Skocz do zawartości
biszkopt

Golf 4 1.9 SDI - uwagi, opinie.

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli chodzi o mnie to uważam,że to dobry wybór. Jak na takie osiągi to spalanie prezentuje się naprawdę bardzo dobrze,autko jest dynamiczne. Minusem może być długie nagrzewanie w zimie,nie powiem bo to może czasem irytować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

silniki 1.4 to w ogóle jakaś porażka , pali to wiecej albo tyle samo co 1.8 a mocy brak jak kuz na miasto to tylko 1.8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brawo ty!! :wmorde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale TDI na trasy po mieście dziennie z 15-20km...

Ja właśnie tak mam i jakoś nie narzekam. Wozidło takie jak w profilu. A o motorach SDI jedynie co słyszałem "dobrego" to fakt, że w zimie same potrafią otrzepać się ze śniegu.:pardon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
że w zimie same potrafią otrzepać się ze śniegu

Nie przesadzajmy, mam Seata Ibizę 1.9 SDI z 2006 roku i jak dla mnie auto super. Oszczędne, bezawaryjne, tanie w utrzymaniu. Seacik gania u nas od 2009 roku i co do silnika nigdy nic przy nim nie robiłem ( oprócz wymiany rozrządu, oleju i filtrów), spalanie w mieście na poziomie 4,5 -5 l/100km, na trasie to i spada w okolice 4l/100km. Prosty konstrukcyjnie silnik bez wodotrysków i faktycznie tam się nie ma co zepsuć. Co do 1.4 w benzynie miałem i nie polecam. Zamarzająca odma w zimie, na okrągło problemy z przepustnicą, cewkami zapłonowymi i przepływką, aluminiowy blok silnika, problematyczna skrzynia biegów, wypalające się zawory przy współpracy z LPG to tylko niektóre z bolączek. Mówiąc wprost 1.4 to chyba największa wtopa VW po 2.0 turbo diesl-u.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności