Skocz do zawartości
Pit

Przewód paliwowy - regeneracja/wymiana

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś rano pękł mi przewód paliwowy w miejscu jego łączenia do ściany grodziowej.Na całe szczęście udało się to szybko naprawić, ale naprawa wygląda dość nieciekawie - po prostu na ten sztywny przewód został nałożony przewód gumowy. Problem w tym że nie mieści się on teraz w tej klamrze, która trzymała wszystkie przewody. I tutaj pytanie - co robi ASO w przypadku takiej naprawy - wymienia cały przewód paliwowy aż do pompy (przypomnę iż przewód nie jest gumowy a taki plastikowy sztywny) czy też podobnie jak mam zrobione robi nakładkę na przewód ? Druga sprawa - jaki jest powód stosowania przez producenta takiego przewodu (sztywny plastik jakby metalowy) ? Ma spełniać inne wymagania niż przewód gumowy ?

 

Autko to 1.8T AWT

przewĂłd.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

serwis (przynajmniej ASO) na pewno wymieni cały przewód od zbiornika i nie będzie to tylko jeden lecz wszystkie 3 (inaczej nie występują w oryginale)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info ale w takim razie pytanie - czy warto wymieniać cały ten przewód na taki jak oryginał (sztywny) czy też pozostawić tak jak jest ewentualnie wymienić na elastyczny gumowy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziś rano pękł mi przewód paliwowy w miejscu jego łączenia do ściany grodziowej

 

Kolego jest kolega Marecek któremu pękł też on na spawaniu i on ten przewód złączył 2 opaskami i na to gumowy przewód i gra podobno elegancko bez wycieku. A taki przewodzik mówił i to wtedy czyli kawałek czasu temu chieli jakieś półtora kafla za sam przewód a on załtwił sprawę za max 50 zł :-)

 

Pozdro

Edytowane przez Brudek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zesztukuj to gumowym wężykiem (tylko żeby był paliwowy) dwie opaski skręcane, i jak nie będzie ciekło to powinno być ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam głupie pytanie. Dzisiaj wieczorem pękł mi przewód w miejscu zaznaczonym. Czy to dokładnie ta sytuacja o której mówicie ?

 

przewodys.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie to samo - jakieś feralne to miejsce.Zrób jak mówią koledzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja chyba dla zasady założe tam gumowy przewód i zacisnę dwoma opackami albo odrazu wrzuce to do auta :-) niech czeka na odpowiedni czas :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przezorny zawsze UB ? :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Odgrzeję odrobinę temat z powodu awarii jaka mi się przytrafiła.

 

Mianowicie podczas jazdy rozpięła mi się taka spinka:

SPINKA

spinki.jpg

 

i podczas pracy silnika po wpadnięciu w drgania uderzała w przewód paliwowy powodując wyżłobienie w nim dziury:

WĄŻ

waz.jpg

 

Tak więc ku przestrodze radzę wszystkim sprawdzić sobie to połączenie aby uniknąć przykrej niespodzianki.

 

Mam nadzieję iż komuś się to przyda.

Pozdrawiam

 

PS Jaki numer ma ta spinka ?? Gdzie można coś takiego kupić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ten uchwyt jest na wąż 14 mm to możesz zastosować identyczny jest o nr. ASO 893201687B w etce nazywa się to uchwyt oobrotowy. a możesz kupić w sklepie ze swinkami plastikowymi do aut lub w ASO i tu raczej najszybciej.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Brudek

 

Dzięki wielkie za info.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i mi właśnie pierdyknął... Jak się odpina tę metalową klamrę, która to trzyma? Bo jakoś mi nie idzie....

 

Edit:

 

Klamra ma dole "języczek" szerokości około 1cm, trzeba go odciągnąć w dół.

 

Kupiłem przewód paliwowy, zbrojony ciśnienie do 1MPa, wewnętrzna średnica 8mm do tego opaski zaciskowe 4 szt. Wystarczyłyby dwie, ale niech tam. Potrzebny odcinek przewodu to do 10cm Koszt zestawu naprawczego poniżej 10zł.

 

Ja wydałem 3x tyle bo w pierwszym sklepie kupiłem przewód 0,5m plastikowy, przeźroczysty i dwie opaski - przewód się nie nadaje, bo jest twardy i nie da się go zacisnąć na rurce, a opaski były beznadziejne -wyrzucone 8zł. W drugim sklepie kupiłem dwa przewody po 0,5m o średnicach 6mm i 8mm, oraz 6 szt. opasek i wydałem 15zł.

Edytowane przez Tomcio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i mi też pierdykło, na szczescie albo i nie, nie pekł całkowicie tylko sie rozszczelnił w miejscu zgrzewu. To lipne rozwiazanie jest szczegółnie słabe w tym miejscu, bo jakis "ekspert inżynier" wymyslil łaczenie-tutaj akurat zgrzewane- w miejscu gdzie jest przewidziany uchwyt tych rurek, albo na odwrót wymyslil uchwyt w miejscu gdzie jest zgrzew tych rurek...

Niestety chyba chwile tak sobie cieklo po trochu bo rozmiekło klejone połaczenie przewod/gumowe gniazdo, doprowadzacy powietrze ...gdzies do grodzi (chyba serwo) i hamulc twardy jak....., a uciekajace powietrze z przewodu powoduje że turbina moze dawac na maksa a i tak tyle ile powinno do silnika nie trafia. Koniec konców, nie mam turba i hamulca, a za kazdym postojem zostawiam kałużę ropy.

 

Co radziecie rozerwac to nieszczelne połaczenie przewodu paliwowego? Inaczej gumy nie nałożę..., może jakies są takie rozwiazania jak koszulka termokurczliwa, tylko musiałbym ja rozciac wzdłuż ... :/

No i co z tym przewodem powietrznym jak to uszczelnic?

Dzięki za wszelkie rady.

Edytowane przez grzaniec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie pomoże? :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co radziecie rozerwac to nieszczelne połaczenie przewodu paliwowego? Inaczej gumy nie nałożę...

Nic innego.

może jakies są takie rozwiazania jak koszulka termokurczliwa, tylko musiałbym ja rozciac wzdłuż ...
No bez jaj :) jak miałaby się zacisnąć, jakbyś ją wzdłuż rozciął?

 

To lipne rozwiazanie jest szczegółnie słabe w tym miejscu, bo jakis "ekspert inżynier" wymyslil łaczenie-tutaj akurat zgrzewane-
To nie jest łączenie. To przetłoczenie ma zapobiegać przesuwaniu się rurki, co nie zmienia faktu, że to durny pomysł.

 

Tylko kup przewód paliwowy, bo nieodpowiednia guma zrobi się miękka i spuchnie od ON.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki, przewód mam paliwowy z Wolbromia :)

opaski juz zakupione, wiec tylko wymiana. Ale cholera mnie bierze że potrzebuje samochodu a czasu nie mam aby to wymienic, i paliwo niemal ciurkiem leci. Ale juz dzisiaj bedzie zrobione... pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ostrzegam, jesli leci paliwo a jeszcze samochod jezdzi to lepiej sie zabrac za to wczesniej niz później...., mi ropa rozpuściła polaczenie klejone, przewod powietrzny gdzies do serwa i teraz kłopot to skleic.

Patent z wężykiem i spinkami działa, polecam. Rozmiar wewnętrzny wężyka to 8mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś wie jakiej średnicy wewnętrznej jest wężyk wychodzący z filtra paliwa ? tdi 110km ? czyli wlew i przelew

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie również interesuje ta kwestia. Jakieś podpowiedzi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności