Skocz do zawartości
german21

Ciężko odpala po dłuższym postoju 1.8 ADR + LPG

Rekomendowane odpowiedzi

zrób adaptacje przepustnicy przez VAG

była czyszczona i robiona adaptacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie!!!!!!!!!! Jest lekarstwo dla mojego chorego silnika a jeżeli mojego to podejrzewam, że również dla wielu z was. Jak już wyżej wspomniałem przy okazji próby wymiany zaworka ciśnienia paliwa listwy wtryskowej poruszyłem jeden z przewodów gumowych, który wydał mi się zbyt luźny. Wizualnie wygląda on jakby był OK ale gdy się go zacznie delikatnie ciągnąc do góry okazało się, że jest po prostu przegnity i urwany. Podejrzewam, że w niektórych przypadkach jest on tylko lekko przegnity lub naderwany dlatego też poranne objawy są różne lecz podobne w skutkach. Co ciekawe gdy przewód wyjąłem na górę i go zostawiłem swobodnie to kręciłem kilka dobrych razy zanim mi odpalił czego wcześniej nie miałem bo mi tylko telepało silnikiem. Nie wiem od czego jest ten przewód i do czego służy lecz jasne dla mnie było jedno: skoro posiada opaski zaciskowe to znaczy, że jest tam duże ciśnienie lub podciśnienie i tak nie powinno być. Ponieważ jeszcze nie kupiłem nowego przewodu ( chyba tylko serwis) to w celu sprawdzenia różnicy w działaniu po prostu zaślepiłem ten przewód zwykłą śrubą.Testy przez dwa dni na zaślepionym urwanym przewodzie dały wynik oszałamiający.WSZYSTKO DZIAŁA JAK POWINNO. NIC NIE SZARPIE I NIE PRZERYWA> Ponadto wróciøa dynamika jazdy i reakcja na pedal gazu.Oto fotka uszkodzonego przewodu

[ATTACH=CONFIG]67553[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]67555[/ATTACH]

Tak na marginesie co to za przewód bo muszé go kupic i wymienic.Sprawdzcie u siebie te przewody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no aż z ciekawości zaraz ide tego poszukać, u mnie o tyle ciężej że mam inny silnik, ale bede szukał:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ten przewód nie idzie czasem do króćca pod przepustnicą? Czy to jest może przewód od odpowietrzenia skrzyni korbowej silnika :hmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przewód ten dochodzi do trójnika z którego idzie rozdzielenie do pompy wspomagania i chyba przepustnicy. Natomiast nie wiem , gdzie on powinien isc na dole w czésci której jest urwany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli do tego trójnika dochodzi od dołu, to dalej idzie do odpowietrzenia komory korbowej silnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak tam sie dostac i gdzie kupic przewód? (sorki za bledy ale cos mi polskich znaków na forum nie chce pisa© cos musialem wcisnac)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie!!!!!!!!!! Jest lekarstwo dla mojego chorego silnika a jeżeli mojego to podejrzewam, że również dla wielu z was. Jak już wyżej wspomniałem przy okazji próby wymiany zaworka ciśnienia paliwa listwy wtryskowej poruszyłem jeden z przewodów gumowych, który wydał mi się zbyt luźny. Wizualnie wygląda on jakby był OK ale gdy się go zacznie delikatnie ciągnąc do góry okazało się, że jest po prostu przegnity i urwany. Podejrzewam, że w niektórych przypadkach jest on tylko lekko przegnity lub naderwany dlatego też poranne objawy są różne lecz podobne w skutkach. Co ciekawe gdy przewód wyjąłem na górę i go zostawiłem swobodnie to kręciłem kilka dobrych razy zanim mi odpalił czego wcześniej nie miałem bo mi tylko telepało silnikiem. Nie wiem od czego jest ten przewód i do czego służy lecz jasne dla mnie było jedno: skoro posiada opaski zaciskowe to znaczy, że jest tam duże ciśnienie lub podciśnienie i tak nie powinno być. Ponieważ jeszcze nie kupiłem nowego przewodu ( chyba tylko serwis) to w celu sprawdzenia różnicy w działaniu po prostu zaślepiłem ten przewód zwykłą śrubą.Testy przez dwa dni na zaślepionym urwanym przewodzie dały wynik oszałamiający.WSZYSTKO DZIAŁA JAK POWINNO. NIC NIE SZARPIE I NIE PRZERYWA> Ponadto wróciøa dynamika jazdy i reakcja na pedal gazu.Oto fotka uszkodzonego przewodu

[ATTACH=CONFIG]67553[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]67555[/ATTACH]

Tak na marginesie co to za przewód bo muszé go kupic i wymienic.Sprawdzcie u siebie te przewody.

 

No wiec u mnie wygląda to troche inaczej, z racji tego że mam 1.6.

 

może jakaś podpowiedź czy ten wężyk w ogóle u mnie jest, a jeśli tak to czy to z przepustnicy czy z czego innego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak tam sie dostac i gdzie kupic przewód?

Jeszcze lookne u siebie - gdzie to dokładnie idzie, ale jeśli tam co pisałem, to powiem ci tyle - kurrrrrreeeeee........sko kijowo jest wsadzić łapę, żeby wyjąć zawleczkę trzymającą wąż przy silniku. a jeszcze trudniej jest ją potem tam włożyć. ja odkręcałem przepustnicę, zeby jakoś rękę tam wcisnąć, ale ruchy wtedy i tak są ograniczone. Można zdjać alternator - ale to o wiele więcej roboty. Zresztą wyjęcie przepustnicy w ADR-rze to też nie jest takie hop siup, bo od cholery wężyków jest i mało miejsca na kręcenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Schemat tych węży by sprawę załatwił i byśmy wiedzieli od czego są.

.........mówię wam auto rano pali teraz jak za starych dobrych czasów. Nawet nie wiem jaki to ma wpływ na to całe zamieszanie ale wydaje mi się, że chodzi o zimne powietrze które jest łapane przy zapłonie.Sam nie wiem ale to właśnie jest to!!!!!! Teraz pytanie czy z tym zaślepionym wężem mogę jeździć czy od razu muszę wymieniać na nowy.

.............podejrzewam, że wielu z was ma te węże naderwane do połowy, mniej lub więcej i dlatego są te problemy w odpalaniu. Jednym problem z odpalaniem a innym tuż po odpaleniu jak u mnie. .........po zaślkepieniu urwanego przewodu tego nie ma. Jak go z powrotem odetkam to problem wraca- więc to na pewno będzie to!!!!!!!!!!!

Edytowane przez zdunvw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak gwoli ścisłości - to ten wąż z zawleczką (tzn. jeden z jego końców) jest pod kolektorem dolotowym - jakbyś chciał zajrzeć z latarką - jak to tam wygląda :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie, czy mowimy caly czas o odmie?

Na razie tak :D Ale jeszcze potwierdze, czy ten przewód do odmy idzie ale na 90% tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to odma. Wiem, że to ten przewód co pokazałem na zdjęciach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec jest tak:

 

- jeśli chodzi o ten wąż (przewód) wychodzący z samego dołu króćca - to wąż idzie do odmy skrzyni korbowej silnika.

 

- jeśli ten przewód odchodzi z boku króćca przy przepustnicy, to idzie w to miejsce, co zaznaczyłem strzałką na zdjęciu. Taki czarny,, lejkowaty stożek. Przed tym stożkiem - wąż wchodzi w króciec przy tymże stożku (od spodu).

 

silnikdi.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Danek75

U ciebie na tym zdjęciu te przewody jakoś inaczej idą .Ty masz silnik ADR?

U mnie przedmiotowy przewód idzie w lewo czyli do silnika i dalej gdzieś w dół a u ciebie jeżeli to jest to, to idzie w prawo

 

---------- Post added at 18:24 ---------- Previous post was at 18:17 ----------

 

ale wracając do tematu czy ja mogę na razie jeździć z zaślepionym tym przewodem i za co on konkretnie odpowiada a co za tym idzie jaki ma wpływ na poranne odpalanie?

Edytowane przez zdunvw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Danek75

U ciebie na tym zdjęciu te przewody jakoś inaczej idą .Ty masz silnik ADR?

U mnie przedmiotowy przewód idzie w lewo czyli do silnika i dalej gdzieś w dół a u ciebie jeżeli to jest to, to idzie w prawo

 

Jakoś mi nic nie wiadomo, zeby ktoś mi silnik przełożył na inny :D Może tobie się zdaje, że masz ADR a siedzi tam coś innego :fajny

Zobacz, gdzie ten urwany przewód prowadzi. Do króćca przed przepustnicą, tak? Wiec jeśli przewód kończy sie na samym dole króćca i wchodzi od dołu, to w takim razie ten wąż idzie do odmy. A jeśli ten urwany wąż kończy się z boku króćca przy przepustnicy, to idzie tam, gdzie wskazałem strzałką. Przewód idący do miejsca wskazanego strzałką - jest trochę cieńszy od przewodu idącego do odmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Danek 75, u mnie na bloku jest oznaczenie ADR więc może w róznych rocznikach inaczej były te przewody prowadzone. Wystarczy gołym okiem spojrzeć na moje zdjęcie i twoje i prześledzić drogę przewodu który wychodzi z ścianki grodziowej.Czyli zaraz za ścianką w kierunku silnika już widać, że są inaczej gięte. Dalej gdy dochodza do tego nazwijmy trójnika znów gołym okiem widać, że u mnie przewód o którym mówie wychodzi w kierunku do silnika a na twoim zdjęciu idzie w kierunku nadkola.Ztąd moje zaniepokojenie czy o tym samym mówimy ale widocznie różnie to montowali. Pójdę do serwisu vw to się przekonam od czego to jest...............natomiast jeżeli to odma to zapytam jeszcze raz czy ma ona wpływ na poranne odpalanie? i czy mogę jeździć do czasu kupna nowej rurki z starą zaślepioną?

 

---------- Post added at 18:50 ---------- Previous post was at 18:44 ----------

 

gdzie u mnie może być ten wąż? bo to miejsce gdzie jest u zdunvw wygląda tak

 

http://zapodaj.net/3b39df70caeb.jpg.html

 

sorki za link zamiast miniaturki ale imageshack mi się coś wiesza

 

Patrzyłem na to twoje zdjęcie i troche mało obejmuje, może zrób większe ale idąc tropem tego co jest u mnie musi to być rurka która będzie połączona z przepustnicą oraz z pompą serwa podajrze po przechodzi przez ściankę grodziową.Jednak silnika 1.6 na oczy nie widziałem.

Edytowane przez zdunvw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności