Skocz do zawartości
german21

Ciężko odpala po dłuższym postoju 1.8 ADR + LPG

Rekomendowane odpowiedzi

robiliscie test z zakreconym LPG na butli, wyjezdzonym do konca z przewodow do czasu przelaczenia na PB i autem zostawionym na noc?

czy rowniez wtedy mieliscie, po takiej nocce "szarpaki"? Jesli nie to ewidentnie wina instalcji LPG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie dwa miesiące temu mechanik powiedział, że to przez....przepływomierz, bo jak go odłączał to nie było tego dławienia...ale teraz w nocy po 1-4 stopnie i zawsze dopóki jakby na gaz nie przełączy2 minuty jakies telepie skacze do 1200 opadaaaa i znowu wfrwrw 1200 opada,a na nagrzanym galanto, choć czuje na gazie czasem taka dziurę na dwójce/trójce, a gazownik powiedział,by przejeździć kilka do na PB, przejechałem dwa i jak po kolejnej nocy telepało to ja dziękuje, ale na benzynę mnie tak często nie stać ha ;p kurcze byłem pewien, że to jakiś dziurawy wtrysk gazu,ale i weź się człowieku połap w tym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja w swoim mam ten sam problem z porannym odpalaniem wymieniłem czujnik temperatury myślałem że pomoże ale jednak nie potem polatałem jeden dzień na samej benzynie (fajnie jest:dobrze )po nocce rano do garażu odpalamy i tu szok bo odpalił od kopa,potem zaś polatałem na gazie i tu już zaczął się problem bo trzeba było kręcić pare sekund aby zaskoczył. Wiadomo że to wina LPG. Macie jakieś pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiadomo że to wina LPG. Macie jakieś pomysły?
Nieszczelna listwa lub błąd komputera sterującego, który podaje gaz na zimnym silniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, zgoda, ale jak wytlumaczyc fakt, ze im zimniej to ciezej odpala? wtryski/parownik/ komp z LPG puszczaja

wiecej gazu? silnik wolniej przepala mieszanke gazu i benzyny w nizszych temperaturach? widze jedno wyjscie

- permanentne uzywanie LPG :)

Prosba do wszystkich - zeby wyeliminowac wine LPG zakrecic zawor z LPG na butli, wypalic caly gaz z instalacji, zostawic na noc na dworze i rano zobacyc efekty odpalania - teoretycznie jeli to wina LPG to powino wszystko byc cacy

Edytowane przez hurrikhan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ok, zgoda, ale jak wytlumaczyc fakt, ze im zimniej to ciezej odpala? wtryski/parownik/ komp z LPG puszczaja wiecej gazu? silnik wolniej przepala mieszanke gazu i benzyny w nizszych temperaturach? widze jedno wyjscie - permanentne uzywanie LPG
jeśli masz instalacje II generacji lub sekwencje to nie odpalisz na LPG (nie wiem jak byś nie kombinował nie odpalisz na LPG),a tylko i wyłącznie na PB. Po uruchomieniu w zależności od ustawień następuje przełączanie na LPG, wiec pod czas rozruchu w grę wchodzi tylko fabryczna instalacja PB i osprzęt typu czujnik temp. cieczy chłodzące,j przepływka, słabe aku lub szczotki w rozruszniku krótkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zakrecic zawor z LPG na butli, wypalic caly gaz z instalacji, zostawic na noc na dworze i rano zobacyc efekty odpalania - teoretycznie jeli to wina LPG to powino wszystko byc cacy

 

Trzeba dłużej pojeżdzić tylko na PB aby komp ECU nie łapał błędów od sterownika LPG i wrócił do poprawnych wartośći .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nieszczelna listwa lub błąd komputera sterującego, który podaje gaz na zimnym silniku.

no to jeśli chodzi o sterownik od lpg to tak jak, mówiłem pierwsze co to gazownik wymienił go u mnie na fabryczną nówkę, więc wydaje mi się że odpada, a nieszczelna listwa? U mnie to się zaczęło niedługo po założeniu instalacji, zrobiłem około 2500km pojezdziłem trochę u siebie i wyskoczył mi wyjazd do niemiec więc 1000 + 1000 z powrotem i dopiero pojechałem na regulacje a miała być po 1000 ale podobno to nic nie przeszkadza. Ale już w niemcach zaczynał później odpalać, zawsze to była kwestia przekręcenia kluczyka i już, a później kilka sekund trzeba było i coraz to gorzej z dnia na dzień...

W każdym bądź razie wątpię żeby od razu nieszczelna na nowej instalacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ok, zgoda, ale jak wytlumaczyc fakt, ze im zimniej to ciezej odpala? wtryski/parownik/ komp z LPG puszczaja

wiecej gazu? silnik wolniej przepala mieszanke gazu i benzyny w nizszych temperaturach? widze jedno wyjscie

Sam sobie odpowiedziałeś :D Im zimniej, tym gorzej zapalić mieszankę gazową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Trzeba dłużej pojeżdzić tylko na PB aby komp ECU nie łapał błędów od sterownika LPG i wrócił do poprawnych wartośći .

a jak mozna sprawdzic czy komp od LPG nie podaje blednych wartosci, ustawien? wydaje mi sie ze takie cos to gaziarz powiniem wychwycic w pierwszej kolejnosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przykładam się do pytania hurrikhan, a przy okazji to zawór od gazu pewnie bedzię na butli jak podniosę klapę od koła zapasowego?

 

jeśli masz instalacje II generacji lub sekwencje to nie odpalisz na LPG (nie wiem jak byś nie kombinował nie odpalisz na LPG),a tylko i wyłącznie na PB. Po uruchomieniu w zależności od ustawień następuje przełączanie na LPG, wiec pod czas rozruchu w grę wchodzi tylko fabryczna instalacja PB i osprzęt typu czujnik temp. cieczy chłodzące,j przepływka, słabe aku lub szczotki w rozruszniku krótkie.

dodam jeszcze że czujniki wymienione oba, aku nowe i to takie które ma jakiegoś dodatkowego kopa przy odpalaniu, a szczotki, to czy akurat wszyscy na raz?

 

 

 

 

Sam sobie odpowiedziałeś Im zimniej, tym gorzej zapalić mieszankę gazową.

co denek prze zto rozumie? jakie rozwiązanie?

Edytowane przez Pustack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jeśli masz instalacje II generacji lub sekwencje to nie odpalisz na LPG (nie wiem jak byś nie kombinował nie odpalisz na LPG),a tylko i wyłącznie na PB. Po uruchomieniu w zależności od ustawień następuje przełączanie na LPG, wiec pod czas rozruchu w grę wchodzi tylko fabryczna instalacja PB

A G........ prawda :fajny Nie odpalisz w ogóle, jeśli masz tak ustawione w sterowniku od gazu. Masz tam ustawioną dopuszczalną liczbę uruchomień awaryjnych, czyli na LPG. Ta liczba to w zależnosci od zakładu montażowego, wynosi 2-5 uruchomień.

Ja przykładowo w swoim kazałem całkowicie wyłączyć awaryjne uruchamianie na LPG. Jedyna prawda w twoim stwierdzeniu, to normalne uruchomienie następuje na PB, ae po odpaleniu silnika, nawet jeśli pracuje na benzynie, to gaz juz w instalacji jest - tylko nie jest podawany do komory spalania.

 

 

zawór od gazu pewnie bedzię na butli jak podniosę klapę od koła zapasowego?
Tak - pod deklem przy butli :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przykładam się do pytania hurrikhan, a przy okazji to zawór od gazu pewnie bedzię na butli jak podniosę klapę od koła zapasowego?

jesli butle masz w kole zapasowym to dokladnie tak, zawor jest w srodku butli, takie male kółeczko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co denek prze zto rozumie? jakie rozwiązanie?

nieszczelność w układzie wtrysku LPG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wtrącę sie do tematu boi nie czytacie początkowych postów. Dużo z nas już wykluczyło wpływ instalacji gazowej na te nieszczęsne poranne odpalanie.Ja osobiście za namową forumowiczów którzy twierdzili, ze to przez nieszczelną listwe wtryskową lub reduktor zakupiłem nowe jedno i drugie i efekt jest taki, że wydałem prawie 800zł bez sensu na marne.

Ponadto właśnie przejeździłem 400km na zakręconej butli , na benzynie z środkiem czyszczącym wtryski i dalej to samo.Tak więc wracam do gazu bo paliwo drogie.

Tak wiec po wielu testach, wymianach części, i innych czynnościach które opisywałem wyżej stwierdzam z całym przekonaniem LPG NIE MA NA TO ŻADNEGO WPŁYWU!!!!!!!!!!!!!!

 

---------- Post added at 16:35 ---------- Previous post was at 16:16 ----------

 

Tak na marginesie chyba znalazłem rozwiązanie mojego problemu z porannym telepaniem na zimnym silniku. Wczoraj zgodnie z planem zabrałem się za wymianę zaworu ciśnienia paliwa w listwie wtryskowej ( jako kolejna ewentualna przyczyna ) no i znalazłem coś innego przypadkiem co raczej będzie naszym problemem a przynajmniej wielu z nas.Wobec tego odkrycia zaworu nie wymieniałem, bo chyba nie będzie potrzeby choć go już zakupiłem.Nie chcę zapeszyć ale muszę to potwierdzić jeszcze jednym porankiem dla pewnosci.Dzisiaj odpalenie miałem idealne.Żadnego szarpania.Jeżeli jutro rano będzie też idealnie to opiszę usterkę i sprawdzicie to u siebie.:mlask

Edytowane przez zdunvw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdunve: dajesz nam nadzieje na poranki piekne jak na wiosne :)

jesli nie chcesz zdradzac szczegolow - przynajmniej napisz czy ta naprawa jest kosztowna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydaje się, że taniocha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A robił ktoś przywrócenie do domyślnych ustawień mapę pb?Niejednokrotnie źle ustawiona mapa lpg,rozjeżdża mapę pb,a wtedy w dolnym zakresie jest ona zmieniona,co skutkuje problemami przy odpalaniu szczególnie na zimnym silniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak na marginesie chyba znalazłem rozwiązanie mojego problemu z porannym telepaniem na zimnym silniku. Wczoraj zgodnie z planem zabrałem się za wymianę zaworu ciśnienia paliwa w listwie wtryskowej ( jako kolejna ewentualna przyczyna ) no i znalazłem coś innego przypadkiem co raczej będzie naszym problemem a przynajmniej wielu z nas.Wobec tego odkrycia zaworu nie wymieniałem, bo chyba nie będzie potrzeby choć go już zakupiłem.Nie chcę zapeszyć ale muszę to potwierdzić jeszcze jednym porankiem dla pewnosci.Dzisiaj odpalenie miałem idealne.Żadnego szarpania.Jeżeli jutro rano będzie też idealnie to opiszę usterkę i sprawdzicie to u siebie.

 

zdunvw już nie mogę się doczekać:) aż normalnie zrobiłeś mi nadzieje, mam tylko nadzieję że podzielisz się swoim odkryciem jak będzie dobre.

 

 

A robił ktoś przywrócenie do domyślnych ustawień mapę pb?Niejednokrotnie źle ustawiona mapa lpg,rozjeżdża mapę pb,a wtedy w dolnym zakresie jest ona zmieniona,co skutkuje problemami przy odpalaniu szczególnie na zimnym silniku.

a jak to zrobić? bo gdzieś na forum czytałem że jak na pół godziny odepnę aku, potem po odpaleniu silnika poczekać do osiągnięcia temp 90st bez gazowania i komp ustawiony, ale u mnie to nie pomaga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale u mnie to nie pomaga
zrób adaptacje przepustnicy przez VAG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności