Skocz do zawartości
s27

Pompowtryski SIEMENS do VW 2.0TDI REGENERACJA !!!

Rekomendowane odpowiedzi

w Koninie masz za 1000zł, jeśli padnie tylko elektryka to wysyłaj do Zielonego Góry na regenracje za 499zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SKUB, widzę, że jesteś z GD. Podjedź na Trakt Św. Wojciecha do firmy Tune-Up. Powinni sie nad tym pochylić i służyć dobrą radą. Robią tego dość dużo więc doświadczenie z ich strony gwarantowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem w Tune-up i zaproponowali mi wymiane na nowy, do Konina dzwoniłem i koleś mi zaśpiewał 1700zł !!! Jeżeli znajde gdzieś za 1tyś. zł to chyba lepszą opcją jest wymiana bo to zawsze nowy i gwarancja jest!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konin się ceni coraz bardziej. Kiedyś podobno brali 1200zł przy zwrocie używanego, ja w lipcu płaciłem 1400zł (stary zwróciłem), a teraz 1700?

No pięknie:-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopadłem ostatnio cennik fabrycznych części VW i tam sprawdziłem ceny pompowtryskiwaczy SIEMENS

 

Do wersji 140 KM BKP

 

03G130073D - 3183 zł

03G130073DX - 2406 zł

03G130073S - 3183 zł

03G130073SX - 2406 zł

 

 

Do wersji 170 KM BMR

 

03G130073M - 3039 zł

03G130073MX - 2305 zł

 

UWAGA zamiennik dla SKODA i oczywiście niższa cena !!!

 

03G130073M - 2888 zł

03G130073MX - 2191 zł

 

 

Pompowtryskiwacza zamienny z literką T lub TX

 

03G130073T - 3044 zł

03G130073TX - 2300 zł

 

Zamiennik dla SKODA z literką T lub TX

 

03G130073T - 2893 zł

03G130073TX - 2186 zł

 

Producent pompowtryskiwaczy totalnie robi ludzi w H..a skupuje uszkodzone przy sprzedaży nowych za symboliczne 50 EUR a następnie sprzedaje 20% taniej jak nowe !!!!!!!!!!!!

Proszę pisać tylko na temat regeneracji !!!

Edytowane przez s27

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Byłem w Tune-up i zaproponowali mi wymiane na nowy, do Konina dzwoniłem i koleś mi zaśpiewał 1700zł !!! Jeżeli znajde gdzieś za 1tyś. zł to chyba lepszą opcją jest wymiana bo to zawsze nowy i gwarancja jest!!
Pamiętaj, że masz jeszcze pozostałe 3 skoro nie ruszałeś ich nigdy + wiązka za 400 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do kupna Passata, mam już jeden upatrzony: 2007, 170KM DSG, BMR, 170 kkm przebiegu. Pompowtryski Siemensa. Autko wspaniałe, jechałem, zero problemów, wydaje się idealne. Przeraża mnie tylko wizja powrotu do domu na lawecie z powodu uszkodzonego pompowtrysku, z nartami na dachu, wściekłą żoną i płaczący dzieckiem :)

 

I tu pytanie: czy profilaktyczna regeneracja wszystkich pompowtrysków da mi pewność (powiedzmy 99% pewności), że przynajmniej przez 30-40 tys. km nie będzie z tym żadnych problemów?

 

A w ogóle to w http://gladysek.pl/wtryskiwacze/kt.html powiedzieli mi, ze Siemensów regenerować się nie da, tylko Bosche. Z drugiej strony spotkałem się z ofertami regeneracji Siemensów. To jak to w końcu jest?

 

Z góry dzięki za wszelkie opinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewności nigdy nie będziesz miał .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

regenerować sie da w takim sensie, że wymieniają cewke, kto nie potrafi to mówi, że sie nie da :) Gdzieś na początku jest nr do faceta z Zielonej Góry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystkich pro forma regenerować też oczywiście nie musisz tylko ew.wykręcić i umyć w wanience ultradzwiękowej

i przynajmniej teoretycznie z przepalaniem cewki powinien na jakiś czas być spokój

 

hehe tylko uważaj z tym przebiegiem 170kkm (wszystkie taki mają) jak sprowadzony to mało realne chyba że salon polska to ok.

Edytowane przez nexxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za pośrednictwem kolegi comoaligato mam sprawdzoną pełną historię serwisową auta (pochodzenie: Niemcy). Ostatni wpis z 11 października 2010 przy stanie licznika 165 kkm, więc przebieg 171 kkm wydaje mi się w miarę realny. W serwisie wymieniane były nawet wycieraczki. Tylko co z tego skoro:

- przy 130 kkm (grudzień 2009) wymiana pompowtryskiwacza z adnotacją o holowaniu

- przy 132 kkm (styczeń 2010) kolejna wymiana pompowtryskiwacza (o holowaniu nie ma wzmianki)

 

W tej chwili z bólem serca, jednak jestem nastawiony by nie kupować Paska. Jeździć i za każdym razem zastanawiać się czy dziś przypadkiem nie będzie lawety, byłoby mało komfortowe. Cholernie żałuję, bo autko bardzo mi pasuje i jest za rozsądne pieniądze.

 

Dzwoniłem jeszcze do kolejnego speca od pompowtryskiwaczy, niestety rozwiał moje nadzieje - nie ma opcji by profilaktycznie zregenerować pompki. Jak ma paść, to padnie. Ech... szkoda...

Edytowane przez mokipera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:mlask:mlask:mlaskdwie masz juz wymienione zostały ci dwa , wiec sie jeszcze zastanów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę moderatora o usunięcie postów nie związanych z regeneracją !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy od kilku m-cy w Lublinie firma Dieseltechnika oferuje swoją usługę naprawy pompowtryskiwaczy firmy Siemens VDO, wystawiają aukcje na Allegro

http://allegro.pl/show_user.php?uid=10076981

 

W ubiegłym tygodniu znajomemu z mojej miejscowości padł 2.0TDI 140KM BKP na Siemensie - 03G130073D, pomogłem mu w diagnozie uszkodzonego ppd. i podjęliśmy decyzję o regeneracji 1szt. + wykąpaniu i sprawdzeniu pozostałych 3szt.

Wybór padł na firmę z Lublina która oferuje swoją usługę - naprawa cewki + kąpiel w ultradźwiękach i sprawdzenie na specjalistycznym sprzęcie do tego typu ppd.

Jako że w PL mało kto ma sprzęt do sprawdzenia Siemensa w warunkach warsztatowych postanowiłem osobiście je zawieść i zobaczyć na własne oczy maszynę jaką posiadają.

Zdiagnozowałem że w aucie była uszkodzona 1szt. bo na pozostałych 3 szt. auto odpaliło, po sprawdzeniu przez fachowy personel zostałem zaraz poinformowany że z 3 cyl. ppd. jest również na wykończeniu i wskazana naprawa, nie wierząc im do końca poprosiłem o dowody i ku mojemu zdziwieniu zgodziłem się z nimi bo faktycznie wiedzą jak je sprawdzić gdy jeszcze w aucie jest OK a w rzeczywistości są już na skraju wykończenia.

 

Na dzisiaj dość wypocin, jutro mają być do odbioru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekamy na więcej informacji jaki koszt itp. jaki okres oczekiwania?

jaki koszt regeneracji padnietego a jaki koszt kapieli jeszcze sprawnego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego S27 czy może masz wiedzę jaką metodą sprawdzili ten padający wtrysk sprawdzali może rezystancje PPD do masy jeżeli tak to można by ocenić stan pd bez wykręcania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Interesuje mnie jedna rzecz jak oni sprawdzają czy cewka zaraz padnie (interesujące)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Pare postów wczesniej pisałem że mam problem z pompowtryskiem(P1270 UNIT INJECTOR CYLINDER 4 POWYŻEJ GRANICY REGULACJI) , conajmniej 5 mechaników twierdziło, że jest do wymiany. Co się okazało że wystaczyło tylko przeczyscic i problem zniknął. Za czyszczenie 4 pompowtrysków zapłaciłem 600zł . Zrobiłem od tego czasu 4 tyś km i błąd nie wyskoczył. Jeżeli szybko zdiagnozuje się błąd i auto jest jeszcze w stanie się poruszac to czyszczenie ma sens, ale jak już auto stoi to tylko wymiana na nowy!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PPD. dostarczyłem na godz. 12.30 około 14.00 otrzymałem tel. trzecia szt. jest po kąpieli i podczas sprawdzania wykazuje zwarcie ( spodziewałem się że będzie taki efekt )

Z 4 szt. jedna była naprawiana wcześniej w innej firmie ale nie była kąpana i dlatego pozostałe 3 szt. teraz wykazywały zwarcie.

Około 17.00 info że są już wszystkie do odbioru.

Dzisiaj dopiero odebrałem po 16.00 bo nie miałem czasu w dzień.

Oczywiście fakturka na naprawę i przy 3 szt. rabacik dość atrakcyjny + 4 szt. wykąpana gratis.

Po rozmowie z szefem usłyszałem że dla forumowiczów VW Passata cena będzie atrakcyjniejsza jak w aukcji.

Oczywiście plastik przy cewce solidnie sklejony na gorąco.

 

Kolega pytał jak sprawdzili - sprawdzają czy cewka ma zwarcie - przebicie na masę ale nie miernikiem dostępnym za 20 zł.

Dobry elektryk - elektronik jest w stanie to sprawdzić bo ster. silnika tego nie wychwyci a dobrym miernikiem przy odpowiednich parametrach wykaże przebicie na masę.

 

Gadu gadu a jeszcze nie sprawdzone w aucie, jutro rano mechanik montuje i po południu chwila prawdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego ale napisz ile to kosztowało?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności