Skocz do zawartości
german21

Ciężko odpala po dłuższym postoju 1.8 ADR + LPG

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , wymieniono jednak tylko czujnik temperatury bo po pierwszej kasacji bledow tylko on zostal zniknela przepustnica i lambda , ale nadal zero poprawy pyrga dalej nim na zimnym , dzisjaj jeszcze raz komp dalej pokazuje czujnik temp. ktury byl wymieniony na nowy fabryczny (50zl) . Jezdzone na samej pb 2 dni to chyba lpg ni rozjezdza map od pb . Czy bledy od sondy i przepustnicy mogly zostac po wymiane aku. na nowy i byly przez chwile bez zasilania przynajmniej przpustnica tak nielubi .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, nie dawno i ja miałem taki problem że po dłuższym postoju ciężko odpalał. Winien był reduktor (parownik). Przepuszczał po prostu. Zobacz u siebie. Mechanicy sugerowali mi wymianę świec itp. Poczytałem na forum żebym zakręcił butlę i wtedy zobaczyłem że jest oki a wtedy oznaczało że to coś z gazem więc od razu udałem się do gazownika.

 

Miej to na uwadze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Było juz nieraz opisywane :fajny Jak są problemy z odpalaniem na zimnym a na ciepłym NIE - to ZAWSZE jest wina gazu. Wystarczy poczytac :wmorde I napisane jest już kilka razy - co i jak zrobić. Zakręcić butlę, potem sprawdzić listwę i reduktor.... i tak dalej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiesz, nie dawno i ja miałem taki problem że po dłuższym postoju ciężko odpalał. Winien był reduktor (parownik). Przepuszczał po prostu. Zobacz u siebie. Mechanicy sugerowali mi wymianę świec itp. Poczytałem na forum żebym zakręcił butlę i wtedy zobaczyłem że jest oki a wtedy oznaczało że to coś z gazem więc od razu udałem się do gazownika.

 

Miej to na uwadze.

 

Dzieki kolego poniedzieli sprawdze . jezdzilem dwa dni na pb i to samo bylo chyba ze gaz jakos sie przdostawal do kolektora i ciezko pali jak zimny i czuc benzyne tak jakkby zalewalo swiece . Dzieki pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego Danek75, zauważ że ma wiele błędów na kompie, stąd wystarczy błąd czujnika temperatury aby już był problem.

dla przykładu, w polonezie też mam gaz ale problem jest bo pompa ciśnie pół atmosfery a powinna ponad atmosferę, i gaz nie ma nic do rzeczy, w poprzednim B4 czujnik temperatury przekłamywał o 10 stopni Celsiusza mniej więcej i też go zalewało na zimnym.

niemniej sprawa z gazem powinna być sprawdzona:)

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzieki kolego poniedzieli sprawdze . jezdzilem dwa dni na pb i to samo bylo chyba ze gaz jakos sie przdostawal do kolektora i ciezko pali jak zimny i czuc benzyne tak jakkby zalewalo swiece . Dzieki pozdrawiam

Muszę u siebie sprawdzić bo mam identyczne objawy....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie z odpalaniem nie ma żadnego problemu, ale zdarzy się minimalne poszarpywanie silnikiem przez pierwsze sekundy po kilkugodzinnym staniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich do kompletu wymienilem jeszcze termostat ( trasa 20 km i wskaznik ani drgnął , a teraz 4 km. i prawie 90 st.c. ) Dodatkowo jeszcze byl przetarty węzyk od odmy i zasysalo chyba lewe powietrze , odpalanie na zimnym troche sie poprawilo ale jeszcze nieto co powinno byc , chyba jeszcze jakies nieszczelnosci zostaly w odmie vag juz nic nie pokazuje zadnych bledow . Gazolina odlaczona calkowicie na dwa dni i palil tak samo wiec parownik szczelny . Jakies sugestie moze ? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proponuję odpiąć klemę na wieczór, rano wcześnie odpalić i niech chodzi na benzynie aż złapie temperaturę 90stopni, powinien mapę od nowa złapać na paliwie. mnie pomaga czasem taki reset:)

potem robię trasę z 30km a benzynie i na tej podstawie dopiero gaz ustawiam.

pozdrawiam

 

aha i sprawdź dla pewności te nieszczelności czy występują jakieś czy nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , kolego ksys juz tak sprawdzalem zero poprawy , troszke potym czujniku i wymianie wezyka od odmy jaby poprawilo sie odpalanie na zimnym przynajmniej niegasnie odrazu tylko jako tako chodzi nierowno ze 2 minuty a puzniej sie poprawia . Gazolina sprawdzana nierozjezdrza map od pb . pozdrawiam kolegow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego, mapę od PB możesz mieć zablokowaną w instalacji LPG, mnie bardziej chodziło o doznania po resecie na samym PB.

ale wierząc że zrobiłeś wszystko ok, znaczy to że dalej problem jest gdzieś indziej. auto podczas odpalania na zimnym silniku nie bierze pod uwagę np. sondy lambda, ale skupia się na czujniku temperatury, czujniku położenia przepustnicy i przepływomierzu.

nie wiem co uznajesz że nie odpala tak jak powinien. u mnie nie ma problemu z paleniem na dwa gary, ale to był błąd przy zmianie świec i kabli,

kupiłem świece specjalne do gazu z ngk i była lipa. w sklepie mi dobrał sprzedawca świece z beru do tego silnika i działa.

auto odpala powiedzmy po 1.5 do 3 przekręceń wału i chodzi ok, jedzie bez przerywania i po paru km wrzuca lpg i dalej jedzie.

postaraj się doprecyzować jak do dokładnie wygląda u Ciebie.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
po paru km wrzuca lpg
To na ile stopni masz ustawianie przelaczanie?. U mnie przy temp. zewn. ok 15C wystarcza ok 400-500m. Ustawione na 24C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam . kolego ksys , odpala ladnie tez 1,5 do 3 obrotow walu teraz przez pierwsze 3 sekundy wkreca sie na obroty okolo 2tys. i zaraz spada na okolo 1tys , puzniej przez kilka sekund strasznie nierowno pracuje obroty spadaja do ok. 500. i rzuca silnikiem tak jakbu niechodzil na wszystkie gary , ale jak przegazuje kilka razy do okolo 2tys tak ze 30 sekund to wmiare sie normuje i trzyma obroty okolo 900 . Druga opcja jak zaraz po odpaleniu zgasze go albo sam zgasnie i zaraz odpale ponownie to wszystko jest ok , trzyma obroty normalnie najpierw ssanie puzniej 900 . lpg ok przelancza normalnie po kilku km. Swiece dwa razy zmieniane byly bosch z serwisu sa denso , tak samo pracuje na tych i tych . Mechanik dzis wynalazl jakis uszkodzony zaworek na odmie w kolanku plastikowym od przepustnicy dochodza tam dwa werzyki wyglada jakby wsrodku mial jakas przepone albo membrane gumowa ( chyba czerwona ) Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lpg mam ustawione na 35stopni C, więc trzeba chwilę jechać na benzynie. z drugiej strony mam nowy reduktor i wtryski, i szkoda mi tego reduktora tym bardziej że pojeżdżę na nim te 3-4lata.

Kolego Arturze, tutaj chyba by trzeba już z kompem siąść i patrzeć jakie ma parametry przy odpalaniu na czujnikach. tak na odległość więcej się nie doradzi, jedynie pozostaje sprawdzenie dokładne nieszczelności w układzie dolotowym, jedna u mnie przy pękniętej odmie odpalał i chodził bez problemu. ja bym u siebie zresetował mapę paliwa i podpiął pod kompa jak zimny i po kolei sprawdzał parametry jakie otrzymuje komp. więcej bym nie wymyślił.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Lpg mam ustawione na 35stopni C, więc trzeba chwilę jechać na benzynie. z drugiej strony mam nowy reduktor i wtryski, i szkoda mi tego reduktora tym bardziej że pojeżdżę na nim te 3-4lata. " Standardowa temp. przelaczania zalecana przez producentow to w wiekszosci instalacji 30C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Arturw77- podobne objawy miała córka w Seacie Toledo. Teorie najróżniejsze. Raz wskazywało błędy przepustnicy,raz błędy czujnika położenia wału,raz sondę lambda. Zabiegi były rożne, z chwilowymi poprawami. Potem powtórka z rozrywki. Przyczyną okazał się uszkodzony komputer sterujący . Po wymianie , autko cyka, jak szwajcarski zegarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Arturw77- podobne objawy miała córka w Seacie Toledo. Teorie najróżniejsze. Raz wskazywało błędy przepustnicy,raz błędy czujnika położenia wału,raz sondę lambda. Zabiegi były rożne, z chwilowymi poprawami. Potem powtórka z rozrywki. Przyczyną okazał się uszkodzony komputer sterujący . Po wymianie , autko cyka, jak szwajcarski zegarek

 

Witam sprubuje moze zalatwic na podmianke komputer , moze cos pomoze , mechanik mowil ze to moze uszkodzony przewod od czujnika temperatury , ktory idzie do komputera sterujacego i zle zczytuje temperature plynu chlodzacego , bo po minucie od odpalenia chodzi wmiare rowno jak troszke sie rozgrzeje silnik , pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.mam ten sam problem czytam wszystko co jest dostępne na forum i nic nie udoje się zrobić z tą dolegliwością może ktoś naprawdę zajmie się tym problemem i postawi prawdziwą diagnozę bo inaczej to pozostaje jedynie Copperfield .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mialem problem identyczny tylko ze w silniku 2,0 azm po wymianie wielu czesci zwatpilem az wkoncu wymienilem zamek w drzwiach kierowcy uszkodzony byl mikrostyk, teraz po otwarciu dzwi pompka paliwa sie zalacza kilka sekund i ladnie odpala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę w to wierzysz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności