Skocz do zawartości
german21

Ciężko odpala po dłuższym postoju 1.8 ADR + LPG

Rekomendowane odpowiedzi

zdunvw Kilka razy czytałem o problemach z odpaleniem gdy poziom paliwa był niski , może warto dolać do pełna i obserwować - może będzie lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem posiadaczem paska od miesiaca tez mialem problem z odpaleniem po dłuższym postoju trzeba kręcić kilka sekund i wcisnąć lekko pedał gazu aż załapał , kolejne odpalenie już bez problemu. Niestety wcześniejszy właściciel zataił to przedemną. W moim przypadku wymieniłem świece (poprawiły się obroty czasem lekko falowały) potem na cel obrałem pompę paliwa, jednak kolega zasugerował mi ze to moga byc wtryskiwacze i żeby spróbować dodać magicznego płynu do czyszczenia na stacji znalazłem najtańszy za 5 zl z firmy K2 Benzin . Wróciłem do domu i dodałem go jednak nie miałem tyle paliwa ile było w instrukcji czyli 40-60 litrów w baku było ok 20 wiec wlałem tak 3/4 butelki. Odpaliłem silnik jeszcze ciężko zapalił no i w drogę. Najpierw powoli aż silnik się zagrzeje później dałem mu przegazówkę tak do 5 tys obrotów na każdym z biegów. Powrót do domu i zostawiłem go. Rano wsiadam do auta i mile zaskoczenie złapal za pierwszym razem. Mam nadzieje ze nie będę miał z tym problemów. Jednak obawiam się ze przez to kręcenie rozrusznik dostał strasznie w piz** i będzie do wymiany...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też obstawiam wtryski. Jednak puki co żadnej poprawy.Zalałem cały zbiornik z tym, że dopiero wyjeździłem jakieś 100km

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj obawiam sie ze po takim dystansie powinno już być czuć różnice, kroi sie chyba grubsza sprawa i taki dodatek chyba wiele nie zdziala...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może K2 jest mocniejszy?

możesz podać dokładną nazwę produktu?

chyba, że chodzi o to:

 

[ATTACH=CONFIG]66823[/ATTACH]

Edytowane przez zdunvw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów i koleżanki :) , by nie zakładać nowego tematu , poproszę tu o pomoc , mam ostatnio taki objaw że rano po nocy ( nie zawsze ) po odpaleniu chodzi tak jak by było powietrze w paliwie , na kompie wykazało błąd wtrysków ,teraz prośba czy może mi ktoś podpowiedzieć czy dam rade sam zmienić wtryski jak kupię czy , jesteście w stanie na podstawie vin-u odpowiedzieć jakie wtryski powinienem mieć?? a i przy okazji czy do ADR-a można wstawić jakieś wydajniejsze wtryski ?? Z góry dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam kolegów i koleżanki :) , by nie zakładać nowego tematu , poproszę tu o pomoc , mam ostatnio taki objaw że rano po nocy ( nie zawsze ) po odpaleniu chodzi tak jak by było powietrze w paliwie , na kompie wykazało błąd wtrysków ,teraz prośba czy może mi ktoś podpowiedzieć czy dam rade sam zmienić wtryski jak kupię czy , jesteście w stanie na podstawie vin-u odpowiedzieć jakie wtryski powinienem mieć?? a i przy okazji czy do ADR-a można wstawić jakieś wydajniejsze wtryski ?? Z góry dzięki :)

A filtr paliwa kiedy wymieniałeś? Może jak postoi, to po nocy ciężko mu jest przepchnąć paliwo do wtrysków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Denek , wymienialem jakies 12k temu , co mi jeszcze przyszlo do glowy ,ale to dopiero obadam rano ze nie slysze pompki w zbiorniku rano po przekreceniu zaplonu , tyle ze gdyby ona padla to chyba bym wcale nie odpalil i nie dal rady na benzynie jechac?? dobrze kombinuje??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie slysze pompki w zbiorniku rano po przekreceniu zaplonu , tyle ze gdyby ona padla to chyba bym wcale nie odpalil i nie dal rady na benzynie jechac?? dobrze kombinuje??

No nie za bardzo,bo jak pompka pada, to się początkowo zacina i raz zadziała a raz nie - po podaniu napięcia. Podłącz do niej poprzez wtyki na zbiorniku - akumulator. I wtedy zobacz czy pracuje równo i się nie zacina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam kolegów i koleżanki , by nie zakładać nowego tematu , poproszę tu o pomoc , mam ostatnio taki objaw że rano po nocy ( nie zawsze ) po odpaleniu chodzi tak jak by było powietrze w paliwie , na kompie wykazało błąd wtrysków ,teraz prośba czy może mi ktoś podpowiedzieć czy dam rade sam zmienić wtryski jak kupię czy , jesteście w stanie na podstawie vin-u odpowiedzieć jakie wtryski powinienem mieć?? a i przy okazji czy do ADR-a można wstawić jakieś wydajniejsze wtryski ?? Z góry dzięki

 

To masz dokładnie to samo co ja.Jak juz pisałem wyżej sprawdziłem wszystkie chodzące po forum opcje , wydałem kupe kasy i dalej to samo. Obecnie używam tylko benzyny z srodkiem czyszczącym aby przepchać wtryski ( zakładam jak ty, że to jest przyczyną). Może zanim wymienisz wtryski to wlej dp benzyny opisywany wyżej K12 - ponoć działa bardzo szybko a kosztuje 5zł. Jak sie nie sprawdzi to wymienisz wtryski.Tak na marginesie to sam jestem ciekaw jaki efekt byłby po wymianie wtrysków.Tego chyba jeszcze nikt nie robił tu przed tobą. Jestem ciekaw efektu i kosztu tej operacji.

 

Jeżeli chodzi o same wtryski to chyba zmienia się całą listwę . Na allegro to nieduży koszt bo ok.80zł.

 

http://allegro.pl/listwa-wtryskowa-wtryskiwacze-audi-vw-1-8-adr-20v-i1840973084.html

Edytowane przez zdunvw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze jak już podejmę próbę zmiany wtrysków to na używki nowe to jest przesada. Co do K12 spróbuje zobaczymy co to da. Zdunvw ile czasu już zalewasz zbiornik tym specyfikiem ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat zalałem pełny zbiornik i dodałem MOTUL ( patrz wyżej) i jestem po 100km i na razie żadnych zmian jesli chodzi o poranki na zimnym, natomiast po rozgrzaniu praca silnika jest płynna - tu już widzę zmianę. .Natomiast z tego co piszą w innym poście to K12 dziala nbłyskawicznie i do tego jest 4 razy tańszy. Tak więc narazie muszę wyjeździć benzynę z MOTULEM i wtedy jak nie będzie efektu to chyba zaleję jeszcze raz z K12.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie moja radość była zbyt szybka. A mianowicie jak dodałem k2 i jeździłem na samej benzynie wszystko było ok... W piatek mi alem wyjazd do wawy i jechałem na gazie po dluzszym nie stosowaniu gazu najpierw dziwne szarpniecie gdy sie przelaczal,nigdy tak nie bylo. Ale cala reszta trasy bez problemu ale sobota rano a tu zonk znow problemy. Dodam ze specjalnie po zatrzymaniu przelaczylem na benzyne i dalem mu troche pochodzic i dopiero zgasilem .takze niestety problem nie rozwiazany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytając wsze posty twierdze jedno , wtryski i nic innego ( biore pod uwage również mój przypadek ) może być także ten śmieszny zaworek od wyrównania ciśnienia na listwie. Od jutra zaczynam zabawę z wtryskami podstawię używki i zobaczymy co i jak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj znać jaki efekt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj rozmawiałem z znajomym , który miał podobny problem i twierdzi, że przyczyna jest pompa paliwa.Dokładnie nowa pompa, która została wymieniona czyli tzw. tani zamiennik. Też były cuda mimo iż była nowa. Po ponownej wymianie na identyczną jaka była fabrycznie wszystko wróciło do normy. Czy to możliwe? Ja niedawno wymieniałem pompę paliwa i faktycznie problemy zaczęły się niedługo po tym. Czy wy też jesteście po wymianie pomp?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc powiem coś od siebie... Ja mam 1.6 ADP i również mam identyczny problem, mało tego - męczę się z tym od ponad roku. Zaczęło się to około 2000 od założenia sekwencji LPG. Jako pierwsza została wymieniona pompa paliwowa bo podobno była na wykończeniu, jednak bez rezultatu. Po kolei został sprawdzony zapłon, wymienione świece, przewody, czujnik temp., oczywiście po każdej wymianie nie było poprawy. Zauważyłem że po przejechaniu około 200 km na benzynie było wszystko ok.

W między czasie wynikł problem (dokładnie nie wiem jak to nazwać - moja wiedza z mechaniki jest niezbyt wysoka :taksobie) z zatkanym filtrem węglowym czy jakoś tak od odpowietrzenia baku, robiło się wakum i powodowało to że bak zaciągał się do środka. Nie wiem czy to było mądre ale mechanik jakoś to pominął zamiast naprawić. A co do problemów z odpalaniem kilku "fachowców" stawiało na wtryski, że niby się zapiekają od gazu, a później jak po dłuższym postoju chcę odpalić to leją zamiast mgiełki jaka powinna się wydobywać, ale nikt na 100% nie chciał tego ocenić. No i postanowiłem kupić coś do czyszczenia, a dokładniej na shellu tankowałem v-powera i dolewałem STP Formuła do czyszczenia wtrysków benzynowych. No i faktycznie pomagało. Ale nie wiedziałem czy to znów jazda na benzynie pomaga czy faktycznie ta formuła do czyszczenia. W końcu zdecydowałem się na wymianę wtrysków, pojawiła się nadzieja że w reszcie tyle czasu i kasy przyniesie efekt. Ale niestety nic z tego, na początku było ok, ale po kilku dniach znów problem powrócił.

Minął kolejny miesiąc użerania się z ciężko odpalającym pasztetem i wpadłem na pomysł. Zawsze jeździłem ze stanem benzyny trochę powyżej rezerwy, jeździłem aż doszło do połowy rezerwy, tankowałem tak za 60zł dochodziło do kreski powyżej rezerwy i tak w kółko, reszta oczywiście na gazie. Więc pomyślałem że zatankuję więcej benzyny i tak zrobiłem, pół baku jest a auto odpala za pierwszym razem, jedyne w czym teraz problem to to że się jeszcze dusi przez chwile jak odpali, a odpala za pierwszym razem ale po około 4sek. No więc już jest jakiś postęp ale to jeszcze nie tak jak powinno być. Co o tym myślicie?

P.S. Jest nas tutaj kilka osób więc myślę że razem i z pomocą forumowiczów jakoś damy radę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie z odpaleniem nie ma problemu.Pyka za pierwszym razem alwe pare sekun później telepie nim jakby palił na 3 garki.Po wcisnięciu pedału gazu jakby brakowało paliwa i gaśnie. Po około 2 minutach pracy jest idealnie. Bak pełny i żadnych zmian. Do tej pory stawiałem na wtryski .Dzisiaj słyszałem o nieorgynalnych pompach.

Pustack jak rozumiem zmieniłeś wtryski? Jaki był po tym dokładnie efekt.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W między czasie wynikł problem (dokładnie nie wiem jak to nazwać - moja wiedza z mechaniki jest niezbyt wysoka :taksobie) z zatkanym filtrem węglowym czy jakoś tak od odpowietrzenia baku, robiło się wakum i powodowało to że bak zaciągał się do środka. Nie wiem czy to było mądre ale mechanik jakoś to pominął zamiast naprawić.

Pisałem o tym w innym temacie - kupujesz kawałek filcu, sam wyciagasz filtr węglowy, wymieniasz filc i problem z głowy :D Miałem to samo, ze mi bak zasysało do środka.

Poza tym przypchany filtr węglowy powoduje gaśnięcię, dławienie się auta, falowanie obrotów...itp I najbardziej jest to odczuwalne na pełnym zbiorniku. Mniej zauważalne jest , gdy poziom paliwa w baku wynosi około 1/3 objętości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pustack jak rozumiem zmieniłeś wtryski? Jaki był po tym dokładnie efekt.?

 

Dokładnie taki jak teraz, auto ładnie odpala ale po wciśnięciu pedału gazu troszkę go dusiło...

 

 

Denek a o tym filcu to czytałem co pisałeś ale była tam jakaś opcja że ten filtr się może rozsypać, dałem do mechanika i teraz nie wiem co on tam nawywijał...

 

Ale u mnie jak już chwilke pochodzi to jest rewelacja, żadnych szarpnięć czy czegoś podobnego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności