Skocz do zawartości
Angelus

stuki na zimnym silniku w b6

Rekomendowane odpowiedzi

Moja ma 206k i czeka ją wymiana. Jak lekko naciskam czuć drgania na pedale sprzęgła, jak na zimnym silniku odpalam auto i naciskam pedał sprzęgła i puszczam słychać głośno dźwięk dziwny (ciężko określić), jak kilka razy nacisnę - ustępuje...

 

Taki dźwięk słyszysz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zobacz czy nie podskakuje napinacz paska. To taka aluminiowa łapa, widać ją z lewej strony silnika stojąc do niego przodem, nie trzeba nic zdejmować. Jest dokładnie po prawej stronie auta. Jak się kończy i zaciera to potrafi podskakiwać na pasku.

A ten napinacz to powinien być całkowicie nieruchomy gdy silnik pracuje? Bo u mnie drga po kilka mm w każdą stronę i nie wiem czy to już początek końca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy stuki w moim autku niewystępują zawsze czasmi tego mie ma. a cykanie/stukot słychać od strony prawej czyli tam gdzie jest rozrząd. jak dodam gazu tak na 2 tyś to idealne to słychać byłem w serwisie z tym i stał 2 dni i usterka nie wystąpiła. ostatno przez tydzień wystąpiło to 3 razy. wkurza mnie to trochę ale jak znajde pare dni to go znów im oddam niech sie bawią myslę o dwóch rzeczach albo jest to szklanka ale bardziej bym się skłaniał iż jest napinacz.

U Mnie stuki były po wymianie oleju w ASO. wymieniłem potem jeszcze raz olej i problem nie wystapił do dziś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dabropl takich stuków nie mam.. Nie jestem specjalistą ale nie brzmi mi to na dwumasę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje stuki rozwiązane. ASO VW zdiagnozowało że to wina pompy oleju, mam na łańcuchu i jakieś rolki napędzające się kończą, więc czeka mnie wymiana, chciał bym założyć od 1.9 ale podobno trzeba coś przerabiać, nie wiem jak to ogarnąć narazie, przy okazji mam zamiar wymienić i dwumasę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto do Tomka się odezwać z forum :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam paska b6 higlain 2litry dsg

Wymieniłem napinacz nowy rozad kapletny

Dwumasa i stukanie zostało na zimny silniku i wolnych obrotach

Czy to może być od pompy olejowej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

mam tez taki problem dziwne stukanie ale takie głuche bardziej, i tylko na zimnym silniku, rozgrzeje się jest dobrze,

proszę o pomoc co to może być

 

a to film z tym dźwiękiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, u mnie było nawet podobnie. Tylko po tygodniu ASO stwierdził że mam pękniety wał korbowy.

AUto 2008 r. CR 2.0 przebieg aż 140tys.

Robiłem 1tys miesiecznie bez obciążeń.

Za naprawę chcą 10tys.. co sądzicie ? czy nie lepiej przeszczepić całego silnika ?

Miał ktoś pękniety wał korbowy w B6 2.0 CR ? Bo nigdzie nie moge znaleźć takiego infa - wydaje mi się że jestem jedyny na tej planecie.....

 

pozdr

T

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego Matek--1 u mnie tez klepie tak samo na zimnym silniku. znajomy podłaczył mi kompa i mowil ze na 3 tłoku pompowtryskiwacz mi pada.

Edytowane przez Qlimax125

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalatwione...

Edytowane przez jasiooo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i mnie dopadlo[emoji53] Stuki występują powyżej 2000 obr/min z górnych okolic silnika. Pierwsze podejrzenie na wytarty wałek rozrządu. Znalazłem filmik z identycznym dźwiękiem jak u mnie :

w ostatnich sekundach filmu. Dziwne, że dźwięk ten nie występuje zawsze, przeważnie jak silnik jest zimny, ale nie za każdym razem. Jeśli stuki się pojawią to po osiągnięciu 70-80 stopni zanika. Byłem u mechanika, który ściągnął pokrywę i stwierdził że wałek jest trochę wytarty a szklanki w miare jeszcze. Lecz jego zdaniem to coś w głowicy i najlepiej ja zregenerować i przy tym wymienić wałek. Wydaje mi się ze chce mnie trochę naciągnąć. Miał już ktoś z Was problem z wałkiem w bxe i potrafi potwierdzić diagnozę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sadus poczytaj forum Octaviaklub jest tam sporo o BXE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze się nie uporałem z problemem. Wklejam filmik mojego auta jak to słychać [video=youtube_share;aMA7XMRPvk8]

jakieś sugestie?? Ciśnienie oleju w normie wiec raczej panewki odpadają? Edytowane przez sadus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam lekturę jednego z postów na OCP - kolega miał podobne dźwięki to twoich. Zobacz jaki miał finał

http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=84536&postdays=0&postorder=asc&start=175

Edytowane przez WMeF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostawiam dla potomnosci, winą była dziura w popychaczu. Po wymianie wałka, szklanek i łożysk silnik chodzi jak powinien.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety mnie też dopadł jakiś hałas, tylko ja tak jakby coś sie ocierało co ok 1 sekundę i ustępuje na moment, częstotliwość wzrasta po dodaniu obrotów. troszę się ucisza po nagrzaniu ale to chyba dlatego że auto ma lepsze wtedy smarowanie. Byłem u mechanika kazał mi wciskać sprzegło bo chyba tez myslał o dwumasie ale stwierdził że to nie to. Podejrzewa pompę smarowania, nie wiecie czym jest napędzana czy łańcuchem u mnie, 2.0 TDI BMP z Maja 2007r.

Pozdrawiam

Edytowane przez flashhh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Mam podobny problem jak w temacie. W moim Passacie B7 TDI 140 KM DSG kilka miesięcy temu pojawiło się metaliczne stukanie. Początkowo myślałem, że to jakaś osłona. Stukanie występuje tylko podczas uruchomionego napędu w górnych zakresach biegów. Podczas odpalenia czy przegazowania na postoju nie ma takich objawów jak podczas jazdy. Dałem auto do ASO na diagnozę- sprawdzali dwa dni, nikt nie wiedział co to, następnie stwierdzili że do wymiany jest 3 i 4 wtryskiwacz oraz że są opiłki metalu w ukł. paliwowym. Wymieniłem dwa. nic się nie zmieniło a może nawet było gorzej (zaraz po ruszeniu z serwisu). następnie szukałem w innych warsztatach czy to nie coś ze skrzynią biegów. W specjalistycznym warsztacie wykluczono uszkodzenie skrzyni DSG i zasugerowano wymianę dwóch kolejnych wtrysków. Wczoraj odebrałem auto z ASO po wymianie wszystkich wtryskiwaczy. Problem bez zmian. Czy ktoś wie co to może być? Poniżej wstawiam link do filmu z objawami:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od kiedy passat b7 opiłkuje ? pierwszo słyszę.

zażądaj wymiany wtrysków na te ktore miales i zwrot kasy. Jaki masz przebieg ?

 

to odgłos bardzo dziwny.... poszukaj dobrego fachowca niech posłucha.... ja pomyślałem, że dwumasa, ale chyba jednak nie.

 

bardzo możliwe, że to jakaś pierdoła...

 

zagadaj do kolegi KDX - też z Poznania, nakieruje Cię na super fachowców z bosch service.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Aż się boje zapytac... ile Cie wyniosło wszystko ? bo ja dopiero doczytałem, że Ty w aso byłeś.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Od kiedy passat b7 opiłkuje ? pierwszo słyszę.

(...)

 

Za 2.0 TDI-CR chodzi ta plotka już od kilku lat. Podobno ostatnie pompy (roczniki pomp 2014+) nie mają już takich problemów. Niemcy dolewają oleju do 2T aby zniwelować ten problem.

 

To tak w ramach OT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności