląda na sprawną. Chodzi mi jednak o to, czy do tej lampki nie powinien być poprowadzony jakiś kabelek (wiadomo, że powinien- ale u mnie go nie ma). Czy możliwe jest, że ktoś go wyjął, czy raczej mógł się poluzować i gdzieś wypaść? Na ile było to możliwe przeszukałem czy go gdzieś nie ma, ale ślad po nim zaginął. Miał ktoś podobne doświadczenia?

 

Ja mam sedana--więc jak zdejmowałem boczek to musiałem odłączyć lampkę :) Wyjmij bolce trzymające go--i zajrzyj za tapicerkę--pewnie ktoś zapomniał podłączyć i sobie tam leży poprostu kabelek :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do zdjęcia tych bolcy nie potrzebuję żadnego spejalnego klucza? Chodzi o te czarne na dole, zgadza się?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jakie jest dokładne oznaczenie żarówki w sedanie? Pytam bo jej nie było jak kupiłem autko.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie jakie jest dokładne oznaczenie żarówki w sedanie? Pytam bo jej nie było jak kupiłem autko.

Pozdr.

42mm clear festoon light bulb

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli idzie o lampki bagażnika w sedanie, to widzę, że 2005r. miał nie co inaczej niż już 2006r.

Żarówki zaznaczone.

 

schowek02tl.th.jpg

 

schowek01ul.th.jpg

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wielkie. Nie wiem czemu ale po VIN'ie pokazuje mój model jako 2006 i części idą od tego właśnie rocznika. Zauważyłem też z zamieszczonych screenów, że ETKA pokazuje na rysunku 2005 jako B5 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zauważyłem też z zamieszczonych screenów, że ETKA pokazuje na rysunku 2005 jako B5
bo to jest B5 ;) źle spojrzałem i wkleiłem ...sorki za zmyłkę :P

żaróweczka:

schowek01q.th.jpg

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności