Skocz do zawartości
Klakiers

czarny mat?

Rekomendowane odpowiedzi

Elo

co powiecie o pomalowaniu passata b3 sedan w czarny mat?

do tego dobre koło i gwint już jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chciałem swojego bordowego sedana tak robic ale tylko maska dach klapa zderzaki nikiel fele i na glebe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja będe robil swojego na czarny mat... Ale polecam raczej oklejanie.. Na robote dają 3lata gwarancji a folia ma 10lat... Napewno to się oplaca przy pojedynczych elementach.. Ja chce mieć dach typu carbon 3d. Bardzo ladnie imituje ori.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napewno to się oplaca przy pojedynczych elementach..

jak wygląda koszt oklejenia dachu np. na czarny połysk albo gdzie moge dostać info na ten temat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dach juz mam w czarnym macie w swoim b3 ;) a karoseria pojdzie w cos podobnego ale nie w czarny mat bo tego za duzo ;)

 

a tu masz foto pogladowe

 

011.jpg

c6de663d376a1623.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chce okleić dach w swoim b6. Myślę nad czarnym połyskiem, czarny matt lub carbon. Jak myślicie jaki będzie najlepszy. Jeśli ktoś to robił to może poleci jakiś zakład (najlepiej w lubuskim) i ewentualny koszt oklejenia samego dachu??!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się spotkałem we Wrocławiu z ceną - 180zł za metr kwadratowy (robocizna + materiał). Nie mam pojęcia jaką powierzchnie ma dach B6 =]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie osobiście czarny mat jak i Carbon sie nie widzi do paska b6. Ja bym celowal w czarny połysk. Daje to fajny efekt a zarazem wyglada "normalnie" bo teraz w większości aut mozna miec panoramiczny dach ktory wyglada podobnie ( mój ojciec ma taki w E klasie). Wiadomo ze to tez zalezy od tego jak zrobione masz auto, do jednych pasuje to a do innych co innego.

 

Co do cen to akurat jestem w temacie, bo sam niedługo bede oklejal dach i lusterka. Specjalnie robie wszystkie dodatki pod ten dach :P

 

A wiec tak, dowiadywalem sie w podajze 5 zakładach we wrocławiu. Ceny wszedzie podobne. Za jedno lusterko życzą sobie 100zl ze względu na skomplikowane obklejanie. Dach zaś w przedziale 350-500 zl. Oczywiście mowa tutaj o czarnym połysku, inne kolory mogą miec inne ceny.

 

Z tego co mi mowili przez telefon to wazne jest tez to jak jest z antena, czy mozna ja łatwo zdjac czy jest problem i trzeba wydziwiac. Ogolnie cena za materiał jest praktycznie stała, jedynie koszty robocizny zależą od tego jak bardzo maja utrudnione oklejanie :)

 

No i polecić nic nie moge z Twojego regionu, ale radzę abyś znalazł profesjonalny zakład, w którym zostawia sie autko na noc, aby w wyznaczonych pomieszczeniach z odpowiednimi warunkami wszystko sie "przyjęło". To poprawia trwałość nalozonej folii.

 

Pozdrawiam

 

---------- Post added at 23:42 ---------- Previous post was at 23:36 ----------

 

Zapomialem dodac, pamiętaj ze świeżo malowane elementy nie mogą byc oklejane! Przez miesiąc czy dwa od pomalowania z lakieru wydobywają sie rozne substancje (jakies opary, wydzieliny czy Bóg wie co) i jesli polozysz na to folie to zacznie ona odchodzić w danych miejscach i pieniążki pójdą w błoto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czarny połysk ok ale co do ceny to czy nie lepiej wyjdzie malowanie? Co do oklejania to według mnie jedynym plusem jest to że zawsze można zdjąć folie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jedynym plusem jest to że zawsze można zdjąć folie.

 

No i chyba tylko dlatego ludzie oklejaja. Dla mnie to przesadza sprawę czy malowanie czy oklejanie dachu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No i chyba tylko dlatego ludzie oklejaja. Dla mnie to przesadza sprawę czy malowanie czy oklejanie dachu
dokłądnie, jak ci się znudzi to odklejasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Z oklejaniem trzeba sie porzadnie zastanowic poniewaz... po takim odklejeniu foli na pewno lakier musi isc do gruntownej renowacji, a przynajmniej trzeba go dac do polerki plus dochodza do tego przebarwienia, bo gdy lakier jest oklejony to nie dzialaja na niego czynniki atmosferyczne (slonce, kwasne deszcze), a jak dobrze wiemy kolor z czasem blaknie, plowieje, utlenia sie.

 

Bardzo duzym plusem folii jest dodatkowa ochrona karoserii, mam tu na mysli tylko i wylacznie jakis czolowy element auta (maska, zderzak etc.). Dzieki takowej folii mamy zdecydowanie mniej odpryskow.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez marv84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, jeśli okleimy jedne drzwi a drugie nie to przebarwienia będą widoczne, tak samo np sam zderzak czy maskę. Ale jeśli okleimy np dach to jest to płaszczyzna nachylona do każdej innej obok niej pod dużym kątem, zresztą i tak na około są szyby, dodatkowo jest ona trochę niżej nich słupki, więc raczej nawet te minimalne przebarwienia nie będą widoczne.

 

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko... jeśli z dachu odchodzi mi klar to lepiej pomalować i dopiero okleić dach folią , czy można od razu okleić dach ??

czy raczej to nie możliwe??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co schodzi spoleruj, odtłuść i naklejaj :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale odkop

 

ja polecam plastidip :) zaczelismy sprzedawac i sam tez cos chce tym pomalowac bo pomalowalem felgi i fajnie pozniej sie odkleja :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rowniez polecam Plastidip :) zajmuje sie tym teraz takze osoby chetne na terenie malopolski zapraszam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności