Skocz do zawartości
1marko

jak sprawdzić sprzegło alternatora

Rekomendowane odpowiedzi

wiec uszkodzenie napinacza można wykluczyć/? dziś tez zauwazylem ,ze jak zgasze motor to alternator od razu prawie staje a chyba powinien chwile chodzic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Może ktoś z Was mi doradzi.

Mam passata b5 z silnikiem 1.8 20v ARG z 99 r. i wydaje mi się że rolka alternatora w moim pasku niewłaściwa a mianowicie jest cała plastikowa, podobna to tych z silnika TDI AFN.

 

Nie wydaje mi się żeby miała jakieś sprzęgiełko.

Nie wiem czy tak powinno być? Czy może ktoś wcześniej włożył jakiś zamiennik? Czy powinienem to zmieniać?

Czy coś może się stać? Jestem obecnie za granicą. W grudniu mogę dopiero podjechać do mechanika.

 

Napinacz paska wielorolkowego troszkę podskakuję, i przy skręcie kierownicą na maxa lekko coś zawyje.

 

Proszę o pomoc.

Edytowane przez ratoschlaff

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Benzyny chyba bardzo rzadko miały sprzęgła...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Benzyny chyba bardzo rzadko miały sprzęgła...

 

rzadko? czyli czasem były? a od czego mogło to zależeć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie widziałem w benzynie, ale nie zapewniam, że nie było...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam czy uszkodzone sprzęgło alternatora może dawać oznaki w takiej sytuacji

 

 

przy gwałtownym wciśnięciu pedału gazu na 2-3 biegu zapala się kontrolka ładowania potem się wyłącza ,

 

przy wyłączeniu auta alternator zatrzymuje się razem z silnikiem pasek nie kręci się dalej jak to ktoś pisał że tak niby powinno być ,

 

w alternatorze wymieniony regulator napięcia - rolka sprzęgiełko wymienione było 3 lata temu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może dawać takie oznaki. Sprawdź czy wirnik również zatrzymuje się na sztywno z paskiem. Nie powinien.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wygląda to tak po zgaszeniu może zrobi wirnik z 1 lub 1,5 obrotu i szybko staje dęba nie kręci się tak jak np. wentylator z wisko na chłodnicy

 

mam teraz wyjazd wakacyjny w piątek i nie wiem co robić bo altek jak mi robili parę dni temu dokładnie podobno cały sprawdzili , a może napinacz jest słaby i przy mocnym wciśnięciu gazu pasek się uślizguje ? no ale w sumie żeby go poluzować jak zdejmowałem pasek musiałem klucz przez przedłużkę naciągnąć żeby popuścił więc chyba dobrze trzyma , starym sposobem jeszcze pasek mogę obrócić o 90 stopni bez problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to sprzęgło działa jak powinno. CIekawe jakie obciążenie altka widzi komp w chwili gdy zaświeca się kontrolka... Aczkolwiek ja bym reklamował skoro robili. Napinacz bym wykluczył bo wtedy szybciej wspomaganie by klękło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a w którym miejscu w vcdsie mogę sprawdzić stan ładowania czy ogólnie alternator ? podłączył bym i skontrolował sytuację mam akurat PL wersję w domu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

15 albo 16 blok pomiarowy w kategorii silnik w vag com 311.2 jest tam obciążenie alternatora jak i ładowanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie może ktoś z Was spotkał się z takim przypadkiem. Passat B5 1,9 TDi AVB. Znika ładowanie, objawy jak na filmiku. Wymieniony regulator napięcia ze szczotkami, podmieniona na drugą rolka alternatora w końcu cały alternator ale bez zmian, co ciekawe na chwilę obecną pomogło odpięcie na chwilę przewodu z alternatora na pracującym silniku auto zrobiło 1000 km i problem powrócił

https://www.dropbox.com/s/mzht5x54tw5t2rf/2016-05-04%2015.35.23.mp4?dl=0

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Odogrzewam żeby nie tworzyć nowego tematu. Czy to objaw sprzęgiełka alternatora?

Edytowane przez KubaS1888

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, KubaS1888 napisał:

Witam. Odogrzewam żeby nie tworzyć nowego tematu. Czy to objaw sprzęgiełka alternatora?

Kolego, chyba kilka dni temu pytałeś o to samo w innym dziale!! Czytałeś podpowiedzi?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz racje. Wrzucałem juz raz posta w temacie o wspomaganiu. Komentarze przeczytane. Pójdzie do wymiany napewno pasek i pewnie sprzęgiełko bo jeżdżę paskiem 7lat i w tym czasie nie było ruszane. W ciemno pompy ruszał nie będę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności