Skocz do zawartości
Pit

Przewód paliwowy - regeneracja/wymiana

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Poci mi się przewód paliwowy na wyjściu z pompy paliwa - ten, który idzie do filtra paliwa. Niestety jest już dość zmęczony życiem i muszę go wymienić.

Oryginalnie ma nr 8E0201220G.

Niestety nie za bardzo mogę znaleźć nowy, może źle szukam, ale nawet allegro nie wyszukuje takiego nr.

I zastanawiam się, czy można ten przewód zastąpić jakimś zbrojonym przewodem paliwowym o zadanej średnicy i długości?

Edytowane przez rainman777
Przeniesiony reb. pkt. 2.1.a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że można zastąpić. Abyś znał długość i średnicę. Dokupujesz od razu nowe opaski zaciskowe i gotowe. Dobrze zmierz średnicę. Za duża na nic i za mała tez. Są specjalne przewody olejowo-paliwowe, takie czarne. Grosze kosztują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pewnie że można zastąpić. Abyś znał długość i średnicę. Dokupujesz od razu nowe opaski zaciskowe i gotowe. Dobrze zmierz średnicę. Za duża na nic i za mała tez. Są specjalne przewody olejowo-paliwowe, takie czarne. Grosze kosztują.

 

Dzięki - tak też zrobię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio miałem tak z przewodem olejowym i właśnie tak zrobiłem. Jeżeli przewód nie bedzie wchodził to weź gorącą wodą polej go i wtedy nasuwaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko zastanawia mnie jeszcze średnica wewnętrzna. Filtr paliwa ma wejście na 8mm, więc zakładam, że przy pompie będzie podobnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Pozwólcie że się podepne...

Pacjent to Passat B5 Fl 2.0 Benzyna automat.2001 rok.

 

Miałem kolizje wpadł mi błotnik od tira pod samochód i wyrwał przewód odpowetrzajacy tak mi się wydaje że to on bo paliwo nic z niego nie leci.

 

Przeszukałem od groma postów i w necie grzebałem też i nie mogę znaleźdz schematu gdzie powinien być wpięty.

 

Chodzi o te trzy aluminiowe przewody po stronie pasażera.

 

Proszę o pomoc samochód potrzebny mi jest..

 

Dziękuję Mariusz.

 

Już wiem gdzie idzie. Dziś się dobralem do tego... Tylko nie wiem co to za zawór jest. Rurka jest wpinana w ten zawór za nadkolem.

 

60598bcf4775dad5743e14c17e75da19.jpg

 

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Mariusz 87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy znacie może lepszy sposób łączenia tego nieszczęsnego przewodu? Ja to łączyłem jak większość: gumowy paliwowy + obejmy, niestety po 2 latach cieknie, widać że sparciał i się rozszerzył na końcach od ściskania obejmami.

I znów mnie to czeka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może złącze baryłkowe by lepiej się spisało? Do LPG jest dostępne 8mm, tylko musiałoby być dobrze dobrane średnicą.

Moja rurka z zewnątrz też już trochę sparciała, ale jest sucho, nie śmierdzi w kabinie, a ma prawie 8 lat...

image.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe rozwiązanie, ale nie miałem czasu na to, dałem kolejny przewód paliwowy tym razem lepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Jak nazywa sie ten wezyk z nakretka z pozycji 19stej?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4B0201541E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności