Skocz do zawartości
german21

Ciężko odpala po dłuższym postoju 1.8 ADR + LPG

Rekomendowane odpowiedzi

Jest dokładnie tak jak piszesz Pustack. Swój problem opisywałem już w tym wątku:

 

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php/53346-1.8-20V-APT-falujace-obroty-przy-odpalaniu/page4

 

Problemy z odpaleniem pojawiły się z miesiąc temu. Obstawiana była przepustnica, przepływomierz, czujnik temp, nieszczelność LPG, zapieczone wtryski (które na zimno mogły lać, a nie rozpylać) - Niestety nic nie pomagało. Dodam że jeździłem na granicy zapalania się rezerwy, i dotankowywalem kilka litrów PB. 2 dni temu zatankowalem z pół zbiornika PB i co?! Po nocy odpalił wręcz książkowo! Wieczorem po dłuższym postoju również. Dziś to samo....Czekam wiec aż zaczną się znów problemy z odpalaniem. Jeśli kolejne dotankowanie spowoduje że problemy znikną, zajrzę do zbiornika i tam będę szukał problemu. Cieżki przypadek z tymi passkami... Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie nic nie piszecie czy sprawdzaliście poprawność regulacji instalacji LPG , a komp benzyny uczy się niewłaściwych wartości z sterownika LPG i przy zapalaniu może zubożyć mieszankę zamiast wzbogacać.

 

- niektórzy pisali że jeździli ileś czasu tylko na PB i było ok , a to dlatego że komp ECU nie łapał błędów od sterownika LPG i wrócił do poprawnych wartośći .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie nic nie piszecie czy sprawdzaliście poprawność regulacji instalacji LPG , a komp benzyny uczy się niewłaściwych wartości z sterownika LPG i przy zapalaniu może zubożyć mieszankę zamiast wzbogacać.

 

- niektórzy pisali że jeździli ileś czasu tylko na PB i było ok , a to dlatego że komp ECU nie łapał błędów od sterownika LPG i wrócił do poprawnych wartośći .

Mówisz i masz... Ja zacząłem od tego że to wina LPG, molestowałem gaziarza żeby to zrobił, wgrał na nowo mapy itp, nie pomogło. Nawet próbował zmienić zasilanie LPG, po czy też wszystko wgrywał i nic. Jeździłem na benzynie aż było ok, potem znów do gaziarza, znów wgrywał, ponownie nic. Uzgodniliśmy że zmieni komputer od lpg na nowy, powgrywał oczywiście wszystko co trzeba... i znów nic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też na gazie wszystko ustawiałem na nowo po wymianie na nowy reduktora i listwy wtryskowej LPG ( 800zł) i dalej to samo.Zalanie do pełna benzynki też nie pomogło.Jeżeli Pustack zmienił wtryski i dalej to samo to nawet tego nie ruszam. Jednak, żeby mieć pewnośc co do tej kwestii to właśnie dokonałem zakupu zaworu ciśnienia listwy wtrskowej ( zdjęcie kilka postów wyżej) i go wymienię- może on na początku ma problem z ciśnieniem. Jak nie będzie efektu to trzeba chyba myśleć o pompie paliwa mimo iż jest nowa. No właśnie czy wy tez macie nowe pompy?Może coś z tym faktem jest nie tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Apropos pompy to właśnie daje mi do myślenia czy nie wymienić na oryginalną, może ta nie wyrabia albo coś, wiesza się czy jeszcze coś innego, wiadomo jak z niektórymi zamiennikami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam pompę lub ten śmieszny zaworek ( już od jakiegoś czasu zastanawiam się czy ona nie robi jaj ) , zdunvw a przewody doprowadzające podciśnienie masz całe?? te do zaworku o którym wspominałeś?? . Co do pompy paliwa to zastanawiam się nad sportową ( czyli wydajniejszą ) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przewody są całe.W weekend wymienie ten zaworek i zobaczymy. Co do pompy to moja nowa jest firmy KAGER.Nie wiem jaka była oryginalna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze Kagera są bdb . ciekawostka , N80 masz sprawny ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myslałem, ze N80 jest tylko w dieslach przy podcisnieniu turbiny

 

---------- Post added at 21:59 ---------- Previous post was at 21:08 ----------

 

Sorki w dieslu jest chyba N85. Gdzie znajduje się N80 i za co odpowiada?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja też tak obstawiam z tego co u mnie. A ten zawór to o ile się nie mylę to jest gdzieś koło filtra powietrza. Ale jak źle piszę to mnie poprawcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większość użytkowników z LPG ma opisywane tu problemy , może odezwał by się ktoś jak to wygląda

bez LPG i z takimi problemami.

 

- temat dla mnie b. ciekawy ponieważ też miałem takie problemy rok temu gdy zakupiłem passata z gazem , jeżdziłem na PB jakiś czas i problem ustąpił , a po roku wrócił , wymieniłem czujnik temp. i jest już o.k.

-chociaż przedtem -rok temu i teraz przy wymianie czujnika zalałem pod korek PB i niewiem co pomogło. ( chyba to zalanie pod korek)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

N80 jest odpowietrznikiem zbiornika tzn. jesli dobrze kojarzę ( jest temat na forum ) opary ze zbiornika podawane sa do filtra powietrza czy jakos tak , znajduje sie doklanie na filtrze powietrza i gdy dziala prawidlowo ponien cykac jak podniesiemy maske slychac go po lewej stronie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i jak tam panowie są jakieś postępy? Ja swojego pochwaliłem, że z połową baku odpala dobrze i dziś rano dopiero za 3 razem odpalił... ciężki przypadek... mam nadzieje że w końcu jakoś z tym poradzimy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
N80 jest odpowietrznikiem zbiornika tzn. jesli dobrze kojarzę ( jest temat na forum ) opary ze zbiornika podawane sa do filtra powietrza czy jakos tak , znajduje sie doklanie na filtrze powietrza i gdy dziala prawidlowo ponien cykac jak podniesiemy maske slychac go po lewej stronie

Zawór u mnie cyka jak trzeba.

W sobotę wymieniam zawór ciśnienia paliwa w listwie wtryskowej.Zobaczymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[ATTACH=CONFIG]67326[/ATTACH]

Słuchajcie panowie element zaznaczony na zdjeciu to jest ten n80? Jesli tak to chyba mam uszkodzny bo nie cyka :dupablada

orientowalem sie to na allegro ostaly sie dwie sztuki ok 50 zl, ale to tez moze byc z nimi problem... ale najpierw vag w niedziele, moze on cos mi powie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie też nie cyka, a powinien cały czas cykać czy tylko czasami? no i jak się jezdzi na gazie to też cyka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dolaczam do grona posiadaczy dlawiacych sie i kaszlacych passatow.

Mam nadzieje, ze ktos w koncu cos wymysli co jest nie tak, bo zima idzie a odpala coraz gorzej.

Instalacja LPG od marca 2011, przejechane ok 11000 km.

Problemy z szarpaniem juz od dawna, w lato nie tak uciazliwe bo cieplej i szybciej wskakiwal na LPG (na LPG nie mam zadnych problemow mimo zimnego silnika)

Po zalozeniu LPG wymienilem swiece i kable.

Gazownik twierdzi, ze z instalacja wszystko ok.

pzdr

Edytowane przez hurrikhan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na LPG nie mam zadnych problemow mimo zimnego silnika
to odłącz gaz zresetuj kompa przez odłączenie aku i podłącz z powrotem i polataj na PB samym i zobacz czy się coś zmieni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to odłącz gaz zresetuj kompa przez odłączenie aku i podłącz z powrotem i polataj na PB samym i zobacz czy się coś zmieni

ja już tak robiłem i pomogło, potem znów jeździłem na lpg i znów to wróciło.. gazownik też twierdzi że z lpg jest wszystko ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pomogło, potem znów jeździłem na lpg i znów to wróciło.
to znaczy ze LPG ma winę a gazownik chyba ściemia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności