Skocz do zawartości
german21

Ciężko odpala po dłuższym postoju 1.8 ADR + LPG

Rekomendowane odpowiedzi

Jak sama nazwa wskazuje, wężyki podciśnieniowe są dodatkowymi sygnałami dla przepustnicy.... Tak więc odpowiedz sobie sam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a pro po sady sprawdź mase we wtyczce do sady i ogolnie posprawdzaj kostke od sady miałem ostatnio taki przypadek w b5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cisnienie hmm czyzby spalanie :danek :D ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po coś te przewody powietrzne są doprowadzone do kolanka przed przepustnicą :fajny

Dalej chcesz się mądrzyć? :wmorde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem, auto A4 B5 1.8 ADR 1996r. Pomorze ktoś?

Witam, problem mojej audiki jest taki - odpala właściwie od strzała z rozrusznika, pracuje 1s na ssaniu i gaśnie silnik (nie z winy immobilizara). Kolejne odpalenie też od strzała silnik pracuje na ssaniu, ale gdy próbuję ruszyć z miejsca, czy nawet wkręcić go lekko na obroty silnik strzela, prycha. Dopiero po 3-5min objawy się uspokajają. Dodam że występuje to tylko gdy silnik jest na maksa zimny (odpalanie po kilku godzinach).

Kolejny problem to falowanie obrotów na biegu, po prostu wypadają mu zapłony, jakby go też zalewało.

Od czego się zaczęło? Kilka awaryjnych uruchomień silnika na lpg w czasie wakacji, po tym silnik przy uruchamianiu gasł i odpalał dopiero za drugim razem. Od tamtej pory stan pracy na PB zaczął się pogarszać. Zresztą już kiedyś zakładał temat o przepustnicy która po prostu u mnie za każdym włączeniem zapłonu się adaptuje.

To teraz napiszę co zrobiłem:

- wyczyszczona przepustnica (właściwie nie było co czyścić bo była czyściutka).

- wymienione wężyki podciśnienia

- sprawdzona szczelność całego dolotu, wraz ze sprawdzeniem odmy która była calutka jak i jej pozostałe węże.

- sprawdziłem czujnik temp - niestety tylko gdy silnik miał temp 52*C - odczyt identyczny jak na klimie. Dziś wieczorem lub jutro rano sprawdzę wskazania czujników czy się pokryją z temp otoczenia.

- kilka dni temu zmieniona uszczelka pod pokrywą zaworów (zalewało pierwszą świecę)

- przy tej okazji zmienione świece na nowe.

- zawór N80 (EVAP) cyka podczas pracy silnika

 

Dodam że na gazie auto tez trochę kuleje, dlatego chcę najpierw ogarnąć PB a potem zrobić porządek z LPG. Teraz butla lpg jest zakręcona, gaz z instalacji wypalony, a wężyki podciśnienia wychodzące z mapsensora i reduktora odłączone od przepustnicy.

 

Teraz co mi vag pokazał (przed robieniem logów statystycznych):

00561 - Mixture Adaptation

13-00 - Adaptation Limit (Mul) Not Reached

16514 - Oxygen (Lambda) Sensor B1 S1 Malfunction in Circuit

P0130 - 35-10 - - - Intermittent

00561 - Mixture Adaptation

15-00 - Adaptation Limit (Add) Not Reached

17735 - Knock-Control Cylinder 3 Regulation Limit Exceeded

P1327 - 35-10 - - - Intermittent

17736 - Knock-Control Cylinder 4 Regulation Limit Exceeded

P1328 - 35-10 - - - Intermittent

17734 - Knock-Control Cylinder 2 Regulation Limit Exceeded

P1326 - 35-10 - - - Intermittent

17733 - Knock-Control Cylinder 1 Regulation Limit Exceeded

P1325 - 35-10 - - - Intermittent

16486 - Mass Air Flow Sensor (G70) Signal too Low

P0102 - 35-10 - - - Intermittent

Jeżeli chodzi o ostatni błąd to odpinałem wtyczkę przepływomierza podczas pracy silnika.

 

Błędy wykasowałem i wziąłem się za robienie logów statystycznych, efekt taki że po tym wyskoczył błąd:

16514 - Oxygen (Lambda) Sensor B1 S1: Malfunction in Circuit

P0130 - 35-10 - - - Intermittent

 

Błąd usunąłem i zrobiłem logi dynamiczne w grupach 2,7,13:

Log (0 - 013)

Log (1 - 007)

Log (2 - 002)

 

i po tym sprawdziłem błędy:

00561 - Mixture Adaptation

13-00 - Adaptation Limit (Mul) Not Reached

 

 

Statystycznych nie wrzucam bo pewnie połowa jest niepotrzebna. Także jak któryś się przyda to napiszcie który to wrzucę, a robiłem bloków 1,2,3,4,5,6,7,8,9,10,16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. ja tez miałem problemy z porannym odpalania musiałem kręcić go z 8sekund żeby odpalił następnie zrobiłem tak jak inni tutaj proponują wiec zrobiłem tak ze zatankowałem pol zbiornika benzyny następnie wlałem STP kolor czarny butelki 3/4 jej i zaczolem tylko jeździć na benzynie gdzie użytkownicy piszą ze powinno się tak wyjeździć cały bak na benzynie żeby się poprawiły smarowania na wtryskach albo przynajmniej 300km ja ku zdziwieniu już po przejechaniu 40km na drugi dzień z rana odpaliłem za 1 razem gdzie kręciłem max 2 sekundy a teraz to wogole pali jak nigdy wiec polecam spróbować mojej i innych tez tej metody jak to nic nie da trzeba szukać dalej przyczyny. Polecam jeszcze po naprawieniu tej usterki powymieniać filtry od gazu benzyny i jechać do gazownika żeby ustawił dokładnie gaz.

 

Pozdrawiam i życzę powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może filtr paliwa masz zapchany?

czy nie wzrosło Ci spalanie gdy masz te problemy?

może warto spr ciśnienie w cylindrach?

a może filtr powietrza lub przewody gdzieś mają nieszczelności?

sprawdź wydajność pompy paliwa może tu tkwi problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
po przekręceniu na zapłon cyka przekaźnik 372 od pompy paliwa słyszę też nierównomierną pracę pompy
Czy przy przekrecaniu kluczyka w zaplon powinnien ten przekaznik cykac? Po wymianie oleju, auto nie odpala mi na Pb, a na gazie tylko w trybie wymuszenia/awaryjnym. Co ma piernik do wiatraka? ;/)

Pompy nie slychac.

 

Jak mozna sprawdzic ten przekaznik? Mam go juz na stole ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam taki problemik z odpalaniem po postoju okolo 7godzin 1.8 +lpg ADR 98r. jak chce odpalic po nocy to strasznie nim pyrga jakby palil na dwa gary i zaraz gasnie ale jak odpalam drugim razem po 3 sekundach chodzi juz jakby nigdy nic pierwszy objaw tak jakby niedostawal tyle co chce paliwa a nastepne odpalenie juz normalnie jakby bylo paliwo wymienione swiece i przewody , takie objawy od polowy sierpnia , 2 miesiace temu nowe radio , lipiec nowy aku , jak nieraz uda sie odpalic za pierwszym razem po nocy to po minucie takiej strasznie nieruwnej pracy zaczyna chodzic normalnie ale przezta minute trzeba sie porzadnie nawachlowac gazem zeby sie udalo .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego arturw77 pod kompa najpierw i sprawdzić jakie błędy. nie będzie błędów to można dalej rozmawiać.pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam . pasek byl pod kompem bledy czujnik temperatury plunu chlodzacego . lambda , przepustnica i jakis czujnik polozenia walka rozrzadu , wymieniony dodatkowo filtr paliwa byl orginal 98.02 . od nowosci . Dodany specyfik do czyszczenia wtryskiwaczy przejechane okolo 100km na pb . bez poprawy , dalej pyrga nim po wystygnieciu Pozdrawiam kolego ksys .

Edytowane przez arturw77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Błedy tylko skasowales, czy wymieniles wszystkie walniete czesci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

błędy skasować, przejechać z 15 min, aby auto zagrzało się to 90st, i sprawdzić jeszcze raz które błędy powróciły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , we wtorek wstawiam paska jeszcze raz na kompa i wymianke uszkodzonych czesci narazie sonda i czujnik temperatury , przepustnica podobno do czyszczenia , po kasowaniu bledow zero poprawy narazie dalej nim pyrga jak zimny . Pozdrawiam kolegow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

miałem ten problem u siebie :)

Instalacja LPG (Tartarini)... wymieniłem listwę z Valtek'a na Tartarini EVO 06 i autko po ostygnięciu (przez noc) ciężko odpalało + ledwo utrzymywało obroty na biegu jałowym przez okres do 30 s (aż mu się ciepło zrobiło :D ). Walczyłem cały miesiąc z komputerem podpiętym na siedzeniu do gazu i Vag'a.

Przy długiej jeździe na benzynie wszystko wraca do normy.

Więc wnioskowałem, że LPG mi rozregulowało sterownik autka.

Regulacje gazu robiłem sam... brak błędów... Vag cichy od czasu do czasu bogata mieszanka.

W tym tygodniu rozwiązałem problem.

U mnie lambda 1 ma napięcie 4.7V

druga lambda ma napięcie 2.1V

Olałem napięcia na początku (na benzynie ładnie chodzi i nie wiele pali)

Aż nagle na nich się skupiłem i przy dodawaniu gazu Napięcia mi malały 4.4V i 1.9V

Więc myślę, wszystkim napięcia rosną mnie maleją mam jakiś wynalazek w aucie hehehe

Ale przeszukując program Tartarini wynalazłem opcje dot. lambdy i tam SZOK!

Wersje lambd:

0 - 1V

0 - 5V

5 - 0V

Ustawiłem na tą ostatnią czyli napięcie malejące przy wzroście obciążenia/obrotów

Kalibracje Gazu zrobiłem i kolejny szok!!

mapa czasów poprzednio miała wartości przy biegu jałowym > 150 (nie wiem czy to us czy ms)

Tu przykładowy obrazek ElpigazN z tematu: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1324993-30.html

98_1245580835.jpg

Obecnie przy biegu jałowym mam wartość < 60

A max wartość na całej mapie to 120 (poprzednio nawet 250)

 

Od czasu regulacji LPG z nowymi wartościami, autko działa poprawnie, jak ostygnie to odpala prawidłowo na dotyk.

Podsumowanie:

1. Przy zimnym silniku sterownik Benzynowy był tak rozjechany, że zalewał świece i obrotów nie mógł ustabilizować do czasu samoregulacji.

2. Napięcia sond Lambda o dziwo opadają gdy się przyśpiesza... :D Ważne: by sterownik LPG miał możliwość wyboru pracy sondy Lambda.

 

Ps. 0 : Autko nie bierze benzyny przy pracy na LPG, więc tekst w stylu 80% gazu 20% benzyny nie wchodzi w rachubę.

 

Ps. 1 : Sterownik LPG ma możliwość autoadaptacji, wtedy charakterystyka zmienia się płynnie do stylu jazdy...

Opcję tą mam wyłączoną z uwagi na niskie spalanie ale kosztem mocy / przy włączonej tej opcji silnik potrafi spalić znacznie więcej zależnie od tego jak mu pedał wciskam ale różnicy miedzy benzyna i LPG nie czuję.

 

Ps. 2 : Spalanie LPG 10l/100km (Butla w kole, na 32l LPG 330km przejadę - A tu 150KM !!!, to nawet znajomy w polo ma większe spalanie!!! hehe)

 

Tyle z mej strony może pomogę.

Edytowane przez epoxer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Ja miałem to samo, zmieniłem kable i nic, zmieniłem świece i nic. Przeczyściłem przepustnice i jak ręką odjął. Pewien mechanik powiedział mi, że jest kupe roboty przy tym, pojechałem do drugiego i dokładne wyczyszczenie i zaadoptowanie zajęło mu 10 minut, pozdrawiam i powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 min może i trwa zaadopotowanie ale w ADR trwa dłużej demontaż i czyszczenie przepustnicy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dokładne wyczyszczenie i zaadoptowanie zajęło mu 10 minut

 

Bzdura :fajny

Żeby dokładnie wyczyścić, trzeba ją wymontować. Wyciągałem to cholerstwo w ADRrze do czyszczenia. Demontaż, czyszczenie i złożenie z powrotem - dobre 2-3 godziny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli uzyl srodka do czyszczenia przepustnic a nie zmywacza do ham. to mozliwe ze mu nie zajelo to 2 czy 3 godzin ale 10 minut to przesada.

 

Ps. Adaptacja przepustnicy jak wyglada? kiedys znalazlem watek o tym ale nie byl jasny i nie udalo mi sie zaadoptowac przepustnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ps. Adaptacja przepustnicy jak wyglada? kiedys znalazlem watek o tym ale nie byl jasny i nie udalo mi sie zaadoptowac przepustnicy.
Albo za pomoca VAGa, albo teoretycznie sama sie zaadoptuje, poprzez przekrecenie kluczyka w zaplon i odczekaniu ok 30sek. W tym czasie z przepustnicy wydobywa sie cichy pisk. Przynajmniej w AWT tak slychac, bo juz jest elektroniczne sterowanie.

 

kiedys znalazlem watek

http://lmgtfy.com/?q=adaptacja+przepustnicy+passat+1.8+adr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności