Skocz do zawartości
Jotes

Nie działa ABS

Rekomendowane odpowiedzi

Serdecznie witam wszystkich. Po pierwszych opadach sniegu, stwierdziłem, że nie działa ABS (blokują koła w czasie hamowania). Wiem, że mam uszkodzony czujnik lewego przedniego koła (stwierdzono to VAG-em). Mam pytanie: Czy uszkodzenie jednego czujnika ABS powoduje wyłączenie pracy całego układu ABS? Znalazłem na Allegro czujnik do Passata B-4 bez przewodu (1JO 927 803) za 30 zł (nowy). Co o tym sądzicie? Czy warto go kupować i czy łatwo taki czujnik samemu wymienić? Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Serdecznie pozdrawiam.

 

Jotes. VW Passat B-4 Kombi GL 1,8 ADZ LPG 1995r.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy uszkodzenie jednego czujnika ABS powoduje wyłączenie pracy całego układu ABS

Tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bigkamil

do przednick kół idą czujniki bez kabla. ja kupiłem czujnik z allegro (za 25zł) jakiś rok temu i nie mam z nim żadnych problemów. czujnik łatwo się wymienia tylko jest problem z wyjęciem starego ale młotek i dobry śrubokręt i dasz rade.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krzychpass

jeden czujnik zpowoduje wylaczenie calego ukladu ABS to normalka a czujnik ze zlomu bedzie tez ok., a WD 40 i dwa srubokrety zrobia swoje ze starym :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpinam się pod temat.

Problem z abs with edl - Dzisiaj, 19:26

Witam,

Problem wygląda następująco:

1. Po przekręceniu kluczyka abs powinien się samodiagnozować (delikatne przygasanie kontrolki abs-u, po czym powinna zgasnąć) niestety nie gaśnie,

2. Nie ma możliwości komunikacji z sterownikiem abs (jest tylko jeden niepoprawny sposób na komunikację, mianowicie: po włączeniu zapłonu odpięcie sterownika abs-u na nie krócej niż 4 sekundy i ponowne zapięcie - kontrolka gaśnie i komunikacja jest możliwa. Dodam tutaj jeszcze że po takiej operacji abs dziala bez zażutu do pieerwszego wyłączenia zapłonu) .

3. Po nawiązaniu komunikacji vag-iem wyświetla błąd nr: 279 Zawór 1 blokady mechan.różnicowego-N125- brak osprzętu / nie związany ze sprzętem

Nie wiem jednak czy jest to problem elekrozaworu, czy odpinanej pod napięciem wtyczki sterownika.(po wyłączeniu zapłonu sytuacja wraca do punktu wyścia - kontrolka świeci, brak komunikacji.) elektronika pompt to TEVES MK IV witch EDL, starego typu łączona na taśme , przykręcana z boku dwoma torksami. Co do torksów to znimi też problem - po ich odkręceniu obudowa powinna odejść swobodnie od aluminiowej podstawy(tak jest w przypadku podstawy z 4 zaworami) tu coś jeszcze ją trzyma w tylnej części. Odkręcałem ponieważ chciałem sprawdzić czy połączenia lutowane między płytką a zaworami nie mają zimnych lutów. Nie udalo się, a niechce na siłę bo połamie.

Auto to były VR6 przełożony na 1.9tdi, był automat, jest manual.

Dodam tylko że wszystkie części składowe systemu abs mierzone pod względem rezystancji wykazują wartości normatywne.

Jeśli ktoś może pomóc to będe wdzięczny.

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów - Rafał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sterownik abs przekladales od tdi czy został od VR'y?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tu jest ewidentnie problem ze sterownikiem i trzeba go wymontowac bo zimne luty nie trzymaja juz było kilka tematów o tym na allegro sa ludzie którzy naprawia ci sterownik i bedzie ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sterownik zoatał od VR-a, cały układ ABS został z VR.

 

---------- Post added at 13:42 ---------- Previous post was at 13:34 ----------

 

tu jest ewidentnie problem ze sterownikiem i trzeba go wymontowac bo zimne luty nie trzymaja juz było kilka tematów o tym na allegro sa ludzie którzy naprawia ci sterownik i bedzie ok
Co do zimnych lutów to tak jak pisałem: Po odkręceniu dwóch śrub typu torx plastikowa obudowa w sterowniku z TDI schodzi bez problemu, natomiast w sterowniku z VR-a jest luźna ale w tylnej części coś trzyma ją od wewnątrz(można ją uchylićz przodu a tył trzymie). Cały układ jest dłuższy o dwa elektrozawory lecz przykręcony jest również tylko dwoma śrubami. Jeśli uda mi się do niego dostać to sam poprawię luty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mozesz zrobic foto jak to sie trzyma ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sterownik wyciągnięty i przelutowany - nie pomogło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to moze sama wtyczka do steronika albo te styki cos nie trybia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli sprawdziłeś już czujniki, przekaźnik, zasilanie, złączki masy i kabelki, to nieomylny znak, że trzeba centralkę wymienić.

Aha, może to być jeszcze błąd sterownika, o tym temacie też juz było na forum. Komputer pewnie wymieniłeś na pasujący do TDI, a sterownika od ABSu nie. Musisz podłączyć pod VAGcom i w opcjach ABSu zmienić numer sterownika.

Edytowane przez woys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale przelutował juz luty i nadal nic to chyba nie sterowanie pompy abs'u

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sterownik i pompa są z VR-A, czyli komplet. Nie do końca wiem czy abs w VR działał, mogę się domyślać że nie bo uszkodzony był czujnik prawy przód - było to widać optycznie-złamany, a kontrolka musiała się świecić dłuższy czas bo oprawa jest wygrzana od żarówki. VRa kupiłem z padniętym silnikiem - obrucona panewka, Tdi rozbity bok ale reszta sprawna, i z tąd ta cała zamiana. Do Vr trafił tylko silnik wraz z wiązką i skrzynia biegów, bo automat z Vr nie robi z silnikiem TDi. Jest tylko jeden plus po tym lutowaniu - komunikacja wruciła bez odpinania centralki abs-u. Może trzeba poskładać układ chamulcowy i poprostu dać mu poczytać z czujników obrotu kół?

Ale to już dziś nie możliwe bo trzeba ny-ny, wcześnie wstaje.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no jesli masz uszkodzone czujniki to jak układ ma byc sprawny ??

napraw czujniki skasuj błedy i wtedy zrób test czy działa ABS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno,

aby ściągnąć plastikową obudowę z sterownika starego typu należy odkręcić dwa torksy znajdujące się na jej wierzchu, i jeden mniejszy wkręcony w tylnej górnej części (lecz główka jest od drugiej strony-śruba wkręcana przez metalową podstawę zaworów wlotowo-wylotowych do plastikowej obudowy), to to, co trzymało obudowę. Uwaga dotyczy obudowy abs starego typu z EDL (10 zaworów w sumie) bez ADL ma 8 zaworów.

 

---------- Post added at 19:35 ---------- Previous post was at 19:32 ----------

 

Nie!, napisałem że był uszkodzony, już dawno go wymieniłem. Poza tym wszystkie czujniki mają właściwą rezystancje, mierzoną bezpośrednio jak i poprzez wiązkę ABS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie, należy najpierw wszystkie "peryferia" doprowadzić do porządku, a później podłączać centralkę. Czy zaglądałeś tu:

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=41522&highlight=Instrukcja+obs%B3ugi+naprawy+zespolonego+ABSu&page=2

opisałem tam swoją walkę z ABSem. Moze jeszcze to:

http://volkswagen.msk.ru/forum/index.php?showtopic=80494

http://volkswagen.msk.ru/forum/index.php?showtopic=81124

http://volkswagen.msk.ru/forum/index.php?showtopic=102763

Edytowane przez woys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i nadal nie działa ?

moze jakis czujnik nie lapie /zabrudzony lub przewod gdzies uszkodzony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie czujniki sprawne, nadal nie ma efektu przygasania kontrolki w początkowej fazie diagnostyki układu ABS, mam jeszcze paska z 95 roku i tam jak w każdym b4 kontrolka zawsze mrugnie (puści oczko) w trakcie diagnozy systemu, po czym gaśnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moze to połaczenie steronik kontrolka gdzies uwalone i wariuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności